Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most nem a legjobb megoldás...

Ez most nem a legjobb megoldás, de mit hazudjak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy titkos kapcsolatban élek. 20 éves vagyok, édesanyámmal élek és egy sokkal idősebb férfival több éve együtt vagyunk. Néha néha jólesik nálaaludni csak nemtudom mit mondjak itthon... Anyum nagyon szeret kérdezgetni (ami természetes és utálok neki hazudni, de ha megtudná, hogy egy 48 éves a barátom bele is halna:( [konzervatív gondolkodású, 61 éves nő)


Szóval mi legyen a kímélő füllentés. Házibuli sincs mindig és akkor mért nem jövök haza az éjszaka közepén... Barátnőnél alvás is slampos...


Tudom, hogy nem jó megoldás.. de kell..szakítani nem tudunk...


köszi

21l


2010. dec. 19. 00:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

A hazudozás szerintem a leghelytelenebb megoldás. Biztos nehezedre esik odaállni anyád elé, de 21 évesen már lehetsz annyira felnőtt, hogy kiállj magadért.

Hosszú évekig éltem én is párkapcsolatban (ő külföldi volt, az volt a baj) és gyakran kellett a szüleim szemébe hazudnom, hogy elkerüljem a veszekedéseket. Nem vagyok büszke rá. Az én esetemben rosszul végződött, elhagytam a srácot, és egy életre elegendő bajt zúdított a nyakamba, a családom azonban mellettem állt és áll most is. Rossz úgy a szemükbe nézni, hogy tudom, átvertem őket.

Ha tényleg szeretitek egymást, akkor itt lenne az ideje, hogy felvállaljátok a ezt a nagyvilág előtt. Máskülönben csak a hazugság marad, és abból szerintem egyik éppen ugyanolyan rossz, mint a másik: ugyanúgy megalázod vele azt, akit kímélni akarsz.

2010. dec. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy mindenki azt mondja, mondd el. Nem erre számítottam.

Kérdező, azt hiszem, megértelek. Nekem 20 évesen volt 48 éves barátom! Már nem vagyunk együtt, az én hibámból, amit most nem részleteznék. De nem volt köze ahhoz, hogy felvállaltuk-e a kapcsolatunkat, vagy sem.


Én majdnem minden barátomat elvesztettem miatta, de utólag visszagondolva is azt mondom, hogy megérte. Még így is, hogy már nem vagyunk együtt és azokat a "barátokat" sem kaptam vissza. Ha ilyenért elhagytak akkor menjenek, ahová akarnak! Azóta már majdnem egy év telt el és köszönöm, jól vagyok.


Viszont a szüleimnek én sem mondtam el. De mi csak hónapokig voltunk együtt. Ti azt írtad, évek óta együtt vagytok. Így már érdemes lenne elmondani előbb-utóbb.


Nem olyan könnyű ezt elmondani...

Anyám elég toleráns, mindig azt mondja elfogadja a furcsa ismerőseimet és alapvetően rendes. Pl. van egy fiú barátom, aki valamiért nem átlagos. Ilyenkor semmi gondja vele, elfogadja és még kíváncsi is rá, beszélget vele és érdeklődik. De abban a percben, hogy az a fiú már a pasim akkor mondjuk úgy, kibújik a szög a zsákból és megkapom, hogy de miért pont vele, meg, hogy nem vagyok normális stb-stb.

Anyám biztos a fejemhez vágta volna, hogy még neki is öreg lenne a pasas :D Apámtól szerintem ízléstelen beszólásokat kaptam volna...


Ha teljesen biztos vagy abban, hogy anyukádnak nem mondhatod el, akkor talán szóba jöhet, ami valaki javasolt. Azt mondod, hogy barátodnál alszol és időnként átmegy egy haverod vagy ismerősöd, hogy eljátssza a barátodat.


Vagy mondd, hogy egyelőre nem szeretnéd bemutatni.

