Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik késöbb (35 felett)...

Akik késöbb (35 felett) vállalnak gyereket, azok gondolnak erre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nem lesznek olyan sokat jelen a gyerekük életében. Tudom,hogy most majd mindenki jön itt azzal,hogy megkell teremteni az anyagi jólétet,de azzal is tisztába kellene lenni,hogy az ember nem él örökké. Ha pl. valakinek csak 40 évesen lesz gyerek,az valószínüleg nem lesz (években számolva) annyit a gyerekével,mint aki 20 évesen szül. És azt is tudom,hogy a gyerekvállalásnak sok egyébb tényezője is van. csak tudni szeretném,hogy ebbe belegondolnak e? Hogy azt a gyereket fel is kell nevelni.
2010. dec. 4. 22:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Szerintem is felelőtlenség, hogy miután ezt 35,1 évesen alaposan átgondolták, nem ülnek be az időgépbe, és nem mennek vissza 10 évet. Meg az is, hogy valaki 20 évesen elhatározza, hogy ő 35 éves kora után fog szülni. Ez mindkettő felháborító.
2010. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek abban, hogy ha gyereket akar az ember, akkor 25-30körül sokkal jobb mint 40 körül, de ez a "nem lehet annyit a gyerekével" érv nem mindenkénél állja meg a helyét: mivan ha a szülő esetleg szereti a "gyerekmentes" életet?Ekkor a mérleg máris átbillen a másik oldalra: kiéli az élet örömeit, majd szül egy gyereket, felneveli felnőttkorig, és mikor a gyerek már önálló, akkor a szülő elmondhatja, hogy kiélvezte a fiatalságát és még gyereket is hagyott hátra...
2010. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves kérdező, de az élet nem ennyire egyszerű. Annak idején (15-18 éves fejjel) én is azt gondoltam, hogy 25-28 éves fejjel már feleség leszek, s talán útban lesz az első gyermek, vagy már meg is születik. Ehhez képest még nem találtam meg az igazit, ugyan szereztem 3 diplomát, de nagy kínszenvedés árán sikerült csak elhelyezkednem, s nem is a szakmámban (amit most per pillanat nem bánok, de persze nem azért tanul az ember, hogy aztán sutba dobja amiért küzdött. Azt vallom, hogy így sem volt felesleges a küzdelem, mert a megszerzett tudást nem veszi el tőled senki, s sosem tudod, hogy mikor lesz rá szükséged.)

Szóval azzal, hogy az ember még állást is nehezen talál, nem hogy megfelelő párt (nem is beszélve a lakásról, ami a gyermek születésének szerintem az egyik alapja, így kitolódik az első gyermek születése.


Lehet, hogy mi döntöttünk így, tudatosan, vagy csak így alakult. Minden esetre, még talán nem késő változtatni.


27 L

2010. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell belekötni a kérdésbe,az ilyen embereket hívják provokátornak...Normálisan kérdezett,normális dolgot.Ha pl egyszerűen biológiai szempontból veszed a dolgot,már akkor is van igazság benne,nem beszélve a többiről.Szerintem lehet így is rendes kapcsolatuk és nem is feltétlenül nézik nagyinak az anyukát de 40 körül/felett szülni már a gyerek számára IS veszélyes lehet(pl nagyobb az esélye,a Down szindróma kialakulásának,az anyukát jobban megviseli a szülés).Én ugyan nem vagyok nő,de én 26-28 éves korom körül szeretnék gyereket.
2010. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%

17/F vagyok


Az anyukám 29 éves volt, amikor megszült engem. Hatodik "próbálkozásra" születtem meg, mert anyának mind az öt azelőtti terhességénél meghaltak a babák, még kb. "1 cm-es korukban".

Amikor velem lett terhes, elment egy természetgyógyászhoz, aki a gyógyító energiájával meggyógyította anyát, így megszülethettem. "Kész csodának" tartott anya.


Teljesen egészséges vagyok.

2010. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó nagyon igazad van!!!!


Én nő vagyok,az elsőt 20évesen szültem,és sokkal könnyebben viseltem a terhességet,és a szülést is mind a másodiknál akit pedig 30évesen.

Úgy alakult az életem hogy 10év korkülönbség van köztük,de sok pozitív is van ebben...


Én se szülnék 40 felett!!!!


Szerintem a kérdező tök normálisan fel tett egy kérdést csak sok h#lye provokálja!!!! :(

2010. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki "későn" szül, ott nemcsak karrier szempontok jöhetnek szóba, mert van olyan is, hogy valaki azért nem szült előbb, mert nem volt kinek. Vagyis vannak, akik a társukat, azt az embert, akinek szülnének is, 30 vagy 35 felett találják meg. Akkor most azért ne vállaljanak gyereket, mert az iskolában majd a nagyanyjának nézik?

Más: engem fiatal korában szült az anyám, mégsem vitt se a játszótérre, se az oviba, mert meghalt. Féltesómat az anyja 35 évesen szülte. Tesóm 32 éves, még most is él az anyja...

2010. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Ja, mert biztos úgy van ez, hogy olvassa a kiskegyedben valaki, hogy most ez a divat, de mivel még csak 33 éves, két évre bevarrja a pics@j@t, hogy ő is tudjon divatolni.
2010. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
23.17-nek írtam Én 2gyerekes anyuka! :)))
2010. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

23:17 23:22

Köszönöm :) és mindenkinek a válaszokat. Meg itt kicsit a nagyszülőkre is gondolok. Én még ismerhettem 3 dédszülömet és mind a 4 nagyszülömet,aminek nagyon örülök.

2010. dec. 4. 23:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!