Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanál, ha én lennék a...

Mit mondanál, ha én lennék a lányod és mindez kiderülne?

Figyelt kérdés
életem szerelme más hitű mint én, a szüleim ellenzik a kapcsolatunkat a származása miatt, ezért titokban járunk.
2010. dec. 8. 14:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Az attól is függ hány éves vagy és mi az a más vallás?
2010. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ mennyire más hitű. Mondjuk egy iszlám hívővel tuti nem engedném a lányom sehova. Inkább bezárnám.

Mennyire fontos a hit a családban? Ténylegesen megélt hitről van szó, vagy csak arról, hogy nálatok ez a szokás?


Egyébként csak emiatt nem biztos, hogy kiverném a balhét. De már tudatosan úgy nevelem a gyerekemet kicsi korától, hogy fontos legyen számára, ki milyen hittel rendelkezik.


Az viszont sztem egyáltalán nem jó, hogy titkolózol a szüleid elől, és úgy találkozgatsz vele. Ha vmi gond van nem tudják hol keressenek...

2010. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg milyen vallásúak vagytok.
2010. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
89%

"Gyere, üljünk le, beszélgessünk!" -ezt mondanám először.

Mivel az én hitem elég egyedi, nem kötődik nagy egyházhoz és nem is konvenciók alkotják az alapját, hanem az eddig életemben megtapasztaltak, ezért nehéz beleélnem magam egy olyan helyzetbe, ahol a környezetem, a többi "hívő" elvárásai befolyásolnák a viszonyomat a lányom leendő párjához. (Más szóval: ez nálam fel sem merülne.)


Ha féltenélek valamitől, akkor az a muzulmán hitű pár lenne, de tőle sem a hite miatt, hanem az adott hit gyakorlati megvalósulása miatt, ami az én személyes tapasztalataim szerint igen messze esik az adott hit elvi tanításaitól. Nem akarok osztályozni, de még messzebb, mint az átlag katolikusnál, ami szintén nem egy bomba nyerő szint a szememben. Elfogadom, hogy az ember gyarló, így magamnak is megengedhetek gyarlóságokat. A hit ebben nem játszik döntő szerepet. Ahogy szerintem a párválasztásban sem.


Tehát, ha a kezdésként említett beszélgetés során meggyőznél engem, hogy szereted az illetőt, és amennyire ezt meg tudod állapítani, Ő is viszontszeret Téged, akkor a vége az lenne: "Áldásom rátok!"


42/F

2010. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
köszi, nos én katolikus, ő muszlim (arab származású) , itt csak tanul
2010. dec. 8. 14:49
 6/52 anonim ***** válasza:
88%
Írd meg mi aza a két vallás,mert ha római katólikus+református pl. akkor semmi gond,de ha mint előttem is írták iszlám+vmilyen keresztény akkor bezárnám a gyerekemet.
2010. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
71%

Nem is csoda, hogy féltenek a szüleid.

Főként, ha vallásosan nevelkedtél.

Én jóindulatúlag mondom, hogy hanyagold ezt a pasit.

2010. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
41%
Sztem az arab származásúak között kifejezetten értékes emberek is vannak...én nemtudom vki elmagyarázná az ellenérveket?
2010. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős.
2010. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hány éves vagy.

Ha 18-20 vagy felette akkor csak tudod mit csinálsz,de ha fiatalabb akkor bezárnálak.Nézz utánna a vallásnak mielőtt komolyabban belehabarodnál :)


Hány éves vagy/vagytok?

2010. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!