Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Teljesen...

Mit csináljak? Teljesen kikészít már

Figyelt kérdés
Egyszerűen már nem bírom. Nagymamám folyton kikészít. Oké, én is hibás vagyok néha, de komolyan az utóbbi 2 hónapban mindig van valami veszekedés. 2 hónapja van egy nagyon jó kapcsolatom, szeretjük egymást, végre újra boldog vagyok.testvérem, unokatesóim is szeretik, úgy néz ki apunak is szimpatikus. Csak mamám húzza a száját, Szombaton is(rendezvények voltak) így megkértem, had aludjon itt(Azt mondta ok, de ebből nem lesz rendszer, az, hogy ők megengedik-e,az más, de ez a ház nem lesz kupleráj. Megértettem, elfogadtam. De Szombaton is mit szólt be? Unokatesóm(idősebb) mondta nekem, hogy nekem milyen jót tett ez az új kapcsolat, meg nekem az a "gyógyszer" ha vele lehetek(mert kaptam most egy gyógyszert a rémálmaimra). Na és ezt elmondtam mamának és azt mondta, hogy akkor álljak ki az utcára, és fogjak palit magamnak. Ma, meg tegnap meg,hogy nem hozzám való takony, mert fiatalabb. (nem is látszik amúgy) Jelenleg melót keresek, és pont akkor kéne mennem a munkaügyibe, mikor unokatesómnak lesz az esküvője(de Berlinben) így már4 nappal előtte kimennénk, már a busz is le van annyi személyre foglalva....Hogy akkor mondjam le a munkaügyit,mert le lehet. De mondom, hogy akkor kell, meg mivan, ha adnak melót? Erre, ja, szoktak, már 1 éve nem találok, stb, stb. hogy ismer, azért nem akarok elmenni, mert akkor nem tudok a barátommal találkozni(amugy is hetente egyszer találkozunk, hogy akkor nem tudnánk se telefonálni, semmi(amúgy tényleg akkor kell mennem munkaügyibe. És elkezdett szidni, hogy én felidegesítettem, meg hogy nem lehet velem bírni, meg elkezdte lefattyúzni. Nem bírom már komolyan! Elköltözni még nem tudok jelen pillanatban, de majd szeretnék persze. De most miért kell ezt csinálnia? Meg, szerinte az túlzás, hogy heti egyszer találkozunk...Elmúltunk 18, nem is az, de miért kell ezt csinálni? És akkor én vagyok a szar alak. Meg, hogy ismer, hogy nem a munka miatt nem akarok kimenni Berlinbe.... Miért nem lehet már békénhagynia?:(
2011. júl. 20. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekem a leírtak alapján ellenszenves vagy. A nagyanya is lehet kicsit már öreges gondolkodású betokosodott, az aranyközépút tehát a kettőtök álláspontja között van.


Én sem hagynám ki az unokatestvérem esküvőjét ilyen indok miatt, ebben igazat adok nagymamádnak. Viseld el, amíg egy házban éltek, mert lehet nem sokáig lesz már közöttetek.

2011. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem te élsz vele. Ebben igaza van.

Miért is vagyok ellenszenves?Apu nem ilyen.

Milyen jogon 2kváz le?" Meg mindig másokkal hasonlítgatja össze az embereket. Barátom, soha egy rossz szót nem szólt hozzá, múltkor is vitt csokit. Mit mondott mama? Tömjem magamba, neki nem kell.

Ma meg lefattyazta((Istenem)Nem arról van szó, hogy nem akarok kimenni, de a munkahelykeresés fontosabb. És akkor, hogy én készítem ki őt. Mindenen kiakad, már akkor, ha egy nap nem vagyok otthon, meg, mikor meghívtak barátom szülei, hogy együtt alszotok? Lesülne a pofámról a bőr, stb...

2011. júl. 20. 15:56
 3/19 anonim ***** válasza:

biztos lehetne jobban is hatnod rá, csak nincs meg az ehhez való szókincsed és a szükséges kulturáltsági fok.

nagymamád hozzáállásával azért lehet baj (mert a leírtak alapján tényleg nem kerek), mert nem jól érteted meg magad.

alapvetően ha kedvesség lenne a kapcsolatotokban, akkor nyilván nem így állna hozzád. ezen neked kell változtatnod, te vagy rosszul megítélve.

