Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám teljesen kikészít....

Az apám teljesen kikészít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám teljesen kikészít. Kb. fél éve van, hogy mikor elmegyünk ruhát vásárolni anyuval apa is velük jön. Persze ő csak gagyi üzletekbe visz be ahol olyan cuccokat árulnak ahol ha párszor felveszel egy pólót az már szétmegy, olyan rossza az anyaga, vagy egyszerűen olyan üzletekbe ahol olyan ruhák vannak amiken kis pillangók, hányászöld betűk és egy nagy furcsa vigyorú emós díszeleg (persze ezt képesek mind 1 pólóra rátenni) . És ha kijövünk egy ilyen üzletből és én (persze, hogy nem) választottam semmit, ő ordítozni kezd és a város közepén (pesrze az sem érdekli, hogy ha 1000 ember van körülöttünk) úgy megüti hátul a fejemet, hogy az minimum háromnegyed óráig még fáj... Aztán közli velem (és a körülöttünk sétálókkal), hogy ha most nem olyan helyen lennénk ahol mindenki lát akkor úgy agyonütne, hogy "abba beledöglök". Meg az egész ország 2. legjobb sulijába járok(tudom ez a helyesírásomon nem látszik), ahol kis gimnazista vagyok, most hetedikes. Tavaly kitűnő lettem (+ egy dicséret hittanból és majdnem még egy matekból), de ő nem dicsért meg csak annyit mondott, hogy ez csak természetes, meg ez úgysem változtat azon, hogy én csak egy hülye gyerek vagyok... Ennek az évnek az elején jó nagy hülye voltam, mert nem tanultam azt mondva, hogy "Apámat úgysem érdekli!". Persze ennek az lett a következménye, hogy a jegyeim leromlottak és nem jól lemaradtam... Azóta sikerült behoznom a lemaradást, németből az utolsó három dolgozatom hibátlan is lett, ezt pedig rajtam kívül egy osztálytársam sem mondhatja el magáról (pláne nem az akinek mind a három egyes lett). Viszont ehhez az kellett, hogy mikor hazaérek (azaz négykor, mert addig szakkörön vagy korrepetáláson vagyok, vagy segítek valakinek, ha valamit nem értett órán) eszek, újságot olvasok majd megyek tanulni, amit úgy nyolckor fejkezek általában be. Persze van, hogy ennyi idő nem elég, akkor van, hogy akár tízig is ott görnyedek az asztal előtt. Az már nem érdekel, hogy apám szerint hülye vagyok, viszont ez eléggé lefáraszt, így hétvégén mindig tízig alszom. Most is ez volt és amikor kimentem a ebédelni megkértem anyut, hogy ne keljen levest ennem, mert tény ami tény utálom (olyan leves volt mint a tojásleves, csak tojás nélkül). Erre persze apu elkezdett ordibálni velem, hogy miért nem eszek, és miért alszom tízig. Majd megpróbált megpofozni, de nem ért el és rámparancsolt, hogy hajoljak hozzá közelebb. Én meg annyira féltem, hogy megtettem, hisz tudtam, ha nem csinálom akkor kétszer akkora pofont kapok. Hát akkora nyaklevest kaptam, hogy azóta is fáj... Meg persze utána elkezdtem sírni (mint ahogy minden pofona után is). Anyu azt mondta, hogy "Ne sírj kicsim!", de apu ezen megint elkezdett ordibálni, hogy "Dehogynem! Sírjon csak!". Manapság már próbálok egyre több buszt lekésni, ha jövök haza az iskolából, hogy csak az apámmal ne kelljen együtt töltenem egy percet se. Viszont most már kész vagyok. Hetente minimum két pofont kapok. Van egy barátnőm akivel végre tudtam őszintén beszélni erről, és ő azt mondta, hogy írjak az IM újságnak... Most mit csináljak? Írjak vagy ne?


