Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor adjunk közösen ajándékot...

Akkor adjunk közösen ajándékot tesómmal? Én nem szeretném, de ő ez miatt skótnak, meg irigynek nevez.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy én dolgozok,tesóm meg tanul még. Ő diákmunkázni szokott,abból van pénze. Én már vagy 5 hónapja spóroltam hogy a szüleimnek karácsonyra és házassági évfordulójukra tudjak valami nagyot adni. Egy 2 hetes egyitomi utra fizettem be őket. Tesóm semmit nem vett nekik,arra apellált h majd az én ajándékom oda adjuk közösen. De még csak pénzt se hajlandó bele adni.

Én azért szeretném egyedül adni nekik mert szeretném megmutatni anyukáméknak h albérlet mellett is össze tudtam spórolni annyit h meglepjem őket ezzel az úttal.

Nagyon idegesít h tesóm is vehetett volna nekik vmi kis apródságot,deő senkinek semmit nem vett,mondván neki nincs pénze. nekem van mert dolgozok. Még a nagymamánkat is belerángatta ebbe az egászbe így most már szerinte is szívtelen vagyok,mert pont a szeretet ünnepén kellene megosztani mindent a családtagjainkal. Méág tesómnak adott is 20.000-Ft-ot h akkor vegyen vmit anyuéknak. De persze inkább magának vett szilveszterre ruhát. Most meg kuncsorog h adjuk az én ajándékom együtt. A mama mega fülemet rágja h a tesóm adott pénzt az ajándékba miért nem adjuk együtt? Hiába mondom h én egy ft-se kaptam tesómtól.


2010. dec. 15. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Opportunista a tesód. Ügyesen kijátszotta a mamádat ellened... szép politikai karrier vár rá!
2010. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

És akkor most csináljak? Ha nem közösen adjuk akkor én vagyoka világ rossza,aki elrontja az ünnepet. Ha meg adjuk akkor én nem fogom jól érezni magam,mert nem tudtam megmutatni a szüleimnek h megy nekem a külön élet,albérlet mellett össze tudtam spórolni nekik az ajándékra. Így azt fogják gondolni h hazakéne költöznöm,mert nem tudom magam eltartani. Ajándékot is csak ketten tudunk adni tesómmal. Plussz nem esne az se jól h a tesóm learatja a babérokat az ajándékért amiért én dolgoztam meg.

ha legalább kérné h adjuk ketten... De nem,ő kövbetelezik,meg kijelenti h ketten adjuk.

2010. dec. 15. 10:44
 3/62 anonim ***** válasza:
87%
Azt a pénzt te spóroltad, te kerested meg, nem a testvéred, aki, így leírás alapján, elég önzőnek tűnik és még a nagymamátokat is belekeverte, szinte ellened fordította (csak szegény nagyi nem tudja az igazságot). Egyedül add oda az ajándékot.
2010. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
97%
adjátok oda együtt jelképesen, s mondd meg a szüleidnek, hogy az egész összeget az utolsó fillérig TE EGYEDÜL spóroltad össze a fizudból.
2010. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add oda egyedűl. Ha ezt még utánna valaki a fejedhez is vágja, nyugodtan elmondhatod hogy a tesód mit össze nem piszkált ezért, és még a mamád pénzét is ruhára költötte... ezek után én biztosan nem adnám vele közösen!
2010. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%

Elég szemét húzás ez a tesódtól. Lehet, hogy most bunkónak tűnök, de sosem értettem miért kéne álszenteskedni, a te pénzed, te dolgoztál meg érte és te vetted az ajándékot is, a tesódnak semmi köze hozzá, nem kell úgy odaadni, h. ő is adott bele. Én nem sajnálnám meg. Mondjuk, ha már fordult elő olyan, hogy ő húzott így ki téged a csávából, akkor most te is segíthetsz rajta, de kétlem, hogy erről lenne szó. Nyugodtan add oda úgy, hogy az a te ajándékod, nem kell a tesót sajnálni, mert hozzá fog szokni, hogy mindig támaszkodhat rád, legyen egy kicsit önálló. Nem hiszem, hogy anyukádéknak az számít, hogy mekkora ajándékot kapnak a gyerekeiktől, biztosan örülnének akkor, ha a tesód egy sokkal kisebb volumenő valamit ad nekik. Találja már fel magát, istenem.

Egyébként a szüleid sem hülyék nyilván, tudni fogják, ha úgy is adjátok oda, hogy kettőtöké, hogy tesódnak vajmi kevés köze van az egyiptomi ajándékhoz, neki erre nincs kerete.

2010. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
22%
adjátok azt az apró ajándékot közösen, amit majd a tesód fog remélhetőleg megvenni, az egyiptomi útra meg menjetek el ketten a tesóddal, és béküljetek ki. :D
2010. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
87%

20.000 Ft-ból már olyan ajándékot tudott volna venni, ami megszólal...-.-'

most komolyan, én anyunak az ajándékára max. 5000Ft-ot költök (nem vagyok sóher ennyim van...) de tudom, hogy annak is nagyon fog örülni. Ha meg 20at költenék rá, én lennék a kedvenc gyereke az biztos :D

2010. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
82%

11.03as vagyok

Ha van még pénze, anyukádnak vegyen egy kozmetikai utalványt, azok nem kerülnek sokba.

Apudnak meg valami jóféle bort, meg mondjuk egy arcszeszt. Nálunk sem lesz más. Nem egy egyiptomi út persze, de akkor is örülnek majd neki ez biztos.

2010. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
88%

Ha karácsonykor odaadod az ajándékot, hogy "tőlem" és a tesód elkezd puffogni, akkor teljesen normálisan mondd neki, hogy "ezt én vettem anyuéknak, azt hittem, hogy a mamától kapott pénzből te vettél mást... bocsánat, akkor én értettem félre" - onnantól meg mosakodjon a tesód.

Nem szép dolog, de amit ő akar, az se szép. Vedd elő a szőke nő stílust és értetlenkedj, ahogy fent is írtam. Úgyis tesódnak kell magyarázkodnia, te meg ártatlanul kérdezheted, hogy mi lett a mamától kapott pénzzel? (úgyse fogja a szüleitek előtt azt mondani, hogy elköltötte ruhára, mert saját magát buktatná le még jobban)

2010. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!