Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem főz? Mi a teendő...

Miért nem főz? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megpróbálom összegezni.A barátnőm 24 éves.Nem olyan családból jön, ahol anyuka tanította volna főzni(mert ő sem szokott).De könyörgöm, 27 éves férfi létemre én főzök, mindig van itthon főtt kaja.(mondjuk én szeretek is, még szerencse)Egy nő azért legyen már házias, takarítás főzés, ilyesmi.Engem nő létemre idegesítene, ha mindig a párom vásárol be, mert ő tudja mi kell, ő főz, és ugyanúgy takarít, mint én.

Irodai munkát végez, én kemény fizikait.Mégis hazajövök, nekiállok főzni,( és nemutolsó sorban a sexhez is mindig van kedvem, nem csak havonta 3 alkalommal max., mint neki)

Tudom, az én döntésem , meg minden.6-éve megy ez, azthittem változni fog.Szeretem, mert jó ember, de nem viselkedik nő ként.

Mondták, majd kinövi.De mikor?Mire mesterszakács leszek, és kívülről tudom a sexfilmek címét?

Már elhagytam egyszer ezért, de visszajöttem ,mert bíztam a változásban.

Nem szoktam, de most tényleg mártírnak érzem magam.Vannak jó tulajdonságai is, félreértés ne essék, nem kpködni akarom, de ez már nekem túl magas.

Vannak dolgok, amikből nem engedhetek, hogy normális családot tudjak alapítani.

Volt már valaki ebben a cipőben?Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. dec. 28. 09:37
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ha "tudja, hogy elveszít emiatt", és mégsem változtat, akkor vagy nem érsz neki annyit, hogy változtasson a kedvedért, vagy nem hiszi el, hogy elhagyod (papucsnak tart).
2010. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos nem biztos h változni fog.Van olyan ismerösöm aki férjhez ment szült egy gyereket és még mindig a szüleinél esznek vagy étterembe menüznek.Mondjuk én alapba sem ennék minden nap kajáldába,pedig amenníit költünk kajára megtehetném.Sokszor jönnek avval h a szülö nem tanitotta,hát szerintem nem csak az a gáz,mert ha valakit kicsit is rdekel az vagy odamegy és segit vagy legalább kérdez a szülötöl(hogy hogy kell).Ne hagyd rá ennyire,jobban mondva már az elején nem kelett volna.

Mondjuk akkor adadok ki amikor idős nöröl derül ki akinek gyereke is van(nem mondok nevet,celeb).hogy nem tud fözni,a vacsoracsatába vagy hal a tortánba volt,na akkor néztem h szép anya,meg igy felnevelni egy gyereket.Ok h ott a sok kajálda de azért na neeeee.Szerintem árj még kicsit,legalábbis az ujévet várd meg,ne most veszekedj vele szilvesztre elött,de jövöre az első dologd az legyen hogy elmondod neki h téged ez zavar és h hajlando e változtatni.Ha nem akkor nem is érdemes rá fecsérelned további 6 évet,föleg ha te nem ilyen feleségről álmodtál.

2010. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg szilveszter után lépek az ügyben.De , hogy még arra is vetemedtem, hogy ide írjak.:) Megérte viszont a sok jó válaszotokért.Nem is arra voltam kíváncsi, hogy ez így helyes-e, hanem a reakciókra.
2010. dec. 28. 10:30
 24/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam a többi választ, így ha ismételnék, előre is elnézést!

Szóval nyilván nem jó a helyzet, ahogy van. Ezért tetted fel a kérdést. Szerintem nem veszekedéssel, meg csúnyán nézéssel és hasonlókkal kéne rávenni a főzésre. Hanem olyankor, mikor több időtök van (pl hétvégén) bevonhatnád egy kicsit. Kérd meg rá, hogy az egyszerűbb dolgokat segítsen neked megcsinálni. Ilyesmire gondolok, mint a panírozás, törje fel a tojásokat, csinálja meg a mártást...