13/L


2010. dec. 4. 14:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

IM újságnak? Neharagudj, de azok miben tudnak segíteni? Az sem biztos, hogy megjelenítik. Manapság már nem abban a korban élünk, hogy a gyereket veri az apja, mint 100 évvel ezelőtt. Ha a szülő veri a gyermekét, akár börtönbe is juthat! Azt ajánlom, beszélj erről anyukádnak. Vagy őt is veri? Ha anyukád is fél tőle, akkor beszéld meg az osztályfőnököddel. Nagyon sajnos, hogy vannak ilyen apák.

Van testvéred? Ha igen, akkor őt is veri? Vagy csak téged?

Írj, hogy pontosabbat is tudjunk :)

2010. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég komoly családon belüli erőszak, illetve személyiségi jogok eltiprása - vagyis elég indok ahhoz, hogy névtelen feljelentést tegyél, lehetőleg anyukáddal együtt. Lelkiismeret furdalásod ne legyen, az ilyen ember nem apa, hanem féreg.
2010. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem testvérem nincs. Anyuhoz hozzá sem ér, de ő meg mindent megtesz neki. Pl. tegnap néztük a megasztárt és amikor András először énekelt anyu mondta, hogy ők erre vonultak be az esküvőjükre. Én megkérdeztem, hogy a templomba ilyen zenére? Erre megmondta, hogy nem volt templomi esküvő, mert apám nem akarta. Erre újból megnéztem az esküvői képeket és feltettem még pár kérdést:

-Anyu, miért nem hosszú szoknyád volt? Miért ilyen extra rövid? (szinte alig volt pár centis az a szoknya!!)

-Mert apád így akarta...

-És miért erre a zenére mentetek be? Bármint te ezt nem is szereted ugye?

-Nem nem szeretem, de erre mentünk be mert apád így akarta...

-És anya... Ha nem Dórának akkor minek neveztetek volna el?

-Annának.

-És miért lettem mégis Dóra?

(És a válasz milyen meglepő...)-Mert apád így akarta...


Igazából az is nagyon idegesít, hogy anyu neki mindent megcsinál. Ha apa szerdán 8-kor palacsintát kér, akkor anyu megsüti. De ha én szombat délután kérek tőle, akkor azt mondja, hogy nem... Igaz megkérdeztem fél órája anyut, hogy most akkor ő is fél apától? Ere azt mondta, hogy egy kicsit tart tőle. Az ofővel meg inkább nem beszélek, mert 8 után más suliba akarok menni. Olyanba ahol van kolesz... Maga lenne gy álom, ha legalább hétköznaponként nem kéne látnom a szüleimet. A főnök apámat és a behódoló anyámat. És előbb vagy utóbb ott is beilleszkednék aztán majd beteljesülne az "A barátaink az általunk választott család." mondás, szóval nem sajnálnám szülők nélkül. Amúgy ha anyunak mondom, hogy elegem van az apámból ő erre csak annyit mond, hogy neki is. (4-5 éve válni akartak és akkor én voltam aki a házban fel-alá rohangáltam az esküvői képekkel, s végül kibékültek) De talán az zavar a legjobban, hogy bármit is csinálok apunak minden rossz. Ha vasalom a hajam akkor az a baj, ha nem akkor meg az. stb stb.... És a kedvenc énekesem Adam Lambert. Erre apu nem mondott semmit de mióta megtudta, hogy meleg azóta ha látja a VIVÁ-n elkapcsolja majd elkezdi mondani, hogy hová fajult ez a világ. Azt meg képtelen felfogni, hogy én felnézek rá azért mert ő teljesen felválalja önmagát... igaz hogy inkább nem kéne, ezt én is tudom jól, de manapság annyi az olyan embert, aki még azt sem válalja fel, hogy festeti a haját...

2010. dec. 4. 14:48
 4/27 tetris ***** válasza:

Szia! Több helyről is kérhetsz segítséget: beszélhetsz az osztályfőnökkel a dologról, persze kettesben.

Elmehetsz a védőnőhöz, és neki is elmondhatod. A gyermekorvosi rendelőben szoktak lenni a védőnők.

