Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haszonélvező anyós, és a...

A haszonélvező anyós, és a jegyespár története. Van valami jó megoldás az esetükre?

Figyelt kérdés

A lány öt éve lakik egy házban az élettársával, ahol az élettárs, (fiú) anyja haszonélvező (miután elhunyt a fiú édesapja). A ház tulajdonosa a fiú, a haszonélvező az anyja. Azonban a ház folyamatosan fel lett (és van) is újítva, minden költséget a fiú áll. Az anyja meg már semmilyen pénzt nem ad le, hanem odaadja valaki másnak. (most lényegtelen, kinek)

A lány és a fiú öt éve feszültségben élnek, mert az anyós a lány ellen fordította a szomszédokat,barátokat, rokonokat, csúnyán beszél vele és nyíltan mondja, hogy nem szereti a lányt.

A fiúnak van egy húga, akit minden évben, alkalommal több százezer forinttal ki kell segíteni, mert a két gyereke elől elherdálja a pénzt, és a legutóbb már a fűtést is kikapcsolták nála.

A fiú fizet mindent, ki kellett költözniük öt évvel ezelőtt, mert apukája meghalt és az anyukája nem akarta egyedül élni.

A fiú valamilyen szinten elrontotta, mert beleinvesztált több milliót, hogy a ház valahogy kinézzen és majd ott legyen családjuk. Csak közben kiderült, hogy az anyós utálj a lányt.

A fiú és a lány most tök feleslegesen tervezte a házba a közös jövőjüket, miközben az anyós a fiú húgával szövetkezett ellenük?


Van valamilyen megoldás, hogy a haszonélvező anyóst "kitenni", vagy csak módosítani a házon lévő haszonélvezeti arányt?


2010. nov. 29. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:

84%-os válaszolónak (hasonló történettel). Köszönöm. A húg örökölt lakást, ő neki már nem jár semmmi.

A fiú hivatalosan is tulajdonos. Igazából ott addig nem lesz megoldva semmi, amíg együtt élnek. És amíg nem lesz ketté szedve a ház. De itt a fiú az aki a leginkább elrontotta, hiszen a lány többször kérte, hogy válasszá ketté a házat, legyen két különbejáratú lakás. De a fiú nem foglakozott ezzel.


Szerintem mostanra már a fiú is látja, hogy nagy a baj, mert már az anyjának nyíltan nekiszegezi a kérdést: miért nem szereted a menyasszonyomat?

De már késő.


Azért köszi, majd valahogy túlélik. Vagy különmennek.

2010. nov. 29. 13:05
 62/84 anonim ***** válasza:
Fura család lehet, mivel az anyós nem tulajdonos pedig gondolom ő is dolgozott a házért, mégha épp nem is munkahelyen hanem otthon. szép kis család
2010. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
39%
Az hogy milyen indalútnak olvasod a hozzászólásom csak tőled függ :)
2010. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
Ha a Háznak két bejárata lesz attól a problémaájuk nem fog megváltozni, attól még ugyanúgy együtt fognak lakni
2010. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 A kérdező kommentje:

Hogy az anyós miét nem tulajdonos. Nem tudom, hogyan éltek anno az após és az anyós, de úgy tudom, az apósé volt minden és úgy ment hozzá az anyós. Fene se tudja.


Itt az a baj, hogy igazán élhetnének békességben, szerető családban, anyósnak lenne a fiától is unokája. És minden rezsit a pár fizet. Miért nem tudnak végre megbékélni?


Köszönöm a válaszokat.


29 évesen még nem késő újrakezdeni? (húgom). Új fiú, társ, család, gyerek. Ő ettől is fél.

2010. nov. 29. 13:08
 66/84 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem mostanra már a fiú is látja, hogy nagy a baj, mert már az anyjának nyíltan nekiszegezi a kérdést: miért nem szereted a menyasszonyomat?"


Ez aztán igen, jól bekeményített a fiú :D:D:D:

2010. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
0%
Régen 7-10 év házasság után minden vagyon közös vagyon lett!
2010. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:

KÉső?

Ugyan

Így sincs igazi társa, családja, gyereke

2010. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:

ÍTélkezünk.

Aztán az is lehet hogy anyós nem annyira rosszuindulatú, a fiú nem is annyira tesze-tosza tutyimutyi, hanem a lány kicsit "rámenős", és már most nagyon-nmagyon szeretné a fiú örökségét.


Te is itélkezel,hogy a lánynak csak az örökség kéne,képmutatást bírom ezen az oldalon nagyon.


Amúgy meg lány helyébe már rég szedtem volna a sátorfámat,szerlem ide vagy oda...ilyen családdal nem szabd összeállni,tapasztalat...

2010. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 A kérdező kommentje:

"Ez aztán igen, jól bekeményített a fiú :D:D:D:"


:)) Igen, ezen én is jót mosolyogtam.

2010. nov. 29. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!