A barátommal ugyan csak hétvégén vagyunk együtt, ő nem nagyon tud főzni (és én ugyan jártasabb vagyok a témában, de nem nevezném magam vérbeli profinak. Így mi is együtt főzünk, pontosabban együtt tanulunk főzni, és ő pl. teljesen élvezi, a munkahelyén is eldicsekedett vele, h nokedlit szaggatott.

Lehet, h csak attól fél, hogy ehetetlenre sikerülne a kaja, amit elkészít, de hát senki sem mesterszakácsnak születik, el kell kezdeni valahol.

Szóval ez esetleg egy próbát megér.

2010. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam már.Főzött is nekem borsófőzeléket mondjuk 3szor.(6 év alatt)Nekem sem sikerültek az alapkaják elsőre,de mégsem hagytam abba.Köszönöm a válaszodat!
2010. dec. 28. 10:35
 26/48 anonim ***** válasza:
77%

Neved? Telefonszámod? Nekem ilyen férfi kell, aki szívesen főz és imádja a szexet!

Egy igazi nő (én tudok főzni nagyon finomakat:)

2010. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
71%

Az utcsó megmondta a tutit.:) :)

Máshol az ilyet megbecsülik : D

Mire vársz?

2010. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

:) aranyos vagy.De ha most leközölném a telefonszámom, meg a nevem, hogy utánnam néz a wiwen pl. azzal a barátnőmet köpném szemen.Ha már szakítottam vele, biztos nézelődni fogok, de addig tartom magam.Minden téren:)

Az email cím nem titok, olyan mintha ide írna valaki.De csak a témával kapcsolatban, nem csajozni akarok.

(laczko300@citromail.hu)

2010. dec. 28. 10:45
 29/48 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk szerintem egy nő nem attól nő, hogy főz. Én nő vagyok, és szeretek főzni, tudok is (mert megtanultam, magamtól), de nem érzem azt, hogy ettől vagyok nő. A ti bajotok az, hogy ezt meg sem beszéltétek szerintem. Egyrészt nem lett kimondva, hogy ő nem szeret főzni, egyszerűen csak nem csinálja. És az sem lett kimondva, hogy te ezt akkor elvállalod (és amint látszik, nem is egy önként vállalásról van szó, mert morogsz miatta - bár megnézném, hogy azt ki tekinti önként vállalásnak, ha a nő főz, sokkal inkább magától értetődőnek veszi mindenki). Illetve ahogy látom, azt sem beszéltétek meg, hogy ha egyikőtök sem akar/tud főzni, akkor mit lehetne csinálni, hogy megoldódjon a dolog. Csak éppen ezeket nem 6 év elteltével kéne megbeszélni, hanem mindjárt az elején.



De amint látom, nálatok nem a főzés az egyetlen problémátok.

2010. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
86%
Ahhoz, hogy megszeressen főzni, rengeteg sikerélménynek kell történnie, tehát eleinte, ha elrontja is, csak dícsérni és isteníteni lehetne érte. Én szeretek főzni, de amikor valamit nem eszik meg a család és a kukába kell borítanom vagy nekem kell megennem egyedül az egészet, akkor egy hétig nincs kedvem újra főzni. Egyébként a férjem agyon dícséri a főztjeimet, olyanokat mond, hogy árulni kéne, olyan isteni, stb. Talán ha annak idején te is így kezdted volna, mikor először csinált valamit, akkor változott volna. Valószínűleg ő a munkahelyén érzi magát sikeresebbnek, ezért azt szívesebben csinálja. De mivel ez már régóta tart így nálatok, már nem gondolom, hogy megváltoztatható lenne. Én férjemet próbálom rávenni, hogy néha főzzön valamit, mivel ő mindig itthon van, mégis nekem kell főzni, mikor hazaesek este 6-kor. Múltkor már megtanítottam rizst főzni, elméletben már tudja, de mégsem csinálná meg. :(
2010. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!