Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor adjunk közösen ajándékot...

Akkor adjunk közösen ajándékot tesómmal? Én nem szeretném, de ő ez miatt skótnak, meg irigynek nevez.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy én dolgozok,tesóm meg tanul még. Ő diákmunkázni szokott,abból van pénze. Én már vagy 5 hónapja spóroltam hogy a szüleimnek karácsonyra és házassági évfordulójukra tudjak valami nagyot adni. Egy 2 hetes egyitomi utra fizettem be őket. Tesóm semmit nem vett nekik,arra apellált h majd az én ajándékom oda adjuk közösen. De még csak pénzt se hajlandó bele adni.

Én azért szeretném egyedül adni nekik mert szeretném megmutatni anyukáméknak h albérlet mellett is össze tudtam spórolni annyit h meglepjem őket ezzel az úttal.

Nagyon idegesít h tesóm is vehetett volna nekik vmi kis apródságot,deő senkinek semmit nem vett,mondván neki nincs pénze. nekem van mert dolgozok. Még a nagymamánkat is belerángatta ebbe az egászbe így most már szerinte is szívtelen vagyok,mert pont a szeretet ünnepén kellene megosztani mindent a családtagjainkal. Méág tesómnak adott is 20.000-Ft-ot h akkor vegyen vmit anyuéknak. De persze inkább magának vett szilveszterre ruhát. Most meg kuncsorog h adjuk az én ajándékom együtt. A mama mega fülemet rágja h a tesóm adott pénzt az ajándékba miért nem adjuk együtt? Hiába mondom h én egy ft-se kaptam tesómtól.


2010. dec. 15. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
75%

Ha a tesódnak ennyire fontosak a szüleid, hogy a kapott pénzt se az ajándékra külti, nem gondolom, hogy foglalkoznod kéne vele...

Add oda az ajándékot egyedül, légy büszke magadra!

A tesóddal meg ne foglalkozz, mert ha ezt igy akarod folytatni, akkor őbelőle egy önző szuka, belled meg idegroncs lesz.

Tanulja meg, hogy nem mások nyakán át hágunk fel a dicsőségbe. Itt az ideje. Nagymamád nagyon rosszra neveli a tesódat, ne közreműködj benne, csak mert lelk terrort alkalmznka. Te is tudod, mi a helyes, mit tett rosszul a tesód és hogy ha engedsz, abból ismét csak rosszat tanul meg.

2010. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
55%

Mindenképp egyedül add oda!

Te dolgoztál érte, és te akarsz bizonyítani! Ilyen mértékű ajándéknál már nem vicces ha úgy kell osztozni az elismerésen, hogy a másik fél semmit nem adott bele.

Utána neked lesz sokkal kellemetlenebb megemészteni a dolgot. Évekig ezen fogsz puffogni, jogosan! Jobb ezt elkerülni.

Amikor odaadod és esetleg beszól, hogy közösen adjátok, akkor jelents ki mindenki előtt, hogy egy fillért sem adott bele!


Egyébként meg ha valamelyest segíteni akarsz a tesódnak, akkor vegyél a szüleidnek még egy kis 5000Ft körüli ajándékot, és azt nyomd a tesód kezébe, hogy legyen valami amit ő is tud adni...

2010. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%
amit az uccsó írt az nagyon jó!!!Én biztos nem adnám közösen oda főleg hogy a mamától is kapott pénzt hogy száljon be vagy vegyen külön vmit.Ha külön te sporóltad meg úgy hogy közben albérletben laksz akkor szerintem ezen nincs mit gondolkodni.Ha a tesód is kijelentette neki nincs pénze de kapott a mamától akkor nem értem??Komolyan hagyd a fenébe tesód hiába a szeret ünnepe ha közben önző modón kizsarolja tőled azt hogy közösen adtátok és erre még a mamát is felhasználta.beszélj a mamával és mond meg neki hogy semmi pénzt nem adott bele,ha meg ő adott pénzt az unokájának akkor rajta kérje számon hogy mit vett belőle.Neked nem kell elmondanod hogy tudod mert az árulkodás sem jobb,de annyit mondhatsz a mamának hogy kijátszotta őt ellened.Írd meg majd mi lesz ,vagy mit fogsz csinálni
2010. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
12%
Egyedül add oda. Csak majd ne csodálkozz, ha a tesód utolsó pillanatban vett 400 Ft-os bonbonjának jobban örülnek majd, mint az egyiptomi útnak.
2010. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekem két kisebb tesóm van, ugyan ők dolgoznak, de általában nincs pénzük (elbulizzák). Tavaly karácsonykor én finanszíroztam a szüleink ajándékát úgy, hogy én megvettem az ajándékokat, odaadtam a tesóméknak és az árát pedig felírtuk. (Az más kérdés, hogy egyikük még azóta is tartozik az árával...)