2010. dec. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj tovább. És ez most komoly. Iratkozz be egy tanfolyamra, másik városba, ahonnan nem olyan könnyű hazajárni. A főiskola levelező a legjobb, 2-3 hetente 3 nap konzultáció. Hamar kitapasztalod milyen órákra kell bemenni,stb. És anyud sem várhatja el, hpgy amikor suliban vagy 8-19 óráig, akkor még hazavonatozz meg vissza reggel.


Másik tipp : vállalj gyermekfelügyeletet. És néha "menjenek el bulizni" a szülők, amíg te náluk alszol és vigyázol a kicsikre.


Harmadik tipp : vállalj alkalmi éjszakai munkát, pl nyomdában, gyárban. És nem kell mindig oda menni...


Remélem tudtam segíteni. Persze könnyebb lenne, ha leírnád mivel foglalkozol,stb. Mert így nehezebb tanácsot adni, hogy ne lógjon ki a ló lába.

2010. dec. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
30%
Azzal gondolom tisztában vagy, hogy csak "arra" kellesz neki?! OMG, egy 48 évestől mégis mit vártál? Gondolom évek óta nem volt senkije és most rajtad éli ki magát....... Ha te ezt így akarok, akkor mert felvállalni anyád előtt!
2010. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%
Már bocs, de én azt nem tartom igazi kapcsolatnak, ahol nem vállalják fel egymást a szerelmesek. Ez egyszerűen töketlenség, amit tecsinálsz. Pláne felnőtten, amikor már joguk van azt csinálni, amit akarnak. Még egy tini esetében valamilyen szinten megértem, hogy ezt titkolja, ők még éretlenek, nem tudják, mit jelent a párkapcsolat, de egy felnőtt nőnél elég gáz, ha nem mer a szülei elé állni és elmondani, hogy kapcsolatban van. A pasid helyében pedig megkérdőjelezném, hogy egyáltalán akarsz-e valami komolyat ebből az egészből, ha még annyival se tiszteled meg, hogy bemutatod a családodnak. Hogy lesz így esküvő? Mi lesz a szüleid unokáival? Vagy ilyen terved nincs is, csak úgy együtt vagytok ezzel a férfival?
2010. dec. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

a titkos kapcsolat pont arról szól, hogy hazudni kell. bulit másik városban, és ottalvást a menetrend miatt.


ps. azért tényleg húzós az ilyesmi, a barátod már 67 éves nyugdíjas lesz amikor te 40.

2010. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért nem mered bevallani édesanyádnak, mert tudod, hogy ez a kapcsolat sehova sem vezet. Azt írod 4 éve tart már a "kapcsolat". És azóta titkoljátok? Biztosan nagy szerelem lehet!
2010. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Nem leht hogy nős csládos a pasi ezért nem vállal fel téged temeg félsz hogy otthon mit kapsz ha kiderül ugye?...
2010. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

4 éve komolyan együtt vagyunk, szeretjük egymást, mikor nála vagyok (általában itt találkozunk) csak úgy repül az idő. És nem a szexről beszélek.. a beszélgetésről, a törődésről. A párom egy agglegény, nincs felesége. Azt mondom, hogy a szex sem a legjobb... De mégis együtt vagyunk, elmondani sajnos most sem tudom.

Amúgy egyetemre járok de itt a városban, ugyhogy elköltözni sem tudok, illetve anyagiak miatt nem is tudnék. Ha meglesz a bsc-m 1 év múlva és állásom esetleg akkor költözhetnék össze az akkorm ár majdnem 50éves barátommal. De ebben nem sok jövőt látok sajnos így maradnak a titkok, pedig imádjuk egymást ez biztos.

Köszi a válaszokat

2010. dec. 19. 11:58
 20/35 anonim ***** válasza:
Miért nem látsz jövőt a munkába állással összeköltözéssel?Felnőtt vagy nincs ebben semmi különös vagy ennyire negatívnak érzed a jövődet?Vmiért nagyon szeretheted ha mégis együttt vagy vele..ne add fel.:)
2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!