Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik késöbb (35 felett)...

Akik késöbb (35 felett) vállalnak gyereket, azok gondolnak erre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nem lesznek olyan sokat jelen a gyerekük életében. Tudom,hogy most majd mindenki jön itt azzal,hogy megkell teremteni az anyagi jólétet,de azzal is tisztába kellene lenni,hogy az ember nem él örökké. Ha pl. valakinek csak 40 évesen lesz gyerek,az valószínüleg nem lesz (években számolva) annyit a gyerekével,mint aki 20 évesen szül. És azt is tudom,hogy a gyerekvállalásnak sok egyébb tényezője is van. csak tudni szeretném,hogy ebbe belegondolnak e? Hogy azt a gyereket fel is kell nevelni.
2010. dec. 4. 22:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az, ha valaki 35 évesen vállal gyereket még jónak tartható. A kérdésre konkrétan válaszolva szerintem nem gondolnak bele de reméljük ők is sokat tudnak a gyerekeikkel lenni. Mindenesetre én amondó vagyok, hogy 25-26 évesen célszerű szülni.


L/19

2010. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem gondolnak rá, és tényleg tök rossz ebbe belegondolni. De gondolom nem viccből vállalnak pont ekkor gyereket, hanem mert így hozzák az anyagiak, párkapcsolat, munka, család, stb....

Van, akinél nem tudatos döntés ez, hanem így alakult. És persze biztos van, aki magától dönt így, de akkor ő biztosan számol ezzel.

2010. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
26%
És azokról mit gondolsz kérdező, akik 2. vagy 3. házasságban élnek, és 35 felett már a 2.3. vagy 4. gyereket szülik? Akasszák fel magukat? Nem értek egyet a kérdésedben írtakkal. Én 40 fölött gondolom kicsit későinek, de azt is kizárólag első gyerek szemszögéből.
2010. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Első gyerekre gondoltam.

Mi az hogy akasszák fel magukat??? Én csak normálisan kérdeztem valamit. Semmi ilyesmit nem írtam,úgy gondolom.

2010. dec. 4. 23:08
 5/45 anonim ***** válasza:
61%
Hát én ezért nem szülnék 30 felett. Fiatal anyuka akarok lenni, biológiailag és mindenhogy akkor a legalkalmasabb rá az ember (20-27).
2010. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
35%
Ja és nem szeretnék bottal menni a gyerekem ballagására,és nem szeretném, ha a játszótéren a nagyanyjának néznének. Én is néztem már nagymamának anyukát. Szerintem neki is épp olyan égő volt, mint nekem pedig nem volt szándékos. Nem vagyok hajlandó ennyire kellemetlen helyzetbe hozni sem magam, sem a gyerekemet.
2010. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
59%
A kérdésedből az jön le, hogy 35 fölött inkább ne szüljön senki, mert úgyse éri meg a gyerek felnőttkorát. Háát.... olyan jó, hogy mindig van kiket b.sztatni. A melegeket, a romákat, a külföldieket, a szegényeket, a fiatalon szülőket, a későn szülőket... Tessen már a saját házunk táján sepregetni inkább.
2010. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
79%
Erről az a véleményem, hogy lehet, hogy amúgy sem lesznek sokat együtt...tételezzük fel, a gyerek 20 évesen elköltözik külföldre, évente 1x jár haza. Vagy megutálják egymást, és nem akarnak együtt lenni. Vagy az anyuka megutálja a gyerekét (mert ugyebár ilyen is van), mert elvesztegetett sok szép évet...
2010. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Ajaj.. itt aztán kitudják forgatni az ember szavait. :D Én is olyasmire gondoltam,amit a 23:09 -es írt.
2010. dec. 4. 23:13
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki találja meg az igazit 18 évesen, hogy 20 évesen szülhessen. Szerinted melyik jobb? Szültem volna 20 évesen egy gyereket, aki apa nélkül nőtt volna fel, vagy megvártam, míg 33 évesen házasságot kötök és kb. 35 körül majd rendes családba születik a gyerek?


Ha az elsőre szavazol, szerintem elég nagy problémák vannak az értékítéleteddel.


És ebbe te belegondoltál?

2010. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!