Nekem fontosabb az, hogy egy család vagyunk, mint az, hogy most ki vette, ki nem. Meg őszintén, milyen lesz úgy a szentestétek, hogy ha te kijelented, hogy ezt te egyedül vetted? A tesód biztosan nem fogja szó nélkül hagyni, mert ő meg van róla győződve, hogy megbeszéltétek, hogy közösen adjátok. Anyukád, apukád mit szólnának hozzá, ha ti ott előttük összevesztek szenteste? Nem ér annyit az egész. Hidd el, anyudék tisztában vannak azzal, hogy nem a tesód a diákmunkájából rakott össze egy ilyen fantasztikus ajándékot.

A mamának pedig el kell mondani az igazat: a tesód azt a pénzt ruhára költötte.

2010. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

nincs már plussz 5000Ft-om h csak ugy adjam oda tesómnak h vegyen vmit akkor a szüleinknek,vagy h én vegyek az ő nevében vmit.

Az a baj,h szüleim nem is akarták h én elköltözzek otthonról,szerintük nem tudok megélni,és félre tenni sem tudok(jövöre melo mellett fodrász suliba akarok menni-ez fizetős). Ők azt akarják h költözzek haza. Ezzel h egyedül az albi mellett össze tudtam spórolni az ajándékukat,bizonyíthattam is volna.

Tesóm amellett h diákmunkát vállal zsebpénzt is kap,havi 5000Ft.ot. Amig én is otthon laktam ezt én is meg kaptam.

Szóval ha ketten oda adnánk az ajándékot,akkor a szüleim fel se merülne h az egészet én fizettem.

2010. dec. 15. 12:08
 17/62 anonim ***** válasza:
1%

És gondolod, hogy ha egyedül adod oda, akkor azzal bizonyítasz? Mégis mit? Hogy 5 hónapig tudsz spórolni, majd elköltöd más ajándékára a pénzt. Ha nagyon akarnak a szüleid ebben is hibát találnak, csakhogy hazaköltözz.

Ettől függetlenül arra nem válaszoltál, hogy szerinted milyen lenne úgy a szenteste. Még mindig csak azt kérdezem: meg fogja érni?

2010. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 91%-os,

És úgy milyen lesza szenteste, hogy a tesója megtanulja, nyugodtan elszórhatja a pénzt, hazudhat mindenkinek, nem gond, mert valaki úgyis kirántja a szarból. Ennek nagoyn rossz üzenete lenne.

Igazad lenne, ha a tesója csak szimplán elcseszte volna a pénzt és most szépen kérné, hogy segitse meg a tesója, lenne benne megbánás.

De itt a tesó kijátsza a csaldot egymás ellen, érzelmileg terrorizál és követelőzik.

Amit most persze te is bepróbálsza kérdezőnél: érzelmileg próbálod őt terrorizálni, hogy hagyja magát totálisan bolondnak nézni, különben ő a rossz testvér. Hát nem igy van! Semmiféle szégyenkeznivalója nincsen neki, max a tesójának lenne. Érdekes, hogy te meg őt véded, szép egy családod lehet neked is... Téged is igy játszanak ki pont és te még hagyod magad és másokat is ilyen példamutatásra biztatsz...

2010. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
0%
Figyu. Tényleg add csak oda, mint közös ajándékot. Nem muszály szenteste megmondani, hogy te vetted egyedül. A szüleid mindenképpen tudni fogják már szenteste, hogy a tied a nagyobb rész. Majd később elmondhatod, hogy egyedül te spóroltad össze a pénzt. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Vagy beszélj nagyiddal. Ha később tudják meg, akkor is büszkék lesznek rád. Sőt még büszkébb, hogy tesódat is kihúztad a kakából.
2010. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
87%

13:04 -el tökéletesen egyetértek!!


A legjobb megoldás pedig mindig az igazság. Abból később sem lesz probléma.

És hogy azért kéne együtt adni, hogy a tesónak is jobb legyen?? Ha csak egy kis szándéka lenne pénzt adni a dologba akkor meg lehetne érteni a dolgot, és "kölcsön" címszóval most együtt adni az ajándékot, de erről szó sincs!! Nem akar bele adni semmit! Utána sem!


A szülők pedig ugyan olyan boldogok lesznek akkor is ha csak az egyik ad ajándékot! Az én szüleim sem várnak soha ajándékot tőlem, de én természetesen mindig veszek, mert adni jóó! A tesót meg ideje megnevelni mert különben az élet fogja és lehet, hogy akkor rosszabbul fog járni.

2010. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!