Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanál, ha én lennék a...

Mit mondanál, ha én lennék a lányod és mindez kiderülne?

Figyelt kérdés
életem szerelme más hitű mint én, a szüleim ellenzik a kapcsolatunkat a származása miatt, ezért titokban járunk.
2010. dec. 8. 14:40
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Akkor összeilletek.
2010. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy ilyen voltam, sajnálom, csak már elegem volt, hogy mindenki letámad miatta, bocsi, kegyetlen voltam veled szemben!
2010. dec. 8. 19:32
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond.
2010. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az lenne fontos hogy szeresse a lányomat és boldoggá tegye. A hite és a származása nem fontos ilyen szempontból.


Külön gratulálok azoknak a hozzászólóknak akik hallottak EGY, azaz EGY arabról aki szemét volt egy nővel, és most óva intik a kérdezőt!

2010. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Ha csak egyről hallottunk, akkor is jobb félni, mint megijedni.
2010. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

A gáz ott van, kérdező, hogy ha te bárkivel szembe szállnál érte, akkor innen látszik, hogy egyenlőre egy rózsaszín köd lebeg előtted és nem látod a valóságot.

Ha a lányom lennél, elmondanám a való igazságot, hogy mire számíthatsz, meg nem vernélek, mert semmi értelme, erőszakkal semmit nem lehet megoldani.Azután, mivel bezárni nem zárnálak be, szabad döntést adnék neked, próbáld ki magadat, ha ennyire akarod.Mert az ember mindig a maga kárán tanul, a buta a magáén se.Ezt nem rád értem, de tényleg igaz, hogy sordródsz az áradattal.Egyébként nem is azzal van a baj, hogy maga a pasi majd anno a tulajdonaként kezel, illetve ez a kisebbik gond, hanem a CSALÁDJA.Még itt Maygarországon is időnként nehéz egy családba beilleszkedni, vagy legalább elfogadtatni magát az embernek, hát még egy totál más kultúra szerint élő előtt.És ezekben a hithű muszlimokban akkora a megfelelni akarás a család előtt - és nem csupán a szűk, hanem a tágabb értelemben vett rokonság előtt - hogy gyakran ez vezet odáig, hogy egyszerűen át fog formálni, hogy ne hozzál rá SZÉGYENT.Erre ők különösen kényesek, mert a család becsülete és társadalmi elismertsége mindennél fontosabb.Még a törvényük is melléjük áll, mert a becsületet gyakran önkezűleg is ha kell, helyreállítják.

Hiába akarsz te megfelelni, erkölcsös, mintafeleség lenni, a legkisebb hibádat is fel fogják nagyítani, főleg ha nem nyered el elsőre a tetszésedet.

De ha úgy gondolod, tegyél egy próbát.

2010. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

*nem nyered el elsőre a tetszésüket.

:)

És még valami: amit te nem gondolsz hibának, azt ők lehet, hogy igen, illetőleg, ami te annak vélsz, mert van egy saját kialakuld értékrended, arra meg ők legyintenek és veszik a semmibe, mert nekik az adott dolog semmit nem jelent.

2010. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Szögezzük le. Muszlim nem egyenlő arab (pontosabban nem csak az arabok muszlimok, nagyon sok észak afrikai, illetve török muszlim is van...) Csak a gyökér keresztények ennyire szűk látókörűek, hogy ha valaki más kultúrában nőtt fel, vagy más vallást gyakorol, az csak rossz ember lehet. Utálva vannak a zsidók, muszlimok, a hinduk, meg mindenki, csak a keresztények a királyok... Szánalmas. Vegyük azt, hogy a muszlimok nem isznak alkoholt. Szóval egy alkoholista vadállat tuti nem lesz belőle. (És lám, szegény kérdezőt, legalábbis nekem úgy jön le, verik a szülei, pedig hopsz, nem is muszlimok, hanem keresztények. Na akkor mi van?????? Nekik szabad, csak mert "közülünk", fehérek közül valók?????) Az, hogy a nő a férfi tulajdona, így nőnek fel, ebben a világban, és a nők el sem tudják képzelni, hogy máshogy legyen. (megjegyzem, van nem egy hithű muszlim ismerősöm, és egyik sem egy vadállat, bár tény, hogy mikor bemutatkoztunk, nem fogtak velem kezet, illetve a feleség sem foghatott a párommal, mert ugye "nem illik", de ettől még nem rossz emberek). Ha meg valaki egy ilyen kapcsolatot vállal, akkor tisztában kell lennie azzal, hogy mit is vállal. Pl ha áttérsz a zsidó hitre életed szerelméért, akkor nincs se húsvét, se karácsony... Itt is fel kell venni a szokásokat. De a legfontosabb, hogy tartsuk tisztában a másik nézetét, és ne úgy viselkedjünk, hogy a keresztények állnak mindenek felett. Mert csak szánalmas kis emberkék vagyunk mind, vallástól függetlenül.


Válasz a kérdésre. Én megkérnélek arra, hogy mutasd be "nekünk, szülőknek" azt a gyereket, és még az is lehet, hogy szimpatikus lesz. De lehet, hogy nem. És látnom kell benne a hajlandóságot, hogy ő is tiszteletben tartja a "mi" vallásunkat, nemcsak tőled várja ezt el. (nem arra gondolok, hogy igyon alkoholt, vagy egyen disznót, de mondjuk viselje el, hogy vele egy asztalnál ülők fogyasztanak mondjuk vörösbort a vacsihoz). Nagyjából ennyit tudnék elsőre csinálni, aztán majd ahogy alakul a kapcsolatotok, látszik, hogy valóban "megéri" vele maradnod, vagy inkább jobb odébb állni.

Kitartást, de jól gondold meg, hogy ilyen fiatalon biztos az igazit találtad e meg, vagy csak egy menedék, akihez menekülhetsz a szülők, család elől!!!

2010. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

12:10-es

1.A kérdező állítása szerint muszlim a fiúja, nem mi általánosítottunk, amiatt, hogy arab származású - jó lenne, ha végigolvasnád az eddig adott válaszokat.

2.Senki nincs elszállva a keresztény vallástól, én pl. nem vagyok keresztény, teljesen más vallásom van, és biztos vannak még jópáran, akik egyáltalán nem gyakorolják a vallásukat, szóval nem az elfogultság beszél itt az emberekből, + nem a vallási fanatizmus, hanem a jószándék.

2010. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Azt sem mondta senki, hogy a muszlimok rossz emberek. Egyszerűen csak nem biztos, hogy egy európai nőt boldoggá tennének.
2010. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!