Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor adjunk közösen ajándékot...

Akkor adjunk közösen ajándékot tesómmal? Én nem szeretném, de ő ez miatt skótnak, meg irigynek nevez.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy én dolgozok,tesóm meg tanul még. Ő diákmunkázni szokott,abból van pénze. Én már vagy 5 hónapja spóroltam hogy a szüleimnek karácsonyra és házassági évfordulójukra tudjak valami nagyot adni. Egy 2 hetes egyitomi utra fizettem be őket. Tesóm semmit nem vett nekik,arra apellált h majd az én ajándékom oda adjuk közösen. De még csak pénzt se hajlandó bele adni.

Én azért szeretném egyedül adni nekik mert szeretném megmutatni anyukáméknak h albérlet mellett is össze tudtam spórolni annyit h meglepjem őket ezzel az úttal.

Nagyon idegesít h tesóm is vehetett volna nekik vmi kis apródságot,deő senkinek semmit nem vett,mondván neki nincs pénze. nekem van mert dolgozok. Még a nagymamánkat is belerángatta ebbe az egászbe így most már szerinte is szívtelen vagyok,mert pont a szeretet ünnepén kellene megosztani mindent a családtagjainkal. Méág tesómnak adott is 20.000-Ft-ot h akkor vegyen vmit anyuéknak. De persze inkább magának vett szilveszterre ruhát. Most meg kuncsorog h adjuk az én ajándékom együtt. A mama mega fülemet rágja h a tesóm adott pénzt az ajándékba miért nem adjuk együtt? Hiába mondom h én egy ft-se kaptam tesómtól.


2010. dec. 15. 10:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
80%

Hát abból, amit írtál, elég utálatos alakként látom a tesódat, de azért lehet, hogy ez csak a látszat:) Pl az én tesómnak sincs soha pénze, pedig nem szórja hülyeségekre.. De előfordult már, hogy ő húzott ki a bajból nagyobb összeggel, (pedig ő is diákhitelből meg ösztöndíjból él főleg..) és én is bármikor segítenék rajta, ha van rá lehetőségem.

Elég durva, hogy a húgod "elvárja" hogy megoszd vele a dicsőséget. Esetleg adhatnál neki egy utolsó esélyt, mondván tudsz neki kölcsönözni 5e forintot, amiből vehet valamit.. De elég régóta készülsz ezzel az ajándékkal ahhoz, hogy elrontsák a terveidet.

Amit azonban semmiképpen ne tegyél, az az, hogy összebalhézol a tesóddal a karácsonyfa alatt a szüleid szeme láttára. Holtbiztos, hogy a pokolba kívánják az egész egyiptomi utat, ha a lányaik emiatt töltik haragban az ünnepet..

2010. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
92%
Sógorom, aki még a szüleinél lakik, pár hónapja dolgozik, de a közösbe semmit nem ad bele, pedig nem keresnek jól a szülei. Se kajára, se fűtésre, semmibe nem ad, mert ő "gyűjti a pénzét". Én anyósomnak, apósomnak is vettem a spórolt pénzemből ajándékot. Erre a jógyerek tegnap közölte velem, hogy ő félre akarja tenni a pénzét, vegyek én a saját pénzemből ajándékot a szüleinek, az ő nevében. Nem elég, hogy engem megsértett, a szüleivel szemben is rohadt hálátlan. Közöltem vele, hogy egy undorító zsidó patkány, és dugja fel magának a pénzét, ha az fontosabb neki, mint örömet szerezni a szüleinek. Ezután még kapott egy irdatlan nagy tarkónvágást is. Az ilyenről kb. ennyi a véleményem.
2010. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
88%
utolsó remélem neked meg van annyi eszed hogy nem veszel az ő nevében ajándékot az anyóséknak??
2010. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem :D Természetesen kapnak ajándékot, de CSAK AZ ÉN NEVEMBEN :D
2010. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

Megmondtam neki h nem adom közösen vele. Adtam neki tippeket,h mit lehetne csinálni pénz nélkül. Felajánlottam a segítségem h ha kell. Torta sütésre gondoltam,amúgy is akartam egyet csak úgy sütni. mondtam neki h csináljuk együtt,és majd oda adja,de csak pofákat vágott,h ő nem sütkörészik,meg h az már milyen gáz. Meg h miattam kéne neki is ilyen drága ajándékot adni akkor anyuéknak,mert én ezt adom. Mondtam neki h ha már a mamától kicsalta a pénzt és oda adta volna h beszáll,akkor adhattuk volna együtt. Egyébként 85.000Ft-ba került az út.

A mama meg továbbra is mondogatja h milyen irigy vagyok,meg h kicsaltam a tesómtól pénzt és mégis egyedül akarom oda adni az ajándékot. És ezt az anyuék is megtudják! Tesóm nem akarja tisztázni a nevem!

