Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám teljesen kikészít....

Az apám teljesen kikészít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám teljesen kikészít. Kb. fél éve van, hogy mikor elmegyünk ruhát vásárolni anyuval apa is velük jön. Persze ő csak gagyi üzletekbe visz be ahol olyan cuccokat árulnak ahol ha párszor felveszel egy pólót az már szétmegy, olyan rossza az anyaga, vagy egyszerűen olyan üzletekbe ahol olyan ruhák vannak amiken kis pillangók, hányászöld betűk és egy nagy furcsa vigyorú emós díszeleg (persze ezt képesek mind 1 pólóra rátenni) . És ha kijövünk egy ilyen üzletből és én (persze, hogy nem) választottam semmit, ő ordítozni kezd és a város közepén (pesrze az sem érdekli, hogy ha 1000 ember van körülöttünk) úgy megüti hátul a fejemet, hogy az minimum háromnegyed óráig még fáj... Aztán közli velem (és a körülöttünk sétálókkal), hogy ha most nem olyan helyen lennénk ahol mindenki lát akkor úgy agyonütne, hogy "abba beledöglök". Meg az egész ország 2. legjobb sulijába járok(tudom ez a helyesírásomon nem látszik), ahol kis gimnazista vagyok, most hetedikes. Tavaly kitűnő lettem (+ egy dicséret hittanból és majdnem még egy matekból), de ő nem dicsért meg csak annyit mondott, hogy ez csak természetes, meg ez úgysem változtat azon, hogy én csak egy hülye gyerek vagyok... Ennek az évnek az elején jó nagy hülye voltam, mert nem tanultam azt mondva, hogy "Apámat úgysem érdekli!". Persze ennek az lett a következménye, hogy a jegyeim leromlottak és nem jól lemaradtam... Azóta sikerült behoznom a lemaradást, németből az utolsó három dolgozatom hibátlan is lett, ezt pedig rajtam kívül egy osztálytársam sem mondhatja el magáról (pláne nem az akinek mind a három egyes lett). Viszont ehhez az kellett, hogy mikor hazaérek (azaz négykor, mert addig szakkörön vagy korrepetáláson vagyok, vagy segítek valakinek, ha valamit nem értett órán) eszek, újságot olvasok majd megyek tanulni, amit úgy nyolckor fejkezek általában be. Persze van, hogy ennyi idő nem elég, akkor van, hogy akár tízig is ott görnyedek az asztal előtt. Az már nem érdekel, hogy apám szerint hülye vagyok, viszont ez eléggé lefáraszt, így hétvégén mindig tízig alszom. Most is ez volt és amikor kimentem a ebédelni megkértem anyut, hogy ne keljen levest ennem, mert tény ami tény utálom (olyan leves volt mint a tojásleves, csak tojás nélkül). Erre persze apu elkezdett ordibálni velem, hogy miért nem eszek, és miért alszom tízig. Majd megpróbált megpofozni, de nem ért el és rámparancsolt, hogy hajoljak hozzá közelebb. Én meg annyira féltem, hogy megtettem, hisz tudtam, ha nem csinálom akkor kétszer akkora pofont kapok. Hát akkora nyaklevest kaptam, hogy azóta is fáj... Meg persze utána elkezdtem sírni (mint ahogy minden pofona után is). Anyu azt mondta, hogy "Ne sírj kicsim!", de apu ezen megint elkezdett ordibálni, hogy "Dehogynem! Sírjon csak!". Manapság már próbálok egyre több buszt lekésni, ha jövök haza az iskolából, hogy csak az apámmal ne kelljen együtt töltenem egy percet se. Viszont most már kész vagyok. Hetente minimum két pofont kapok. Van egy barátnőm akivel végre tudtam őszintén beszélni erről, és ő azt mondta, hogy írjak az IM újságnak... Most mit csináljak? Írjak vagy ne?


13/L


2010. dec. 4. 14:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Huhh már kérdeztem. Azt mondta engem szeret a világon a legeslegjobban. Megkérdeztem akkor miért nem tesz semmit amikor apa megüt. Erre azt mondta, hogy ő igen is rászólt, és apu akkor már ő rá is majdnem megemelte a kezét. Erre már szegényre én is ráordítottam, hogy rém is rámemelte, sőt meg is ütött. Erre persze már nem tudott mit mondani...
2010. dec. 4. 15:07
 12/27 A kérdező kommentje:

Csak akkor kell műteni, ha már súlyosabb. nekem azt mondták, hogy járjak el úszni és akkor majd javulhat, de nem igen használt én meg megmondtam, hogy nem járok többet úszni... Persze akkor is "szemtelenség miatt" kaptam egy pofont... azóta lejárt az úszásbefizetése és nem járok. Hát most nem tudom mi lesz. Talán gyógytornára fogok járni, mert apu azt mondta, hogy hülye vagyok ha felvágott mellkassal akarok egy műtőben feküdni...


