Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem főz? Mi a teendő...

Miért nem főz? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megpróbálom összegezni.A barátnőm 24 éves.Nem olyan családból jön, ahol anyuka tanította volna főzni(mert ő sem szokott).De könyörgöm, 27 éves férfi létemre én főzök, mindig van itthon főtt kaja.(mondjuk én szeretek is, még szerencse)Egy nő azért legyen már házias, takarítás főzés, ilyesmi.Engem nő létemre idegesítene, ha mindig a párom vásárol be, mert ő tudja mi kell, ő főz, és ugyanúgy takarít, mint én.

Irodai munkát végez, én kemény fizikait.Mégis hazajövök, nekiállok főzni,( és nemutolsó sorban a sexhez is mindig van kedvem, nem csak havonta 3 alkalommal max., mint neki)

Tudom, az én döntésem , meg minden.6-éve megy ez, azthittem változni fog.Szeretem, mert jó ember, de nem viselkedik nő ként.

Mondták, majd kinövi.De mikor?Mire mesterszakács leszek, és kívülről tudom a sexfilmek címét?

Már elhagytam egyszer ezért, de visszajöttem ,mert bíztam a változásban.

Nem szoktam, de most tényleg mártírnak érzem magam.Vannak jó tulajdonságai is, félreértés ne essék, nem kpködni akarom, de ez már nekem túl magas.

Vannak dolgok, amikből nem engedhetek, hogy normális családot tudjak alapítani.

Volt már valaki ebben a cipőben?Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. dec. 28. 09:37
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Órákon keresztül beszélgettünk erről.Főleg én beszéltem, de ő is.Ezen már túl vagyok, hogyha bajom van, azt nem mondom el, csak morgok.Néha kijön belőlem, mint most.

Mindig tudja mit szeretnék, mert megtisztelem azzal, hogy ezt elmondom neki.Ennek ellenére ez van.

2010. dec. 28. 10:56
 32/48 A kérdező kommentje:
Dícsértem volna én, ha lett volna mit.Ha főzött valamikor elvétve, kb.4szer5ször.Azt mindig jóétvágyal megettem, és istenítettem.
2010. dec. 28. 10:59
 33/48 anonim ***** válasza:
73%

én sem olvastam el minden választ, elnézést, ha ismétlek valakit.

Lehet, hogy ő nem akar családot, nem akar gyerekeket. VAgy nem most még. És lehet, hogy úgy érzi, hogyha minek tanuljon meg főzni, ha úgysem lesz gyerek. Vagy lehet, hogy ez arról szól, hogyha hagyományos női házimunkákat csinálna, akkor attól tart, hogy benne ragad ebben a szerepben, és ő ezt nem akarja, minek, hisz úgysem akar (vagy nem akar még) családot. Lehet, hogy ez ennek egy indirekt megnyilvánulása.

Más: Az, aki nem házias magától, (én is ilyen vagyok) két dolog lebeghet a szeme előtt, ha mégis ráveszi magát: az, hogy a párját ezzel boldoggá teszi, vagy az, ha ő is megkívánja a főtt ételt, és máshogy nem tudja előteremteni azt. Az előbbi láthatóan nálatok nem működik... a másikat pedig még nem próbáltátok. Bár lehet, hogy ez őt nem is zavarná annyira, mint pl. engem (én igénylem a napi 1x főtt ételt, ezt általában a munkahelyemen oldom meg, hétvégén főzök).

2010. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos, ha 6 év alatt nem tudtatok egymás igényeihez, elvárásaihoz kicsit hozzáigazodni, alkalmazkodni, akkor ezután sincs rá remény. Csak vesztegeted a drága éveidet egy olyan kapcsolatra, amiben nem vagy boldog és elégedett. Ne csak azt vesd latba, hogy mennyi energiát fektettél eddig a kapcsolatotokba, hanem azt is vedd figyelembe, hogy érdemes volt-e, történt-e valami pozitív változás, maradéktalanul boldog vagy-e. Ha nem - márpedig a kérdésedből és a kommentjeidből ez derül ki -, akkor lépj mielőbb, jó barátok még maradhattok, nem szükségszerű a szakítás utáni gyűlölködés.
2010. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

családot olyan szinten, hogy gyereket is, még nem akarunk.(én már nagyon szeretnék, de még nem jött el az ideje)

