Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik késöbb (35 felett)...

Akik késöbb (35 felett) vállalnak gyereket, azok gondolnak erre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nem lesznek olyan sokat jelen a gyerekük életében. Tudom,hogy most majd mindenki jön itt azzal,hogy megkell teremteni az anyagi jólétet,de azzal is tisztába kellene lenni,hogy az ember nem él örökké. Ha pl. valakinek csak 40 évesen lesz gyerek,az valószínüleg nem lesz (években számolva) annyit a gyerekével,mint aki 20 évesen szül. És azt is tudom,hogy a gyerekvállalásnak sok egyébb tényezője is van. csak tudni szeretném,hogy ebbe belegondolnak e? Hogy azt a gyereket fel is kell nevelni.
2010. dec. 4. 22:59
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Én a férjemet 16 évesen ismertem meg, 17 évesen szültem.A sulit kijártuk, lediplomáztunk, építkeztünk, vállalkozásba fogtunk, szóval megvan mindenünk, és én most leszek 34 éves, a férjem 37.Semmit sem csinálnék másképpen, már van egy szinte felnőtt gyermekünk, és még előttünk az élet!!!
2010. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
19%

01:46


A gyerek a 18. évétől nem felnőtt, hanem nagykorú lesz. A kettő messze nem ugyanaz. Egy ember akkor lesz igazán felnőtt, amikor születik gyereke, és a gyereket gond nélkül felneveli.

2010. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
En is csak kesobb szeretnek gyereket, mert nem akarok csak azert atmenni a terhesseg, szules, gyerekneveles "kinjain" mert valakinek ez nem tetszik. Majd ha en ugy erzem, hogy na MOST szeretnek gyereket, akkor lesz. Karrierem van, mind az ot kontinensen jartam mar, tobbszor is, bejartam a tavol-keletet, europat(nem ott elek), ausztraliat.. Ezt nem mondhatnam el magamrol, ha 20 evesen szultem volna, es nekem ezek igenis hianyoznanak. Egesz egyszeruen nem az a tipus vagyok, akit teljesen boldogga tesz es kielegit az, hogy gyereket nevel. Szerintem ez nem baj, mint ahogy az se, ha valaki ebben teljesul ki..
2010. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Az élet annyira kiszámíthatatlan... Az is lehet, hogy valaki 25 évesen szül, 5 év múlva pedig balesetben meghal, vagy rákos lesz... Nem szabad így gondolkodni! Bárki bármikor meghalhat, ha ennek alapján döntenénk el vállalunk e gyereket mindenki a NEM mellett döntene...
2010. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:46

Akkor véleményed szerint,ha a gyerek betölti a 18. életévét,akkor már nincs szüksége a szüleire? Nekem nem 1 olyan ismarösöm van,akik 18-20 éves koruk körül lettek árvák és bizony volt olyan,aki 30 évesen is elsírta magát ha csak az anya szót meghallotta.Nekem is jó,hogy hazamehetek anyuhoz és beszélgethetek vele,megölelhetem pedig nem vagyok már gyerek.

2010. dec. 5. 12:15
 36/45 anonim ***** válasza:

23:09

Tévedésben vagy, 30 fölött az ideális gyereket nevelni, ezt mutatták ki a kutatásokból,mert sokkal türelmesebb az ember.

Ami a gyerekkel töltött időt jelent,én 30 évesen szültem de lehet hogy elélek 90 éves koromig, más 20 évesen szül de a 35-öt sem éri meg. Ez kiszámíthatatlan!!!!!!!!!!!

2010. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
19%
Bírom ezeket az önigazolásra való dumákat. A legjobb dolog a világon, hogy anya és közöttem nem 40 hanem 20 év van. Én fiatal nő vagyok és anyu is az :) Nameg apu is.
2010. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

ma 09:58


Sőt, a kedvencem az a (pszichológiailag egyébként indokolt) definíció, hogy az ember először akkor felnőtt, amikor már nem élnek a szülei.


Ha ezt a definíciót használjuk, akkor viszont nem lehet elég korán gyereket vállalni :))))

2010. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

01:51


"Nem, de szerintem igenis a mai világban a gyereked 20-25 éves koráig rád támaszkodik. Pl. anyagilag, ha egyetemre megy."


Biztos így van, de 20-25 év átlagosan abból is kihozható, ha a gyerek a szülők 45-50 éves korában születik. Szóval ezzel megint nem sikerül bizonyítani az eredeti állítást.

2010. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

52-es, szerinted egy nyugdíjasra, vagy egy aktív, életerős, fiatal dolgozó szülőre lehet támaszkodni? Bocsi, de szerintem az első esetben legtöbbször a szülő támaszkodna a gyerekére, mert életkorából adódóan könnyen előfordulhat, hogy ápolni kell.


Tudom, ez fiatallal is megeshet, de nyilván kevesebb esetben.

2010. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!