Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Anyum alig...

Mit csináljak? Anyum alig enged el valahova.

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és tudom, hogy ennyi idősen még nem kell a sötétbe mászkálni. De én csak ritkán szeretnék elmenni a barátokkal szórakozni. Más osztálytársaim éjfélkor mennek haza Diszkóból, akik ráadásul isznak, cigiznek stb. Pedig én nem iszok, nemis cigizek, ráadásul még jó tanuló is vagyok. És még se engednek el 7 után sehova. :/


Vagy amikor nagyon ritkán elenged akkor már 8-kor otthon kell lennem...


Nekem ez olyan rosszul esik, hogy mások beszélgetnek, hogy milyen jó volt este a buli.

Mit tegyek, hogy elengedjenek? :(


2010. dec. 13. 14:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hát de én nem egyedül mennék.
2010. dec. 13. 15:05
 12/23 A kérdező kommentje:

Az én baráti köröm nem cigizik és nem is iszik...


De épp ez az, hogy nállunk még mozi sincs, ahova ellehetne menni délután...

2010. dec. 13. 15:07
 13/23 anonim ***** válasza:
nem kell ott 18 éves korodig várni, de hidd el h 14 évese még nem maradsz ki semmi olyanból, amiből nem kéne:) majd 1-2 év múlva ráérsz bulizni.
2010. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Rengeteg barátommal ellentétben engem nem vonz az, hogy minden hétvégén menjek bulizni, de nagyon ritkán nekem is jólesik egy kicsit kikapcsolódni. Nekem sem a legengedékenyebbek a szüleim, és én is jól tanulok. Azzal szoktam érvelni, hogy másokkal ellentétben én alig megyek valahova, nem szoktam csavarogni, egyszer-egyszer csak elengedhetnének. Általában megenyhülnek. :)

Arra pedig rácáfolnék, hogy ha cigiznek, isznak körülöttünk, akkor nekünk is muszáj. A baráti társaságomban van jó pár dohányzó személy, de ettől nem fogok én is rászokni. Ha a barátaid, megértik az elveidet, és nem erőltetik rád.

15/L

2010. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14 évesen még ne akarj bulizni menni, hidd el nem véletlenül tiltanak a szüleid


ha nagyobb leszel még bőven lesz időd arra, hogy ilyen helyekre menj inkább járj el sportolni és azzal töltsd az időd, hogy a suliban jó jegyeid legyenek


amúgy egy buliban mit csinálnál? táncolni nem tudsz, mert akkora tömeg van folyton neked jön valaki, a lábadra folyton rálépnek, beszélgetni nem lehet mert általában túl hangos a zene, 90% bagózik aki ott van és mire hazaérsz te is teljesen cigi szagú leszel, általában a sok srác azért megy oda, hogy valami nőt szedjen fel úgyhogy békén nem hagynának ha egy kicsit is jól nézel ki és a nagy részük iszik is nincsenek teljesen maguknál, össze vissza taperolnának... most ez kell neked de őszintén?

2010. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hello. Hát nem vagy könnyű helyzetben, írják itt egy páran, h 14 évesen még ne menj bulizni, de írtad, h ritkán akarsz csak menni és "jó kislány" vagy, szval én anyud lennék, elengednélek.És már ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez a "18 éves korodól azt csinálsz, amit akarsz" hozzáállás az egyik legrosszabb, amit egy szülő tehet, mert ha 18 éves korodig szeret és aggódik érted, akkor ahogy betöltöd a 18-at hirtelen már nem fog?.(bocsi a kitérőért de ezt a hozzáállást sosem értettem). Hát amit tudsz tenni: nem tudom hogy állsz a bizalommal a szülők felé, de biztosítsd őket, h nem fogsz hülyeséget csinálni, ha kell otthon vállalj több házimunkát, h lássák, te az ő felelősségteljes lányuk vagy, beszélgess velük, hogy te tudod, milyen veszélyek leselkednek rád odakinn a nagyvilágban, és óvatos vagy, valamint próbáld megértetni velük, hogy rosszul esik neked és sok mindeből kimaradsz, ha nem lehetsz a korod beliekkel..persze azt is mondják sokan, hogy nem maradsz le semmiről, ha otthon maradsz, de azért fontos a (hangsúlyozom)JÓ ÉS BIZTONSÁGOS ÉRTELMES KORTÁRS közösség.(az olyasmit, hogy ellógsz, és hasonlók felejtsd el, mert akkor vége a bizalomnak és télleg nem mehetsz sehova 18 éves kordig)..nagyjából ennyi, bocs a regényért..:) Sok sikert! 20/L
2010. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Inkább nyáron kezdd az esti kimozdulást. Ne mostanában, amikor hatkor már töksötét van...
2010. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom én az esetemet. 14 éves voltam, épp a barátnőimmel jöttünk ki az adott "házibuli"ból. Én csak talán 1 pohár vörösboroskólát ittam a "szolídabb fajtát" :)

Este, úgy hajnali 3-4 körül mentünk haza. Nyár volt fülledt meleg éjszaka, így mindenkin, egy trikó és egy rövidnaci volt. Azonban az út közepe tájt, egy nagy cigány csapattal futottunk össze. Na most a barátnőim mondták hogy oké, smemi baj menjünk át az út túloldalára. Egész jól megúsztuk csak hogy épp kiszemelték az egyik barátnőmet, és felé indult a 10 fős cigánycsapatnak a fele. Na most megfogták a karját majd mikor kirántotta akkor a haját. Akkor léptem közbe én és mondtam hogy hagyják abba. Akkor engem fogtak el és húztak magukkal. Valahogy nagy nehezen sikerült kirántantanonm az egyik kezemet és sikítottam torkaszakadtamból. És jön a képbe a "megmentőm" benyúltam ajobb zsebembe és elővettem a csinos kis gázsprém, jól a szemügbe nyomtam, addig fújtam szinte ameddig ki nem futott. Majd ahogy bírtam úgy futottam. Még mikor a lépcsőházba felértem akkor csak ugy rohantam fel a lépcsőn. Aztán zokogva berontottam a szüleimhez, azóta soha többé nem szeretek egyedül járkálni, szinte paranoiás lettem.


- a barátnőim magamra hagyva elfutttak

- a sikoltozásomra egy néni kihajolt az ablkaon, azzal a szöveggel hogy " Nimmá Laci, micsinálnák szegíny lánnyaa'"

2010. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

hú, tényleg szomorú történet. :/


de amúgy a bizalom tényleg megvan, mert elég személyes dolgokat is elmondom neki. :/

2010. dec. 13. 18:32
 20/23 anonim ***** válasza:
ha csak a te részedről van meg a bizalom cseszheted ha otthagynak az út közepén mert beijednek..
2010. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!