Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor adjunk közösen ajándékot...

Akkor adjunk közösen ajándékot tesómmal? Én nem szeretném, de ő ez miatt skótnak, meg irigynek nevez.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy én dolgozok,tesóm meg tanul még. Ő diákmunkázni szokott,abból van pénze. Én már vagy 5 hónapja spóroltam hogy a szüleimnek karácsonyra és házassági évfordulójukra tudjak valami nagyot adni. Egy 2 hetes egyitomi utra fizettem be őket. Tesóm semmit nem vett nekik,arra apellált h majd az én ajándékom oda adjuk közösen. De még csak pénzt se hajlandó bele adni.

Én azért szeretném egyedül adni nekik mert szeretném megmutatni anyukáméknak h albérlet mellett is össze tudtam spórolni annyit h meglepjem őket ezzel az úttal.

Nagyon idegesít h tesóm is vehetett volna nekik vmi kis apródságot,deő senkinek semmit nem vett,mondván neki nincs pénze. nekem van mert dolgozok. Még a nagymamánkat is belerángatta ebbe az egászbe így most már szerinte is szívtelen vagyok,mert pont a szeretet ünnepén kellene megosztani mindent a családtagjainkal. Méág tesómnak adott is 20.000-Ft-ot h akkor vegyen vmit anyuéknak. De persze inkább magának vett szilveszterre ruhát. Most meg kuncsorog h adjuk az én ajándékom együtt. A mama mega fülemet rágja h a tesóm adott pénzt az ajándékba miért nem adjuk együtt? Hiába mondom h én egy ft-se kaptam tesómtól.


2010. dec. 15. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 78%-os!

Nagyon rosszul értelmezed a soraimat, ha azt veszed le belőle, hogy őt védem. Én szimplán azt próbáltam érzékeltetni, hogy NEM ÉRI MEG. És csupáncsak azért, mert anya vagyok, megmondom őszintén qrva szarul esne, ha a gyerekeim bizonyításvágyból vagy egymás megleckéztetéséből összevesznének, ráadásul szenteste egy olyan ajándék kapcsán, amit nekem/nekünk szánt(ak). Egyébként pedig szerintem semmire nem megy a kérdező ezzel a fantasztikus ajándékkal, mert ha a szülei nem tartják elég felnőttnek ahhoz, hogy ne avatkozzanak bele az életébe (lásd: úgysem tudod magad eltartani és társai), akkor ebbe az ajándékba is bele fognak tudni kötni.

A családomat meg kérlek szépen, hagyd ki ebből. Nem tudod, nem tudhatod, hogy egyébként én mennyit köszönhetek nekik.

2010. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

A családodat te keverted ide, pont annyit tudunk, amennyit te elmondtál. Szóval nehogy már ezzel is engem vádolj.

A tesó ha akarna, csinálhatna a saját két kezével fillérekért ajándékot, de ESZE ÁGÁBAN SINCS! Ezen gondolkozz már el, légy oly kedves.

Talán nem meglepő, hogy 3 oldalnyi hozzászlásból a te véleményed teljesen egyedül maradt, mindenki pont veled ellentétesen gondolja. Majd a kérdező ebből le tudja vonni a következtetést, van olyan okos és felnőtt.

2010. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
23%

Még valami:

Ha te azt gondolod, hogy az érzelmi zsarolás, hogy próbálom a következményeket, a reakciókat előrevetíteni, akkor nagyon sajnállak. Tudod, mielőtt belelépek a pocsolyába szeretek róla meggyőződni, hogy nem egy szakadékba lépek. Ez nem zsarolás, hanem józan gondolkozás.

2010. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
79%

csak kiváncsiságképp: mibe kerül az ajándékuk?



amugy kérdésre válaszolva,nemhogy közösen adjátok oda,nem kisgyerek a tesód...(nekem tényleg kistesóm van,8éves,vele szivesen közösködök,ő ha akarna se tudna külön semmit,még boltig se mehet egyedül)

de te tesód elég nagy,pénze is volt,igy járt

2010. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
33%

Azért ne hasonlítsuk már össze azt, hogy elmeséltem egy családi történetet azzal, hogy (nem szó szerint idézlek): így használnak ki téged is, szép kis családod lehet!


Részemről ezzel lezárva.


Kedves Kérdező!

Dönts belátásod szerint (bár ha tudtál volna, nem írtál volna ki kérdést), aztán viseld a következményeit.

2010. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

hagyjátok már békén szegény kérdezőt!!!

Igen is igaza van ha ő megsporólta az árát akkor ő adja oda és csak a saját nevében,a testvérének meg szólni fog hogy felejtős hogy közösen adják!!!Vagy ad bele pénzut vagy oldja meg!!!!kedves kérdező tégy belátásod szerint és amit a szíved diktál!!!

21/N

én is voltam hasonló helyzetben ezt máskép nem tudod elintézni.Ha pillanatnyilag rossz is leszel a mama szemében,de akkor is te becsületes voltál

2010. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
7%

*Szóval ha ketten oda adnánk az ajándékot,akkor a szüleim fel se merülne h az egészet én fizettem.


Én úgy tudtam, az ajándékot azért adják, hogy a megajándékozott örüljön neki, nem azért, hogy bármit is bizonyítsunk.

2010. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó, akkor a tesója süssön nekik sütit, annak is örülni fognak.
2010. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
a tesód és a mamád tudják, hogy egyiptomi út lesz az ajándék? vagy előttük is meglepetés? ha tudják, akkor én egyáltalán nem értem ezt a hozzáállást, szerintem is egyértelmű, hogy külön ajándékozzatok. határozottan beszélj a tesóddal és a mamáddal is.
2010. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
80%

Azt írta, hogy a tesója és a nagymamája tudják a dolgot!

A nagymama meg azt hiszi, hogy a tesó is adott bele pénzt.


Pont emiatt van a vita, mert nem kis értékű dologról van szó, és ezt a tesója is tudja.


Szóval tudják és emiatt mondja mindenki, hogy adja külön!

Ez már nem kis érték, és a tesó a jövőben sem szándékozik egy fillért sem beleadni!

2010. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!