Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem képes elviselni,...

Apám nem képes elviselni, hogy nyelvpiercingem van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

talán csak próbál nevelni, de azt kérte tőlem, hogy egy oldalba érveljek neki amellett, hogy ez nekem miért jó, mert nem tudja megérteni.. könnyen kifoghat rajtam ezzel a kéréssel, de nem szeretném kivenni.. de mégis mivel érveljek, azon kívül hogy tetszik?


15/L


2010. nov. 29. 22:16
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
*leszúrni
2010. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
80%

És a nyelv átszúrása mégis miért veszélyesebb mint a fül/ajak stb átszúrása? Azért mert nyálkahártya, tehát könnyebben gyógyúl? Vagy miért? És nehogy azt írd hogy "jaj de eltalálhatnak egy ideget, és akkor", mert ez baromság...

Veszélyesebb ha pl a fodrász elrontja a szőkítést, harmadfokú égési sérüléseket is lehet szerezni. Szerintem fodrászhoz se menjen az ember, hisz ki tudja...Na meg mivan ha megcsúszik az olló a kezében és kiszúrja a szemed.

Figyelj, itt csak arról van szó hogy neked speciel valamiért nagyon nem tetszik a piercing, és megpróbálod mindenféle légbőlkapott érvvel alátámasztani hogy miért hülye aki csináltat. Én akárhány nyelvpiercinges embert ismerek, egnyek se volt vele soha semmilyen egészségügyi gondja.

2010. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
22%

Miért megy itt a vita arról, hogy mérgező-e vagy nem?

A lényeg az, hogy a lány 15 éves, és nem véletlenül 18 éves korától nagykorú az ember. Akkor tud - talán - felelősségteljes döntéseket hozni az életéről, addig a percig pedig a szülei felelnek érte, hogy ne csináljon semmi marhaságot, amit később ne tudna visszacsinálni.

Ha egy 15 éves lány apját nem zavarja a piercing, akkor szerencséje van. Hogy milyen negatív hatással lehet ez az apára? Én biztosan nem örülnék, ha úgy érezném, a gyerekem rossz társaságba keveredett/helytelenül él/elcsúfítja magát(szerintem)/rosszul tanul/stb, végülis nem azért güriztem egész életemben, hogy a gyerekem így végezze.

Ezek persze szélsőséges példák voltak, de a lényeg, hogy a szülő a saját jószándékú elgondolása szerint neveli a gyerekét 18 éves koráig. Miért neki kellene megindokolnia, hogy miért NE legyen piercingje a gyerekének?

Ha tényleg annyira akarja, és nem csak múló szeszélyből tetszik neki, akkor majd megcsináltatja később!

2010. nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
13%

"itt csak arról van szó hogy neked speciel valamiért nagyon nem tetszik a piercing,"


Már kétezerszer leírtam itt nem tetszés hanem értelmetlenség van! Vagy értelmes dolognak tartod egy lánynál a mellbimbó átszúratását! A jóval lejebbi átszúratást nem is említve!

2010. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó:

Visszataszító az ilyen szülői hozzállás, amikor indok helyett az a felelet hogy "mert én azt mondtam". Az ilyen szülő bohócot csinál magából és egy hatalmaskodó kis diktátor szerepét ölti magára, amivel jogosan fogja kiérdemelni a gyerek megvetését.

Abban igazad van hogy a szülőnek figyelnie kell, nehogy a gyerek visszavonhatatlan marhaságot kövessen el, csak épp a piercing nem ez a kategória. Egy piercinget bármikor, bármilyen következmény nélkül fél perc alatt ki tud venni az ember, és volt-nincs piercing. Tudom, mert nekem is volt pár amitől végülis megszabadultam, heg se maradt utánuk.

Az hogy ki mit nevez "elcsúfításnak", az egyértelműen ízlés, és az épp aktuális divat kérdése. Az ami anyukának vagy apukának csúnya, lehet másnap még szép. Ennyi erővel a fiatal is elkezdhetné kritizálni a szülei régimódi, nevettséges öltözködését. Ja hogy az már tiszteletlenség lenne mi? Persze, hisz a gyereknek kuss a neve, és az van amit én mondok, és azért mert azt mondtam...Röhej. Az ilyen szülő az életben nem fog tiszteletet kapni a gyerekétől. Jogosan.

