Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyám nem...

Mit csináljak, ha anyám nem tiszteli a házi munkámat?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok főiskolán, épp készülök az államvizsgára, így sokat vagyok itthon. Anyukám dolgozik reggeltől estig, tehát természetes számomra, hogy én végzem el az itthoni teendőket: takarítás, mosogatás, rendrakás, számlák kifizetése stb. A gond csak az, hogy hiába takarítok ki és "csillog" a ház, ahogy hazajön, kosz és rendetlenség lesz. Képes fél óra alatt tönkrevágni a munkámat. Én meg pakolhatok el utána. Ezerszer kértem, hogy figyeljen oda, de nem érdekli.

Volt már olyan, hogy nem takarítottam, akkor meg emiatt volt balhé, tehát ez sem megoldás. Ti mit tennétek?


2010. dec. 15. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Semmit. Ez nálunk is így van, de engem nem zavar, 20 éven keresztül én tettem mindig tönkre az ő házimunkáját, mármint a rendet meg a tisztaságot, és ő se szólt be nekem.
2010. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szomoru de ez nálunk is igy van. szülökböl lesz a gyerek. néha ugy érzem én vagyok az anya és nem forditva :)
2010. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Összecsapott félmunkát kell végezni, ahogyan itt:

http://www.youtube.com/watch?v=5AQ5Ec1rqy0

9:15-nél éneklik.

2010. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy lakás alapvetően arra van, hogy használják, nem arra, hogy mozdulatlanul gyönyörködjenek benne. Túl sok szabadidőd van, és neked most a lakás rendben tartása a "program". Próbáld meg hasznosabban vagy legalább szórakoztatóbban lekötni magad. Vagy ha neked ennyire fontos a csilivili lakás, akkor költözz külön!
2010. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs túl sok szabadidőm, mivel ahogy írtam, készülök államvizsgára (mellette nyelvvizsgákra is). És nem azt mondom, hogy nem lehet élni, de igenis zavaró, hogy takarítok több órán keresztül, ő hazajön és bemászik koszos talpú papuccsal mindenhova, meg a nappaliban eszik (tiszta kenyérmorzsa lesz minden) és még sorolhatnám.
2010. dec. 15. 16:14
 6/15 anonim ***** válasza:
költözz el. de télleg. anyám is ilyen és az a gáz hogy szerintem hozzá is szokott
2010. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A példákból ítélve inkább te vagy tisztaságmániás, mint ő rendetlen.
2010. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azért vagyok tisztaságmániás, mert nem szeretem, hogy a tiszta padlón lábnyomok vannak és a nappali szőnyegen kenyérmorzsa?


Bocs, hogy nem akarok disznóólban élni...

2010. dec. 15. 17:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, ha ez azzal jár, hogy nem szabad enni a nappaliban, és nem szabad papucsban sem közlekedni.
2010. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát van konyhánk is meg külön étkezőnk is egy óriási asztallal. Nem muszáj a nappaliban enni, vagy akkor törölje fel, ne nekem kelljen eltakarítani anyám után.

Papucsban pedig lehet közlekedni, ha letörli időnként a talpát, csak ez sajnos nem történik meg részéről.


Na mindegy.

2010. dec. 15. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!