Amúgy engedi, hogy nézzek adames számokat. Egyszerűen csak fikázza...

2010. dec. 4. 15:11
 13/27 anonim ***** válasza:
Keress utána ezen az oldalon a behorpadt mellkasnak, én megtettem, tapasztalt átélők írták, hogy először őnekik is az úszást meg a gyógytornát ajánlották, mégsem segített nekik semmit. Megműttették magukat, és azóta olyan a mellkasuk, mint bárki másnak. Ha gondolod, szerintem neked is ezt kéne tenned.
2010. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mondtam anyunak, hogy elmondom az ofőnek, de ő erre megtiltotta és azt mondta, hogy: "Nehogy elmond!"... Most már nem tudom, hogy mi van! van, hogy már én is nagyon kiakadok és elkezdek ordibálni, hogy "Szálljatok már le rólam!" de akkor már teljesen 0 vagyok, de az apám akkor szokta azt mondani anyámnak, hogy milyen tiszteletlen vagyok meg minden... De mit csináljak, ha már egyszer nem bírom tovább ahogy apám mondja, hogy milyen hülye, ronda ízléstelen, vagyok és muszáj ordítanom???
2010. dec. 4. 15:38
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az iskolapszichológusnak szólhatnál, vagy megkérdezhetnéd az anyukádat, miért ez a legtöbb, amit a védelmedre megtehet. A biztonság kedvéért magyarázd el, hogy inkább élnél csonka családban, mint egy dühöngő őrült uralma alatt.
2010. dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy még falazz is neki. Igenis híreszteld el, hátha segít valaki, mielőtt rád is rád ragad ez a Stockholm-szindróma.
2010. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 tetris ***** válasza:
100%

Ne próbálj megváltozni, mert úgyse tudsz olyanná válni, hogy abban apád ne találjon valami kivetnivelót. úÚgy látom, tehetsz te bármit is, a szeretetét, dicséretét nem tudod kivívni semmivel. Akkor meg hagy a csudába!

Sajnos vannak ilyen szülők, akik egyszerűen nem szeretik a saját gyermeküket. Édesanyád pedig nem elég bátor ahhoz, hogy szembeszálljon a családi diktátorral.

Megoldás: Tűrj, és próbálj meg minél kevesebb időt otthon tölteni. Jövőre, amikor továbbtanulsz, választhatsz olyan sulit, ahol a kolesz tényleg egyfajta menekülési út lehet.

Addig van bő egy év.

Nincs mese, ki kell bírnod. Esetleg megoldást jelentene, ha nagymama, nagynéni befogadna. Nincs ilyen rokon, akitől segítséget kérhetnél?

Azt pedig ne hagyd, hogy apád a pikírt megjegyzéseivel tönkretegye az álmaidat. Ha nyomozó szeretnél lenni, és elhivatottságot érzel e szakma iránt, akkor legyél az! Szívből kívánom, hogy sikerüljön! Igazán aráfér erre az országra, hogy a haramiákat valaki mielőbb rács mögé juttassa, jó logikával mielőbb elkapja őket.

Kitalálni mások agyafúrt gondolatait, és ravaszabbnak lenni, ez tényleg egyfajta rejtvény. Jó eszed van a jegyeid alapján, biztos sikerülni fog.

Kitartás!!!!! Sok szeretettel!

2010. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
43%
Felhasználhatnád a logikádat egy kifinomult bosszúra.
2010. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Bizony bizony :) Én is szeretem a nyomozást :) És ez NEM hülyeség!!! Nagyon is jó dolog :) Ha meg nem jönne össze, és remélem, hogy nem így lesz, akkor pedig elmehetnél krimi írónak is :) Lehet, hogy olyan jó történetet találnál ki, amiből aztán film is készülhetne, és meggazdagodhatnál, mint a HP írónője is. Ez csak feltételezés, na de miért is ne lehetne? :) Sok sikert az álmaid megvalósításához, és ne hagyd, hogy apád lerombolja azokat :) Lehet hogy a végén majd néz egyet :) ;)
2010. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Minek bosszulná meg??? Az soha nem vezet jóra. Ne a hülye szappanoperákból merítsünk, ez a valóság. Tűrj egy kicsit, és figyeld meg, ez csak egy átmenet. :) Minden rossz után jön valami jó :) Ez nem fog örökké tartani, és ne süllyedj el, mint a Titanic! Tartsd magad a felszínen, hogy ez a trauma ne hasson ki az egész életedre :) Szívből kívánom, hogy egy boldog nő váljon belőled, aki eléri az álmait, és a gyermekeidet úgy neveld, hogy minden olyan szeretetlenséget, amit te megkaptál, ők soha ne érezzenek :) Ezzel nem azt mondom, hogy kényeztesd őket! Az sem jó :) Sok boldogságot :)
2010. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!