Évszázadok óta fennálló vita az idősebb és a fiatalabb generáció között a fiatalabb öltözködése. Istenem, hát nem lehet ezen túl lépni? A divat változik, és kész. Ilyen hülyeség miatt leállni vitázni, és megrontani a szülő gyerek kapcsolatot, meg kiskirályt játszani, oltári nagy hülyeség. Vannak ennél ezersze fontosabb dolgok is, pl a gyerek tanulmányi eredménye. Felőlem aztán hupilila hajjal, 30 piercinggel, kukászsákban is járhatna iskolába, ha jól tanulna, és látnám hogy értelmes, olvasott, udvarias gyerekem van.


23/N

2010. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
80%

"ne csináljon semmi marhaságot, amit később ne tudna visszacsinálni"


Ha kiveszi kb. három órán belül beforr. Nem lehet visszacsinálni? Még ha kitetováltatja magát vagy az arca közepére akar karikákat megértem, mert annak helye van később. Inkább örülne neki, hogy egy kevésbé feltűnő darabot választott, ami gyorsan és nyomnélkül tűnik el, ha ráun.


És a füle? Azért miért hagyja figyelmen kívül mindenki? A babák fülkiszuratása mivel jobb? mert régebb óta van? Ugyan már.


Kedves 19 éves, hidd el, nagyon sajnálunk stb. de ha feltűnési viszketegséged van, akkor írj ki saját kérdést. A sűrű elnézéseid ellenére sincs semmi értelme annak, hogy leírod neked szarabb. Nézd másnak meg még nálad is szarabb. Nem azért vagyunk itt, hogy egymásra licitáljunk, hanem azért, hogy segítsünk megoldani egymás baját, ha lehet. Neki ez a baja, neked más, és nem is tartozik ide.


Ennyi erővel a ficamosnak beírom, hogy nekem meg levágták a lábamat, úgyhogy ne siránkozzon, hogy neki fáj, mert legalább van. Milyen hasznos megoldás lenne, igaz? Hát nem.

2010. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Istenem! Most komolyan, miért kell mindig a mellbimbós témát feszegetned? Szerencsétlen csaj csak egy nyelvpiercinget szeretne...Igazából nem az volt a kérdés, hogy jó, vagy rossz a nyelvékszer, hanem, hogy hogyan győzze meg az apját...szerintem sehogy! Ha meg akarja engedni, hogy legyen, megengedi, ha nem, akkor akárhány oldalt írsz is, kiszedeti! A fülbevalós érvvel értek én is egyet, ez is olyan, csak a nyelvébe szúratja...nekem nem kellene, de akinek tetszik, hát egészségére...
2010. nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
90%

00:14-ös


Miért te értelmesnek tartod a hajfestést, a magas sarkú cipőt, vagy állatok megölését és megnyúzását hogy bundák készülhessenek belőlük? A szemöldökszedés értelmes? A sminkelés? Hisz eltömíti a pórusokat, amitől csúnya gennyes pattanások nőhetnek az ember arcára, ami kinyomva csúnya heggé alakulhat. Vagy a láb gyantázása, borotválása? Hisz féj, sőt, meg is sérülhet az ember. És a fülbevaló? Ezer és egy olyan dolgot fogadsz el, aminek az egyetlen értelme az emberek csinosítása, hogy úgy nézzenek ki, ahogy nekik tetszik, és ezálltal jól érezzék magukat a bőrükben, miért pont a piercingre vagy kiélvezve? Mert az nem "szokás"? Dehogynem. Többezer éves múltja van, ahogy a tetoválásnak is (és a hajfestésnek, sminkelésnek, stb, stb)

2010. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon imádom a nyelv pc-t , de egy 15 évesnek, akkor sem 'való ' még szerintem. majd ha betölti a 18at, de legalább a 17et, akkor csináltathat. tényleg ne értsétek félre, Páromnak egyszerre 5 db volt a nyelvében, és egyszerűen baromi jól nézett ki. később 3 maradt, végül visszatért az eredeti 1 db-os felálláshoz.

(18 éves ő is és én is. )

2010. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
40%

"Visszataszító az ilyen szülői hozzállás"


Akkor te ne légy szűlő ha nem aggódsz a gyerekért amikor az nem jót csinál!És szúrasd csak át a mellbimbódat a kiskrapek élvezni fogja!

2010. nov. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!