Viszont én úgy gondolom, hogy ha ketten is vagyunk, az már egy családka, és a családunkat megtiszteljük bizonyos dolgokkal, nem a férfitől várjuk el, hogy kiforduljon önmagából.Csak egy nő mellett lehetek férfi, sztem.Mondom ezt mind úgy, hogy az otthoni kaja hozzátartozik a családi élethez.Nekem a főzés egy rituálé, mellette zenét halgatok, és örülök, ha jól sikerül.Csak néha jó lenne, ha tudnám, erre nem csak én vagyok képes kettőnk közül.

És tudjátok én legyek férfi!Az vagyok.Nem csapkodtam az ajtót ezekmiatt egyszer sem.

Csak kezd idegesíteni, hogy itt nagyon sok időmet elvesztegettem ám erre.

2010. dec. 28. 11:18
 36/48 anonim ***** válasza:
18%

Hello!


Nos én csak pár választ olvastam el,de azt kell mondjam elsüllyednék szégyenemben,ha az élettársad helyébe lennék.

Amúgy a baj az,hogy nem az elejétől akarod picit nevelni a párod. Ha jól vettem ki ráadásul rossz környezetben szocializálódott, nem volt előtte konkrét női példa,hogy egy nőnek mi a feladatköre, mivel az anyja nem főzött, te pedig voltál kedves átvenni a női szerepet is, amúgy egy kérdés,ha nem akar szexet, se sétálni menni veled, volt egyáltalán valami közös program??

elég gáznak tartom,hogy valaki nő létére nem tud főzni, az ilyenektől mindig a hideg fútkos a hátamon, én se vagyok mester szakács, de alap dolgokat, mint pörkölt főzelékek stb meg csinálok min ehető szintre!!!

Ha nem hajlandó változtatni neked meg érthető módon nincs energiád már több , hagyd ott vagy esetleg utólagos karácsonyi ajándékként írasd be valami háziasszony tanfolyamra (ha jól tudom van valami ilyesmi, bár nem tudom ez-e a neve)és hát,ha akkor oké lesz,de ne csináld tovább a házimunkát , addíg oké,hogy a férfi besegít,de ne Ő CSINÁLJA EGYEDÜL!!!


Ui: 19 vagyok és a baráti köröm tagjai is tudnak főzni!!!

Szóval abszolút nem ilyenek a mai nők.....

csak szét kell nézni....

2010. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
66%
10:35-ös vagyok. Csak viccből kérdeztem a neved és a telefonszámod, bár ha független lennék... Sajnos én is sokat szenvedek a párom mellett, főleg a figyelmesség és szex hiánya miatt. Kár, hogy akinek pedig ez megadatott - mint a te barátnőd - nem becsüli meg. Talán - ha szakításra kerül a sor - rájön arra, hogy jobban kellett volna rád vigyázni.
2010. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
52%

hát ha így folytatod úgy jársz mint egy ismerösöm.Ott a férfi szintúgy rászoktatta a nöt arra h ő megföz kitakarit stb.Mostmár a gyerekek nagyok,de olyan 25 év házsság után is még mindig a pasi föz leginkább,takarit és mos magára.

Ha neked ez kell akkor jo uton haladsz,ha nem akkor lépj,vagy beszélj vele vagy lépj le!

2010. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
85%

Én mega ma 10:38 as vagyok.

Én is viccből írtam. Természetesen ha úgy döntesz majd akkor szerencsés egy kapcsolatot lezárni mielőtt új partnert keresel.

De a témához hozzászólva, én azt gondolom, hogy hiába minden. Azért valljuk be a nőiség alapja az az ösztön, hogy szeretünk örömet okozni gondoskodni másokról. Főleg akkor ha a másik jelzi az igényét erre. Legalább megpróbálnánk teperni ha szeretjük a másikat. Igaziból ez a te döntésed lesz, így akarsz élni, vagy változtatsz a helyzeten.

Sok sikert és erőt kívánok így vagy úgy is végződik a sztori :( :)

2010. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2010. dec. 28. 11:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!