2011. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez ismerős helyzet.. A nagymamám nekem is hasonlóan viselkedik. Mindig mindent jobban tud másnál. Nagyon szeretem, de rühellem, amikor nem bírja elviselni, hogy nem neki van igaza. A legjobb megoldást még mindig a beszélgetésben látom... Lehet, h abból csak veszekedés lenne, de egy próbát megérne. Amúgy, jótanácsként mondom, én sem hagynám ki az esküvőt. Tudom, h fontos a munkahely meg minden, de azért munkahelyet találhatsz még, viszont erre az esküvőre nem tudsz elmenni többet. És az unokatesódnak és rossz lenne, ha nem lennél ott. Ezt azért gondold meg. Szerintem menj el...

A nagymamádra meg sokszor csak hagyd rá a dolgot. Ne szólj hozzá ilyenkor. Vágj hozzá olyan képet, mintha nem is érdekelne, amit mond. Ez először nagyon dühíteni fogja, de talán elgondolkozna a dolgokon.

2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ha elmúltál 18 akkor miért foglalkozol vele?? azt csinálsz amit akarsz, ha nem tudsz elköltözni, akkor legalább engedd el a füled mellett amit mondd...éreztesd vele, h utálod.:)
2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A munkaügyit nem lehetne átrakni? Fogadd el, hogy ilyen, nem tudsz mást csinálni úgysem, bár nem hiszem, hogy ok nélkül köt beléd, valami oka csak van, hogy úgy általánosságban ilyen lett..
2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De komolyan, egy árva rossz szót nem szóltam,múltkor is, úgy kellett könyörögnöm, hogy engedjen el 2 napra barátomékhoz. Nagyon szeretem őt, de az milyen, amikor említettem neki, hogy ami gyógyszert felírt a doki, unokatesóm szerint nem kéne szednem(akkor azt mondta, hogy mert a Peti aztán tudja) Akkor mondtam neki, mama lehet igaza van, meg szerintem nekem az tesz jót, ha kimozdulhatok kicsit(sehova nem járok tényleg) csak velük, meg barátommal hetente egyszer, akkor ilyet mondd, hogy akkor álljak ki és fogjak magamnak palit. Nem szóltam vissza, de nagyon szarul esett. Ma reggel is, hogy szerinte nem hozzám való a barátom, mert kicsit fiatalabb nálam(ami nem látszik) Megkérdeztem, ki a hozzám való, szépen, nem szólt semmit.Bezzeg mikor itt van, olyan jól elbeszélgettek. a gépet is megcsinálta.Én nagyon szeretem mamámat. De mással is ezt csinálja a családban..
2011. júl. 20. 16:07
 8/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:04 Köszi, hogy te érted, miről van szó.Unokatesóim gyakran megkérdezik, hogy csodálják, hogy bírom.Oké, hogy elmúltam 18, legtöbbször el is engedem a fülem mellett, de néha nem bírom megállni, hogy ne szóljak vissza, tényleg nem csúnyát, általában ezt. "Mama könyörgök ne kiabálj, meg ne csináld ezt, akkor , hogy de muszáj, mert már kiidegeltem teljesen:(

2011. júl. 20. 16:11
 9/19 A kérdező kommentje:
77 éves amúgy... Unokanővérem 36, őt is ha itthon van, irányítani akarja kicsit...
2011. júl. 20. 16:12
 10/19 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a kérdést végig azon járt az agyam,hogy megint egy hisztis 14 éves kislány aki azt hiszi hogy pár hónapja jár valakivel már szívből szerelmes,és összedőlne a világ ha hallgatna az idősebbekre.A végére amikor odaírtad ,hogy 18 éves vagy akkor ledöbbentem,és arra gondoltam,hogy "te jóóó ég! Tényleg 18 éves?? hiszen olyan gyerekesen ír,és a gondolkodása is gyerekre vall!"


Tudod egy kicsit igaza van a mamádnak aki szerint azért nem mennél Berlinbe lagziba mert nem tudsz a barátod nélkül meglenni.Biztos vagyok benne hogy a lagzi napját már hónapokkal ezelőtt is tudtad.Így a munkaügyiben amikor írták a dátumot,már lehetett volna jelezni,hogy tegyék 4-5 nappal előbbre vagy 4-5 nappal későbbre mert külföldre mész lagziba.Figyelembe vették volna,és kedvező napot írtak volna be..Ebből is látszik hogy gyerekes vagy nagyon mert egy ilyen kis ügyet sem voltál képes megoldani..

Talán nem ártana végig gondolni,hogy miért is vitáztok állandóan a mamával,és észre venni nem csak a mama hibáit is..

2011. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!