Fontolgatom h át se megyek karácsonykor anyuékhoz,mert tuti balhé lenne :S

Úgy látszik jól elszúrtam az ünnepet

2010. dec. 19. 17:55
 36/62 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem te szúrtad el az ünnepet. Először is a tesóddal együtt át kellene mennetek a mamához és ott ő előtte mondja a szemedbe, hogy odaadta neked a pénzt, amit a mamától kapott. Kérdés, mekkora hazudozásra képes?

Abban viszont igazad van, hogy szép karácsonyra aligha számíthatsz. Tesód haragszik mamád vádaskodik. Szinte biztos, hogy összevesztek szenteste is.

Egyébként azt gondolom, hogy a szüleid nem fognak örülni a befizetett utazásnak. Azért, mert úgy érzik, hogy erőn felül költöttél rájuk. Ehhez jön még a tesód duzzogása, meg pofátlansága.

Lehet, hogy jobb lenne visszamondanod az utazást, ha még lehet. És süss egy tortát karácsonyra!

De azt semmiképpen nem javaslom, hogy állítsd azt, az utazás a kettőtök ajándéka. Még a tesód erkölcsi fejlődésének sem tenne jót, mert úgy érezné, helyesen tette, hogy a a te erőfeszítésed gyümölcsét ő aratja le.

2010. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
87%

Nem szúrtad el az ünnepet!

A tesód egy önző kis dög, és azzal az ajándékkal akar ékeskedni, amit te vettél, a saját pénzeden. Remélem azért a szüleid örülnek majd neki, és ők nem fognak úgy gondolkodni, mint a mamád.

Majd azért írd meg, hogy fogadták az ajándékot.

2010. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
58%
Hát, ha a helyedben lennék, szépen kivárnám a Karácsonyt, és ha a tesóm a szüleim előtt valóban előjönne ezzel, és besározna, szó nélkül eltűnnék, és addig nem kerülnék elő, amíg fel nem hív azzal, hogy mindent elmondott őszintén a családnak, és bocsánatot nem kér. Különben is, aki képes hazudni a testvéréről, és bemocskolni, az nemhogy nem testvér, de nem is ember. Szörnyű.
2010. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Pofám leszakad. Nem TE szúrtad el az ünnepet hanem a TESTVÉRED. Undorítóan viselkedik Veled. Megvolt a lehetősége, hogy közösen adjátok oda, de ő inkább ruhát vett magának, Te segíteni akartál, de ő nem akar sütögetni. Nem érdemel meg Tőled semmit. Én kérlek meg rá, hogy hívd föl a nagymamádat, vagy menj át hozzá, és még egyszer mond el neki, hogy a testvéred a pénzből amit kapott, ruhát vett magának és, hogy Téged nem érdekel, hogy elhiszi e vagy sem, de borzasztó bántó, hogy Ő is ellened van, mikor Te gondoltál a szüleidre, Te rájuk költöd a megspórolt pénzed és még így is Te jössz ki rosszul. Nevetséges, hogy azon kell itt rágnod magad, hogy mit csinálj, amikor eddig is csak jót tettél. Karácsonyra süss süteményt a szüleidnek, ha van időd készíts nekik valami apróságot, lepd meg őket, csinálj igazi karácsonyi hangulatot, olyan dolgokkal szerezz nekik örömet, amivel a testvéred is tudna pénz nélkül. Ezzel bebizonyíthatod a testvérednek, hogy ő is képes lett volna minderre, ha nem Tőled várja a megoldást. Aztán ha megajándékoztátok egymást, később add oda nekik az utat, plusz meglepetésként. Sok sikert kívánok.
2010. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:

Ne adjátok közösen. Én még ilyet nem is hallottam egyébként sem. Kap zsebpénzt, diákmunkája is van, és még rád akar akaszkodni, hogy amit te egymagad kitalálsz és kifizetsz, az legyen közös? Ne menj bele semmiképpen sem. Most már akkor sem, ha ad bele. Még ha 14 évesek lennétek egy-egy ezressel érteném, hogy közösen vesztek, de így?


Amúgy lehet, hogy ti egészen mások vagytok,illedelmesek és visszafogottak, de a mi családunk kicsit másabb én már biztos felhívtam volna nagyanyámat, hogy a k.urva isten b.assza már meg, nem fogja fel, hogy egy büdös fillért nem adott nekem, hanem szilveszteri ruhát vett a nagy p.icsájára? különben is mi vagyok én máltai szeretet szolgálat? KÜLÖN életem van, KÜLÖN lakok, KÜLÖN keresek, KÜLÖN tartom el magam és ajándékot is KÜLÖN találok ki és veszek. Ő is kap pénzt nem is keveset, de csak engem cs.eszeget. Ha ezt nem képes felfogni, akkor nem kell engem keresni többet.

2010. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!