Ha van az iskolában iskolapszichológus, vele is tanácskozhatsz.

Valamelyikőjük talán tud segíteni, hogy apád valahogy észhez térjen.

A HIBA NEM BENNED VAN!!!!!!!!!!!!!!!

Addig is próbáld meg elkerülni atyádat, és főleg a tanulást ne hanyagold, mert az megint csak egy támadási felületet jelentene, amiért pofozkodhat. Maradj csak ilyen szorgalmas, mint most.

Csodálkozom, hogy anyád nem véd meg. Talán meg van félemlítve?

Az se baj, ha tízig alszol, hiszen egész héten hajtasz, persze, hogy kifáradsz. A hétvége arra van, hogy pihenjünk, kifújjuk magunkat. Emiatt aztán igazán ne legyen lelkifurdalásod! Aludj csak, amennyi jólesik!!

Olyan jó lenne valami értelmes tanaácsot adni, de attól tartok, a megoldás édesanyád kezében van. Ameddig ő eltűri az erőszakot, addig te is kiszolgáltatott maradsz.

2010. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Huh. Sajnos fogalmam sincs mit érzel. De nagyon sajnállak.

Erről mindenképpen beszélj az ofőddel, anyuddal esetleg a suli mentálhigiénésével vagy pszihológusával. EZ KOMOLY DOLOG!!!

Ne tanuld el anyukádtól a padló alatt közlekedést és meghunyászkodást mert 10-15év múlva azon kapod magad, hogy bólogató Julikét élsz egy olyan férfivel mint az apád. Jobb esetben.

Ha gondolod írj privát e-mailt, megpróbálok lelket önteni beléd.

Üdv

Arisha 19/n

2010. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Most nyomozó akarok lenni, de arra csak azt mondja, hogy mindenki rendőrnek születik csak van aki továbbtanul. De Istenem! Tehetek róla, hogy egyszerűen imádok nyomozni? Nincs is szebb két ember logikai harcánál! (ez esetben a rendőr és a bűnös között) Én tiszta szívemből nyomozó akarok lenni, de erre csak azt mondja, hogy nem is baj, hisz úgyis hülye vagyok... Utálom ha megsérti az álmaimat... Meg persze megmondta, hogy legszivesebben elcserélne az egyik barátnőmmel, mert az úgyis sokkal rendesebb. Hát annyival másabb az a lány, hogy ő nem sír ha pofán vágják, és a jegyei átlaga 3,4, és vele nem azért kiabálnak mert nem akar levest enni, hanem mert nem megy haza időben és van, hogy este 8-kor még a város rója...
2010. dec. 4. 14:58
 7/27 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen, igen, nagyon nagyon egyetértek az előttemszólóval! Anyukádnak kéne lépnie, hiszen ha ő nem lép, addig te nem tehetsz semmit! Sajnos. Kérdezd meg tőle, hogy :"Anyuka, szeretsz te engem?" A válasz minden bizonnyal igen lesz. Erre kérdezd meg, hogy: "Akkor miért hagyod, hogy apa megpofozzon?" Erre majd nem fog tudni mit lépni. Lehet, hogy tényleg meg van félemlítve, hiszen maga mondta, hogy tart édesapádtól. Valakinek akkor is beszélnie kell. ez így nem mehet tovább. Nem tudunk jó tanácsot adni, ilyen helyzetben. :(
2010. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! De már amúgyis a padlón vagyok. Fél éve derült ki, hogy tölcsérmellkasom van. Azóta vagyo idegileg elég labilis..
2010. dec. 4. 15:03
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen az a tölcsér mellkas, de azt nem kéne műteni?
2010. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

Az ilyen osztályfőnöki segítségeket ismerem, tanárok nem tehetnek az ég világon semmit, sőt ha beavatkozik, még ő kockáztatja az állását.

Egyben viszont egyet értek apáddal: én sem engednélek b.zikat nézni.

2010. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!