Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haszonélvező anyós, és a...

A haszonélvező anyós, és a jegyespár története. Van valami jó megoldás az esetükre?

Figyelt kérdés

A lány öt éve lakik egy házban az élettársával, ahol az élettárs, (fiú) anyja haszonélvező (miután elhunyt a fiú édesapja). A ház tulajdonosa a fiú, a haszonélvező az anyja. Azonban a ház folyamatosan fel lett (és van) is újítva, minden költséget a fiú áll. Az anyja meg már semmilyen pénzt nem ad le, hanem odaadja valaki másnak. (most lényegtelen, kinek)

A lány és a fiú öt éve feszültségben élnek, mert az anyós a lány ellen fordította a szomszédokat,barátokat, rokonokat, csúnyán beszél vele és nyíltan mondja, hogy nem szereti a lányt.

A fiúnak van egy húga, akit minden évben, alkalommal több százezer forinttal ki kell segíteni, mert a két gyereke elől elherdálja a pénzt, és a legutóbb már a fűtést is kikapcsolták nála.

A fiú fizet mindent, ki kellett költözniük öt évvel ezelőtt, mert apukája meghalt és az anyukája nem akarta egyedül élni.

A fiú valamilyen szinten elrontotta, mert beleinvesztált több milliót, hogy a ház valahogy kinézzen és majd ott legyen családjuk. Csak közben kiderült, hogy az anyós utálj a lányt.

A fiú és a lány most tök feleslegesen tervezte a házba a közös jövőjüket, miközben az anyós a fiú húgával szövetkezett ellenük?


Van valamilyen megoldás, hogy a haszonélvező anyóst "kitenni", vagy csak módosítani a házon lévő haszonélvezeti arányt?


2010. nov. 29. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:
A lánynak nem kell az örökség, sem a ház. Ő menne akár albérletbe is. Nem vár itt senki senkinek az örökségére. Az már rég le van rendezve. Nem értelek.
2010. nov. 29. 13:14
 72/84 anonim ***** válasza:
35%

Nem ítélkezek, csak elmondtam egy másik alternatívát is

messziről jött ember azt mond amit akar

Sőt lehet hogy a kérdező a lány, vagy épp a húg,vagy akár az anyós :)

Sose tudhatod

2010. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 A kérdező kommentje:

A kérdező én vagyok. A húgom leszedné a fejemet, ha megtudná, hogy mit teszek.

Csak én benne vagyok egy tökéletes házasságban, egy tökéletes férjjel és jön a gyerek egy hónap múlva.

Azt akarom, hogy ezt a tesóm is átélje!! Mert megérdemli!

2010. nov. 29. 13:16
 74/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaolvasol láthatod hogy szinte mindenki azt mondja lépjenek le onnan( a házból).
2010. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg a fiú nem akar akkor a húgod kezdjen új életet, mert így nem valószínű hogy boldog lesz az élete
2010. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:

Igen, látom, pont ezt "újságoltam" el anyukámnak, hogy ezt tanácsolta szinte mindenki.

Mindegy, majd ha megszületik a babám, akkor a tesómék úgyis elkezdenek tovább gondolkozni (már az esküvőm után is elkezdtek, hogy valamit rosszul csinálnak ők - állapította meg a fiú).


A fiú már nagyon akar gyereket, csak a tesóm nem (még) a kint helyzet miatt.


Majd meglátjuk, mi lesz.

2010. nov. 29. 13:19
 77/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te el tudsz képzelni, egy ilyen nyámnyila pasival tökéletes házasságot, akkor nem tudom milyen lehet a Tied.
2010. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:

Najó, ha leányzó nemfogja fel, hogy elkell menni, mert ott mártír lessz akkor ez van. Anyós nem fog megváltozni (hülye lenne) s lemondani a pénzes fiacskáról aki majd eltartja őt továbra is. Ne haragudj, de ha valaki akit pénzel támogadsz (több millió a házfelujítás, hugica költségei) s még lop, szemétkedik is és annyit nem engednek meg, hogy egy szekrényt a saját ruháinak vigyen oda egy ilyen pasi s a szemétkedő családjával nem szabad leálni.

Gratula volt 8éve egy fiúval s 5éve a pokolban, hát ha már ennyit lehúzott marad még s családot alapít mert számít az idő. Okos ötlet mondhatom.


Tesód szedje összemagát, ő eddig tűrt, ha számít a fiúnak is az a sok áldozat, együtt töltött év s gyereket akar tőle akkor költözzenek el, nem kell támogatni senki hanem félre rakni a fészekalapításhoz.

(ahol meg gyerekek vannak fűtés nélkül ahoz gyámügyet kell hívni ne szenvedjenek)

2010. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

"nem tanácsolok neki semmit, nehogy a végén én legyek a rossz"


De! Mondd meg neki, mi a véleményed! Adj neki tanácsot!

Én is mindig megmondom a húgomnak, hogy mit gondolok. Ki mástól várhatná el az őszinteséget? Lehet, hogy besértődik, de elgondolkodik a dolgon, és utána rájön, hogy igazad van. Egyetlen élete van, és azt szenvedéssel és várakozással akarja eltölteni, hogy hátha lesz valami? Lehet, hogy ha már szakított volna a jelenlegi párjával, már rég férjnél lenne.

2010. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 A kérdező kommentje:
77%-os, 13:40-es válaszolónak: Nem értelek. Az én házasságommal semmi gond az égvilágon. A húgom kapcsolatáról van szó, neki próbálok segíteni. Az én férjem tökéletes, a húgom barátja (vőlegénye) sajnos nem.
2010. nov. 29. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!