Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik késöbb (35 felett)...

Akik késöbb (35 felett) vállalnak gyereket, azok gondolnak erre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nem lesznek olyan sokat jelen a gyerekük életében. Tudom,hogy most majd mindenki jön itt azzal,hogy megkell teremteni az anyagi jólétet,de azzal is tisztába kellene lenni,hogy az ember nem él örökké. Ha pl. valakinek csak 40 évesen lesz gyerek,az valószínüleg nem lesz (években számolva) annyit a gyerekével,mint aki 20 évesen szül. És azt is tudom,hogy a gyerekvállalásnak sok egyébb tényezője is van. csak tudni szeretném,hogy ebbe belegondolnak e? Hogy azt a gyereket fel is kell nevelni.
2010. dec. 4. 22:59
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

12:15


"Akkor véleményed szerint,ha a gyerek betölti a 18. életévét,akkor már nincs szüksége a szüleire?"


Egészséges ember jóban van a szüleivel, és még 60 felé is előfordul, hogy szüksége van rájuk, még egy 60 éves is igazodik a 85 éves szüleihez, ad a véleményükre stb.! Tehát nincs olyan életkor, amikor nincs szükség a szülőkre. Úgyhogy ebből nem lehet kiindulni. A lényeg az, hogy 18 év (vagy megengedem, ma már 25-30), amíg az ember döntően rá van szorulva a szüleire, ezután már nem. Tehát ha a gyerek biztonsága felől közelítjük a kérdést, akkor 35-40 év a felső határ, azalatt még nem késett el a gyerekvállalás.


Ahhoz ragaszkodni, hogy a gyerek sohase maradjon a szülei nélkül, egy elfogadható követelés, csak hát mivel az ember halandó, ezért lehetetlen és értelmetlen is ragaszkodni hozzá.

2010. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

"Bírom ezeket az önigazolásra való dumákat. A legjobb dolog a világon, hogy anya és közöttem nem 40 hanem 20 év van. Én fiatal nő vagyok és anyu is az :) Nameg apu is."

Birom ezeket az onigazolasra valo dumakat. A legjobb dolog a vilagon, hogy apukam 33 eves volt, mikor szulettem, igy kello turelemmel es bolcsesseggel tudott nevelni.

2010. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"Tévedésben vagy, 30 fölött az ideális gyereket nevelni, ezt mutatták ki a kutatásokból,mert sokkal türelmesebb az ember."


Na ez hülyeség!


Mindnél idősebb az ember annál kevesebb türelme van!

Legalább is nagy általánosságban ez így van!

2010. dec. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Én arra nem kaptam még választ, hogy ha szeretném, hogy a gyerekem családban (boldog családban!) nőjjön fel (méghozzá az édesszüleivel), és csak harmincon túl találom meg az igazit, akkor mi a teendő.

Vagy ez manapság már irreális vágyálom?


A tényen, hogy NINCS KINEK gyereket szülni, nem változtat az, ha hosszú téli estéken azon merengek, hogy ha huszonévesen szülnék, többet lehetnék (években) a gyerekemmel.

2010. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"Utolsó! A kérdés nem rólad szól, ez rajtad kívülálló ok, ergo te nem önszántadból döntöttél így.

A válasz megírásának időpontja: 2010-12-04 23:35"


Ez igaz, a továbbiakról viszont önszántamból döntök. Azaz, hogy addig próbálkozom, amíg teherbe nem esem, aztán megszülöm a gyereket, akkor is, ha addigra már elmúlok 35. De addigra már a párom 43 lesz. Ezért kérdeztem, inkább húzzuk le a rolót már most, ezzel megspórolva egy csomó görcsölést és pénzt, és megkímélve a még meg sem született gyermekünket öreg-önmagunktól?

2011. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!