Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem képes elviselni,...

Apám nem képes elviselni, hogy nyelvpiercingem van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

talán csak próbál nevelni, de azt kérte tőlem, hogy egy oldalba érveljek neki amellett, hogy ez nekem miért jó, mert nem tudja megérteni.. könnyen kifoghat rajtam ezzel a kéréssel, de nem szeretném kivenni.. de mégis mivel érveljek, azon kívül hogy tetszik?


15/L


2010. nov. 29. 22:16
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
37%

"Ha kiveszi kb. három órán belül beforr"


Biológia 1-es!

2010. nov. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
90%
már megint kezdi a mellbimbózást...:D
2010. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
94%

mellbimbóba miért olyan gáz?

pár hozzászólással ezelőtt írtam ( én voltam az 5 piercinges kommentelő) szintén Páromnak mellbimbójában is van. teljesen korrekt, megunja, kiveszi. ennyi.

2010. nov. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
73%
hiába érvelsz...meg bármit hozol fel témának, úgyis visszatér a mellbimbóhoz...tuti mellbimbófetisiszta...
2010. nov. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
73%

"egy "ékszert" ugye azért hord normális ember hogy lássa más is, a szájban levő akkor mire is jó?"


Elég szánalmas, hogy te "mutiból" hordassz ékszereket.


Másrészt, nem volt nyelvpiercingem, de a jobb fülcimpámon 4 lyuk van, és biosz 1-es ide vagy oda, volt már rá példa, hogy míg kivettem zuhanyzáshoz, a bőr összenőtt. (Elől a bőrön átment a fülbevaló, aztán a húson is, de kijönni hátul már nem tudott, mert nem volt ott a lyuk.) Ez nem lehetett több, mint fél óra.

2010. nov. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Eszméletlen jófej apád van, becsüld meg!

Én a 15 éves drága gyerekemnek simán csak annyit mondtam volna, hogy szedje ki, vagy én szedem...

Van lehetőséged érvelni az igazad mellett, tedd meg!

2010. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
94%

Ha szabad, én válaszolnék a kérdésre:

közel tíz éve van piercingem, 18 évesen csináltattam (nem azért mert akkor lettem annyira érett hozzá, egyszerűen akkor került a látókörömbe). Az én szüleim se örültek és nekem is érvelnem kellett:

- az én testem

- ha bármilyen problémát okozna, azonnal kiveszem

- a kezükbe adtam megnézni, apámat megkértem, hogy segítsen kicsavarni/becsavarni, mert erővel kell ráhúzni, hogy ne csavarodjon ki véletlenül - így kicsit közelebb került hozzá, megnézhette, látta, hogy nem fáj, ha kiveszi. Vízkőoldót és alkoholt is tőlük kértem a tisztításhoz, ezzel is tevőlegesen részt vettek a "rituáléban".

- hagytam, hogy megvizsgálják, kivéve a lyukat is

- másfél nap alatt beforr (tapasztalat, egyszer valakinél ottfelejtettem, másfél nap után újra kellett szúrni, már nem tudtam visszatenni)

- nem tetoválás vagy "normál bőrbe" szúrt piercing, ami örökre szól vagy nyomot hagy eltávolítás után

- a számban kevésbé látszik, ezért is nem az orromba vagy az arcomra rakattam - dolgoztam nem egy kosztümös munkában már, többnyire vagy nem vették észre az ügyfelek, vagy ha észrevették, inkább érdeklődtek, mint undorodtak - még az idősebbek is

- Montágh Imre logopédus a kásás beszédre egy kavicsot javasolt a nyelv alá, mert az megfelelő artikulációra kényszeríti az embert - nekem is javult a beszédem, artikulációm.

- orvosi fém, mint a protézisek is, egészségre nem ártalmas

- a fülemben lehet három lyuk, a nyelvemben miért ne lehetne egy? Ahogy fent írtam, gyorsabban be is forr, ha megunom.

- dísz, ékszer, számomra ugyanolyan funkciója van, mint egy gyűrűnek vagy nyakláncnak.

- ha akarom, mutogathatom (zárt ajkakkal is ki lehet elég könnyen fordítani a bogyót az ajkakon kívülre, nem kell ásítani hozzá), ha nem akarom felhívni rá a figyelmet, akkor nem mutogatom, ezért többnyire nem is veszik észre.

- az újonnan szerzett barátok egy része évekig nem is tudta, hogy van piercingem

- mélyen vallásos barátok is érdeklődve nézték, tetszett nekik - bár ők nem tetetnének be maguknak - kérdeztek róla, nem fogalmaztak meg rossz véleményt.

- ha valaki kérdez róla, válaszolok, de senki nem beszélek rá, hiszen valakinek tetszik, másnak nem.

- a jellemet nem befolyásolja, mert nem jelent többet, mint egy melircsík a hajban - tehát rosszabb ember nem leszel tőle, vagy nem ettől.

- egyetemen, vizsgán volt a legviccesebb, amikor az egyik tanár kiszúrta és a végén a tétel helyett erről kérdezgetett (ő is érdeklődve)


Azt már jótanácsként mondom, hogy az alsó golyót érdemes műanyagra cserélni, mert könnyebben hozzáér a fogakhoz és a fém gyakori koccanása tényleg károsíthatja a zománcot.

2010. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

"Kedves 19 éves, hidd el, nagyon sajnálunk stb. de ha feltűnési viszketegséged van, akkor írj ki saját kérdést. A sűrű elnézéseid ellenére sincs semmi értelme annak, hogy leírod neked szarabb. Nézd másnak meg még nálad is szarabb. Nem azért vagyunk itt, hogy egymásra licitáljunk, hanem azért, hogy segítsünk megoldani egymás baját, ha lehet. Neki ez a baja, neked más, és nem is tartozik ide.


Ennyi erővel a ficamosnak beírom, hogy nekem meg levágták a lábamat, úgyhogy ne siránkozzon, hogy neki fáj, mert legalább van. Milyen hasznos megoldás lenne, igaz? Hát nem."


Ha minden körítés nélkül leírtam volna, h ne rinyálj már bmeg, ha még sokáig csesztet apád akkor kiveszed és béke van, akkor én lettem volna a gonosz, nem? Meg amúgy se stílusom ilyen bunkó módon válaszolni, bár lehet így kevésbé lettem volna off.

Amúgy meg, ha annyira akarod a piercinget akkor valahogy csak összevakarsz egy 1 oldalas esszét.

2010. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Simán csak mondj annyit, hogy te jobban érzed magad a piercinggel-sztem ha látja, hogy tényleg ez kell ahhoz, hogy te jól érezd magad, engedni fogja (mert akárhogy is nézzük, majdnem minden ember életében vannak döntések, amiket nem azért hoz, mert praktikusak, hanem azért, mert így érzi magát jól).
2010. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!