Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor adjunk közösen ajándékot...

Akkor adjunk közösen ajándékot tesómmal? Én nem szeretném, de ő ez miatt skótnak, meg irigynek nevez.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy én dolgozok,tesóm meg tanul még. Ő diákmunkázni szokott,abból van pénze. Én már vagy 5 hónapja spóroltam hogy a szüleimnek karácsonyra és házassági évfordulójukra tudjak valami nagyot adni. Egy 2 hetes egyitomi utra fizettem be őket. Tesóm semmit nem vett nekik,arra apellált h majd az én ajándékom oda adjuk közösen. De még csak pénzt se hajlandó bele adni.

Én azért szeretném egyedül adni nekik mert szeretném megmutatni anyukáméknak h albérlet mellett is össze tudtam spórolni annyit h meglepjem őket ezzel az úttal.

Nagyon idegesít h tesóm is vehetett volna nekik vmi kis apródságot,deő senkinek semmit nem vett,mondván neki nincs pénze. nekem van mert dolgozok. Még a nagymamánkat is belerángatta ebbe az egászbe így most már szerinte is szívtelen vagyok,mert pont a szeretet ünnepén kellene megosztani mindent a családtagjainkal. Méág tesómnak adott is 20.000-Ft-ot h akkor vegyen vmit anyuéknak. De persze inkább magának vett szilveszterre ruhát. Most meg kuncsorog h adjuk az én ajándékom együtt. A mama mega fülemet rágja h a tesóm adott pénzt az ajándékba miért nem adjuk együtt? Hiába mondom h én egy ft-se kaptam tesómtól.


2010. dec. 15. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Érdekes tesód van........kicsit mintha el lenne kényeztetve mert azok a gyerkekek szoktak így gondolkozni.

Add egyedül az utat természetesen hiszen te vetted, ez nem is kérdés.


Vagy mndd meg tesódnak hogy okés aláírhatja ő is a nevét (mármint képletesen, amikor átadjátok) de megmondod akkor is a szüleidnek hogy te fizetted.

2010. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
Szerintem karácsonyra lepd meg őket valami saját készítésű akármivel, és valami hasznos aprósággal, és külön add nekik oda az utat. Én is kellemetlenül érezném magam, ha pl a tesóm egy 85 ezres egyiptomi utat adna a szüleimnek, én meg csak valami kis vackot tudnék adni.. Szóval valamilyen szinten megértem a tesódat, de ez nem jogosítja őt fel erre a viselkedésre. Semmiféleképp se közösködjetek, mindenki adja a maga ajándékát.
2010. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
13:52-es vagyok. Most értem haza a vásárlásból, mindenkinek beszereztem még valami kis apróságot, egész végig Te jártál a fejemben, és az, hogy most hogy válasszak ajándékot a szeretteimnek, vajon ki szól majd, hogy ő ennél csak kisebb ajándékot tud venni, ezért kellemetlen helyzetbe hozom, ki akar majd közösködni velem. Tudod, ha belegondolsz neked van rossz érzésed, te akarsz lemondani egy olyan utat, amire összespóroltad a pénzt, hogy örömet szerezz a szüleidnek, azért mert van egy neveletlen, gusztustalan, hazug, önző testvéred. Az, hogy fájjon a fejed egy ilyen "ember" miatt, nem éri meg, hidd el nekem.
2010. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

Ma délelött voltam anyuéknál,csináltam tortát azt átvittem,meg oda adtam nekik a tesóm ajándékát(neki még a "balhé" elött vettem ilyen bizsu ékszereket) meg a mamáét,mert ő is majd megy át hozzájuk. Boldog karácsonyt kívántam a szüleimnek,tesóm ki se jött a szobából :S és mondtam anyuéknak hogy majd a karácsonyi ajándékukat kicsit késöbb adom oda,mert egybe lesz az házassági évfordulós ajándékkal. Anya szabadkozott,hogy nem kellett volna rájuk költenem,mert az albérletbe így se tudok megélni,meg mondta hogy költözzek haza és hogy majd vacsorára menjek át.

De nem fogok átmenni,majd az ünnepek után inkább. Próbáltam beszélni mamámmal ho9gy nem minden ugy van ahogy tesóm mondja de nem lehetett vele mert meg se halgatott csak mondta hogy tesóm azt mondta,meg hpogy akkor hol a pénz amit adott :S

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és kellemes ünnepeket!

2010. dec. 24. 13:10
 45/62 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy mi történt, érdekelne a történet vége!
2010. dec. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:
Anya már tegnap este hívott h mi ez az egész h én kicsaltam mamától egy csomó pénzt,nagyon összevesztünk a telefonba,tesóm meg nem vallja be az igazat. Át se mentem hozzájuk meg nem is fogok. Az utat ugy gondoltamh majd januárba adom nekik oda vmikor,de már azon gondolkozok h lehet jobb lenne ha visszaváltanám vhogy
2010. dec. 25. 11:07
 47/62 anonim ***** válasza:
remélem anyudéknak megmondtad hogy te abba nem kaptál pénzt és te nem kunyeráltál senkitől sem
2010. dec. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hogy így alakult a karácsonyod!

Tudod, azt nem értem, hogy miért van az, hogy a húgod hazudik, és mégis mindenki neki hisz?

Te vásároltál nagy ajándékot, és neked nem hisz se a mamád, se a szüleid? Hogy van ez? Korábban tettél olyan dolgokat, aminek ez lett a vége?

Hány éves vagy?

Mi volt a bajod otthon, miért költöztél albérletbe?

2010. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

mondtam anyának h én abból a pénzből amit a mama adott semmit nem láttam,de nem nagyon hitt nekem. Mondtam h mit vettem nekik,az volt a válasz h nekem nem lett volna erre pénzem,meg h adjam legalább vissza a mamának a pénzt ha már kicsaltam belőle ugyh tesómat is felhasználtam. nem igazán akart hinni nekem,mondta h mindenki mást mond és nem tudja h kinek van igaza. Tesóm meg csak lapít. Mondtam h a mama pénzéből vett magának ruhát szilveszterre,de arra meg azt mondta tesóm h egy barátnőjétől kapta kölcsön. Anya azt is mondta h nekik nem kell az az út,meg azt mondogatta h adjam vissza a mamának pénzét. Apu az egészbe nem szólt bele.

Nem volt semmi probléma otthon,csak szerettem volna a saját lábamra állni. De a szüleim,főleg anyukám azt hiszi h én nem tudok egyedül megélni,és folyton azon erősködik h költözzek haza.

2010. dec. 25. 18:45
 50/62 anonim ***** válasza:
A mamád azt állítja, hogy ő neked adta a pénzt, nem pedig a húgodnak? Ez egy kicsit furcsa.
2010. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!