Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most mit is csináljak? SOS!

Na most mit is csináljak? SOS!

Figyelt kérdés

Hazaküldtem a suliból láz miatt. Az iskolatitkár küldött, de én nem szóltam a matek tanárnak, aki felhívta anyám, hogy én lógok. Erre anyám előbb felhív és mondom neki "igen?" erre ő "na ha hazaérek kapsz két akkora pofont, hogy a fejed is lerepül a helyéről mert hazudtál". Na neki az a "hazugság", hogy nem szóltam a matek tanárnak. Hát ez engem kicsit nagyon sokkol, szóval most azt se tudom, hogy mit csináljak, nagyon félek. Még az is lehet, hogy nem csak ez a baja, ígyhát megeshet, hogy nem csak két pofon lesz.:S

Mit csináljak?


2010. nov. 29. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
téged vernek otthon ember?nah szép....
2010. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg beteg vagy, akkor látni fogja hogy rosszul vagy, ha nem, elmagyarázod neki. Holnap elmész az orvoshoz, ha ma nem voltál, ad igazolást, és elmondod őszintén a matek tanárodnak. Biztos le fog szidni, ilyenek a tanárok, de hát ha lázasan mész haza zavar, ha elmész, az a baj. Tényleg szólnod kellett volna neki, de megesik az ilyen. Esetleg ha feltudod hívni, akkor még most mond el.
2010. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ezt szépen meséld el anyukádnak,és mond neki,ha nem hiszi akkor telefonáljon be a suliba a titkárnak aki hazaküldött,ő majd alátámasztja az igazad!A matek tanárod meg tehet egy szívességet......
2010. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hazaér rögtön mond meg, hogy te nem ellógtál, hanem szóltál az iskola titkárnak. Meg is kérdezheti. Mentheted magad azzal, hogy úgy gondoltad, hogy majd a titkár szól a matek tanárnak.

Persze ez csak akkor áll, ha tényleg az iskolatitkár küldött haza.

2010. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

*

mondd meg

2010. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskolában van erre egy szabály. Az osztályfőnöknek kell jelezni, hogy rosszul érzed magad, lázas, beteg vagy és szeretnél a suliból elmenni. Az ofő szól a többi tanárnak akivel még lenne órád azon a napon, hogy rosszul érezted magad ezért nem jelentél meg az órán. Ha nincs az iskolában az ofő akkor szólsz az egyik szaktanárodnak akivel a következő órád lenne, és megkéred, hogy szóljon majd a többi tanárnak is. Ilyen egyszerű a megoldás.


Itt ezt most Te rontottad el, ez nem úgy megy, hogy fogod magad és lelépsz az iskolából. Egyszerűen megmondod Anyukádnak, hogy ilyen kis szeleburdi, szétszórt voltál és nem szóltál senkinek csak eljöttél. Illetve, hogy legközelebb ilyen nem fordul elő... Aztán reméljük Anyukád megérti a dolgot :)

2010. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Még az is lehet, hogy nem csak ez a baja, ígyhát megeshet, hogy nem csak két pofon lesz.:S

Máskor is kaptál már nagyobb verést,akkor:Gyámügy.

2010. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Még 1 kérdés: A gyámügyes dolog pontosan miből is áll? Szóval besétálok, megmondom h kb 1 hetente szétvernek és akkor elvesznek? Vagy mi fog történni?

2010. nov. 29. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyámügyes dolog ennél hosszasabb, de a vége akár ez is lehet. Hány éves vagy?
2010. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Kiemelnek a családból, és állami gondozásba kerülsz. Ott majd csak legfeljebb a többi cigány fog verni, legalábbis nálunk a családotthonokban rendesen püfölik egymást a kölykök. Még a nevelők se tudnak tenni ellenük. Két éve két tizenéves csaj (tesók bementek a gyámügyre, hogy verik őket, ki is emelték mindkettőt a családból. Néhány hét után már nagyon megbánták, vissza akartak menni az anyjukhoz, de a gyámügy nem engedélyezte.

Ja, iskolatitkár nem engedélyezheti, hogy elhagyd az iskolát, csak igazgató, osztályfőnök, vagy szaktanár.

2010. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!