Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haszonélvező anyós, és a...

A haszonélvező anyós, és a jegyespár története. Van valami jó megoldás az esetükre?

Figyelt kérdés

A lány öt éve lakik egy házban az élettársával, ahol az élettárs, (fiú) anyja haszonélvező (miután elhunyt a fiú édesapja). A ház tulajdonosa a fiú, a haszonélvező az anyja. Azonban a ház folyamatosan fel lett (és van) is újítva, minden költséget a fiú áll. Az anyja meg már semmilyen pénzt nem ad le, hanem odaadja valaki másnak. (most lényegtelen, kinek)

A lány és a fiú öt éve feszültségben élnek, mert az anyós a lány ellen fordította a szomszédokat,barátokat, rokonokat, csúnyán beszél vele és nyíltan mondja, hogy nem szereti a lányt.

A fiúnak van egy húga, akit minden évben, alkalommal több százezer forinttal ki kell segíteni, mert a két gyereke elől elherdálja a pénzt, és a legutóbb már a fűtést is kikapcsolták nála.

A fiú fizet mindent, ki kellett költözniük öt évvel ezelőtt, mert apukája meghalt és az anyukája nem akarta egyedül élni.

A fiú valamilyen szinten elrontotta, mert beleinvesztált több milliót, hogy a ház valahogy kinézzen és majd ott legyen családjuk. Csak közben kiderült, hogy az anyós utálj a lányt.

A fiú és a lány most tök feleslegesen tervezte a házba a közös jövőjüket, miközben az anyós a fiú húgával szövetkezett ellenük?


Van valamilyen megoldás, hogy a haszonélvező anyóst "kitenni", vagy csak módosítani a házon lévő haszonélvezeti arányt?


2010. nov. 29. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
89%

A lány már többször akart menni, csak hát 8 év az 8 év.

a 8 év miatt maradt a szarban üldögélve,na nem csak a fiú a buta.Már ne is haragudj,de én 8 vagy 28 évet is úgy rúgnék fel,ha igy kéne élnem,mint hanyag gyepmester a kutyszart...

2010. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 A kérdező kommentje:
mondtam már neki, nem is egyszer. És ő is látja. És mások is mondták már neki. Viszont, most, hogy már lehet, majd el fog költözni, nem tanácsolok neki semmit, nehogy a végén én legyek a rossz, vagy más. Úgyhogy most anyukám és én részemről is tanácsszünet van.
2010. nov. 29. 12:48
 53/84 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem.Mit akarnak ott abban a házban, amikor az anyós a haszonélvező???A menynek sem kötelező a készbe beülni, teremtsenek otthont maguknak úgy, ahogy gondolom az anyósék is tették annó.Még jó, hogy nem a lány dirigál, még a fiú sem ugrálhat hiába tulaj, a haszonélvező az úr a házban.Jól néznénk ki, ha csak úgy kilehetne rakni!Semmi szavuk nem lehet, amíg az anyós él.Ennyi.
2010. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanácsszünet van akkor minek is irtad ki a kérdést?

Most jobban érzed magad hogy a húgod jól kibeszéltük?

2010. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:

Vannak hasonlóságok a mi helyzetünkkel. Pl. nem tudom, hogy a férjednek van-e papírja róla, hivatalossá lett-e téve, hogy a lánytestvér lemondott az örökségről? (Nálunk bizalmi alapon kapta meg a teljes örökséget a férjem lánytestvére :)) Enélkül majd a lánytestvértől függ.


Úgy tudom, a haszonélvezeti jogot a haszonélvező nem csökkentheti, hanem ez esetben az anyós rendelkezik felette, tehát ha így van(?), akkor csak anyós csökkentheti.


"anyós a lány ellen fordította a szomszédokat,barátokat, rokonokat, csúnyán beszél vele és nyíltan mondja, hogy nem szereti a lányt" - emiatt ne aggódjon a lány :), inkább örüljön, hogy ilyen nyílt az anyós, ugyanis így még előbb átlát rajta a rokonság, és majd a saját jelleme, nem anyós elmondása alapján ítéli meg. Sajnos anyósom nem ilyen nyílt, sőt!, de azt tapasztalom, egyre inkább maga alatt ássa a talajt, egyre jobban átlátja a rokonság, falubeliek is, akik egyáltalán ismernek.


Azt javaslom a lánynak a saját példámból, hogy aminek utánajárt, tájékoztassa a férjét, de ezt mind, amiket leírtál, egyedül a férjének kell eldönteni, és csak neki kell ezekkel foglalkozni!! A "beleavatkozás" egyébként a férj családtagjaival való kapcsolatára is rossz hatással van, meg a lánynak a saját életére is, mert azzal kellene foglalkozni. Neki nincs mit tenni, mert ez nem az ő öröksége, és ráadásul az örökség csak halál után jár, mégha a másik tesvér 18 évesen meg is kapta, ez egyszerűen az örökhagyótól függ. Csak az első ok miatt NEM kell vele foglalkozni sem a menynek.

Helyette irányítsa úgy az életét, ahogy neki legjobb. Pl. ha nem lenne gyermekem, én utólag úgy látom, elköltöznék és külön alakítanám az életemet. Ha akar, majd utánam jön a férjem vagy úgy rendezi az életét, családi kapcsolatait, ahogy akarja (akkor esetleg sürgetné az is, mi van, ha közben mással megismerkedek.) A fiú dolga az is, hogy segíti-e anyagilag a lánytestvért, vagy mire költi a pénzét, max. véleményt mondhat a lány 4szemközt a fiúnak.

Sajnálom és együttérzésem a lánnyal!

2010. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
Költözzenek el, inkább egy albérlet, mint egy ilyen helyzet.
2010. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
Nekem nem kéne ilyen nyámnyila pasi, akinek fontosabb a rosszindulatú anyja, mint a párja, és még buta is.
2010. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
24%

ÍTélkezünk.

Aztán az is lehet hogy anyós nem annyira rosszuindulatú, a fiú nem is annyira tesze-tosza tutyimutyi, hanem a lány kicsit "rámenős", és már most nagyon-nmagyon szeretné a fiú örökségét

2010. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:

Menekülnék a tesód helyében abból a családból. Rosszindulatú anyós, anyát a fia nyakára rakó após, buta tutyimutyi férj.


Nem lehet valami főnyeremény az a srác, nem képes küzdeni, a lustasága meg fontosabb neki, mint a leendő családja nyugalma.


8évet kibírni egy ilyennel elég meredek, nem nagy igényű pasi tekintetében a tesód.

2010. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 A kérdező kommentje:
Kedves 79%-ban hasznos válaszokat adó válaszoló: válaszaid rosszindulatúságot sugallnak. Az egyszerű gondolkodásmódod miatt te csak azt szűrőd le, hogy én jól érzem magam, mert kibeszéltem a húgomat. Erre nem tudok mit reagálni.
2010. nov. 29. 13:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!