Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem főz? Mi a teendő...

Miért nem főz? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megpróbálom összegezni.A barátnőm 24 éves.Nem olyan családból jön, ahol anyuka tanította volna főzni(mert ő sem szokott).De könyörgöm, 27 éves férfi létemre én főzök, mindig van itthon főtt kaja.(mondjuk én szeretek is, még szerencse)Egy nő azért legyen már házias, takarítás főzés, ilyesmi.Engem nő létemre idegesítene, ha mindig a párom vásárol be, mert ő tudja mi kell, ő főz, és ugyanúgy takarít, mint én.

Irodai munkát végez, én kemény fizikait.Mégis hazajövök, nekiállok főzni,( és nemutolsó sorban a sexhez is mindig van kedvem, nem csak havonta 3 alkalommal max., mint neki)

Tudom, az én döntésem , meg minden.6-éve megy ez, azthittem változni fog.Szeretem, mert jó ember, de nem viselkedik nő ként.

Mondták, majd kinövi.De mikor?Mire mesterszakács leszek, és kívülről tudom a sexfilmek címét?

Már elhagytam egyszer ezért, de visszajöttem ,mert bíztam a változásban.

Nem szoktam, de most tényleg mártírnak érzem magam.Vannak jó tulajdonságai is, félreértés ne essék, nem kpködni akarom, de ez már nekem túl magas.

Vannak dolgok, amikből nem engedhetek, hogy normális családot tudjak alapítani.

Volt már valaki ebben a cipőben?Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. dec. 28. 09:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
80%
Hmm, hát mi lenne, ha ezt amit ide leírtál, elmondanád neki is? Magától nem fog szerintem változtatni, mert láthatóan neki jó ez így. Neked kell kezdeményezned, ha változást akarsz.
2010. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%

Nem fog már változni.Valakiben vagy benne van ez a kód, vagy nincsen.Csak a magam példáját tudom felhozni.Engem anyám semmire nem tanított, egyáltalán nem törődött velem.18 évesen férjhez mentem, és rá egy évre babánk is lett.Ennek már 15 éve, de én ha nem főzök egy nap, akkor már hiányérzetem van.A bolt, a bevásárlás az én dolgom, és szeretem a családomat minden nap friss meleg étellel várni haza.Hiába karácsony volt a hétvégén, én tegnap is főztem, meg ma is fogok.

Szóval szerintem ha ennyi idő alatt nem változott, akkor már nem is fog.És hiába mondják majd azt, hogy ne főzzél, akkor sem fog ő, max.hozat majd valamit, vagy esztek hideget.

2010. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
54%

Jesszusom, te ezt 6 éve tűröd?? Vagy nagyon szereted, vagy papucs vagy. Már bocs. Szerintem már rég meg kellett volna beszélnetek a dolgokat. Mondd el neki, hogy ez így neked egyáltalán nem jó, hogy valamit valamiért. Hogy változzon, különben... De őszintén szólva én már rég ott hagytam volna.

21/N

2010. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
79%

Én is ilyen voltam, de a gyerek születése után házias lettem. Mondjuk én reggeltől estig dolgoztam az irodában, nekem időm nem volt ilyesmire.


Ő mivel foglalja el magát mikor otthon van és nem dolgozik?


Egyébként vannak olyan házaspár ismerőseim, ahol a férfi főz, a nő a főtt tojáson kívül nem sok mindent tud, pedig már 30-on felül vannak :)

2010. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!


Elköveted azt a hibát amit a nők szoktak. Kiszolgálod a másikat, pedig nem akarod. Ha neked ez sok, akkor ne tedd. Én sem vagyok nagy szakács, de én nem is igénylem a főtt ételt :) Pedig én nő vagyok. Szóval ha neked ez így nem felel meg, akkor hagyd el. megváltozni nem fog! A férfiakkal is így kell, vagy megszoksz, vagy megszöksz. Esetleg azt tudom javasolni, hogy ha neked ez így ekkora áldozat, akkor kérj érte valamit cserébe. Mondjuk tegyen neked valamit, amit nem szokott, hozzon ő is áldozatot. Aztán meglátjátok mi lesz.

Egyébként van olyan férfi akinek nem áldozat a főzés, mert nagyon szeret. :)

És nem lehet hogy azért nem főz, mert ő úgyis eszik a munkahelyén, tehát neki nem kell főtt étel? mert ezt is el tudom képzelni.


Na mindegy. A lényeg, hogy ha neked valami tartósan nagyon nem jó, akkor el kell gondolkozni, hogy megéri-e a kapcsolat, vagy inkább más lányokkal kéne ismerkedni.


32/N

2010. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
59%

Attól viselkedik valaki nőként, hogy mos, főz, takarít? :D Hát ilyen hozzáállással a büdös életbe nem kapnál kaját szerintem egy nőtől sem. :D

Igazad van, hogy főznie kéne, főleg ha ideje is lenne rá, gondolol mondtad is már neki. Az én anyám sem főzött soha, mert hogy "büdös lesz a haja", ezért csak hetente 1x kaptam főtt ételt a mamánál. (menzára nem volt pénzünk) Szóval én ezért megtanultam főzni. A barátnőd anyukája sem főz, de úgylátszika bnődet ez nem igazán zavarta és elvolt a száraz kaján. Szerintem ha eddig nem, akkor már nem nagyon fog változni. :S Vagy csak valami csoda folytán. Aki valamennyire is érdeklődik a sütés, főzés iránt, az már egészen fiatalon elkezdi. (én imádok sütni, főzni, olyan jó :D )

Vagy fogadd el ezt, vagy könyörögj még neki pár évet, vagy hagyd el.

2010. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező! Ez így is fog maradni, ha ennyi időn keresztül nem változott, garancia nincs rá, ez a helyzet másként alakul. Ha valóban szereted ilyesszél rá, hagyd el hosszabb időre. Mond meg neki, amig látványosan nem változik, rád ne számítson. Igen egy nőnek, nemcsak a lábát kell széttárnia, hanem ha együtt él valakivel gondoskodni kell a napi feladatokról. Én nagyon szeretek főzni a férjemnek, az a legnagyobb öröm amikor megdícséri a húslevesemet. Tiszta a lakásunk, pedig én is dolgozom. Gondold el lenne egy közös gyermeketek, szegény azt is neked kellene etetned? Á nagyon jól gondold meg ezt a kapcsolatot. Ha végképp nem megy keress egy olyan társat, aki háziasszonyként is megállja a helyét.
2010. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nem tetszik.Ez a baj, tudja elveszít emiatt, és mégsem.Már a hétvégi főzéssel is megelégedtem volna.Örülök, hogy lányok is válaszolnak.
2010. dec. 28. 09:49
 9/48 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen beszélned kell vele, mert ez csak rosszabb lesz. Engem sem tanított anyukám főzni (nem érdekelt), de amikor a párommal összeköltöztem, elkezdtem főzni és lassan belejöttem. Most két gyerek után már jól kell főznöm, igaz sose leszek egy mesterszakács. Nővéremet sem érdekelte a főzés, szerencsére olyan párja lett, aki szeret főzni. Ha neked ezek ilyen gondot jelentenek, inkább lépjél, mert a szex is csak ritkább lesz az évek múltával.
2010. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
75%
És még a szexhez sincsen kedve...Itt valami más baj is lehet.
2010. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!