Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Bővebben lent?

Mit tegyek? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

A párom nem akar gyereket(legalább is 5 éven belül nem)..

Nekem viszont állandó cisztáim vannak(minden hónapban).

A dokim azt mondta:Nem akar elkeseríteni,de előbb-utóbb az lesz a vége,hogy kipakolnak,mert nagyon megviselik a ciszták a méhemet..

Én fel lennék készülve a babára...De a párom erősen tiltakozik...


2010. nov. 24. 09:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd ott.

Mert nem szeret igazán,ha tudja hogy ezek a problémáid vannak,és mégsem akar.

Nem hiszem hogy ilyen esetben várni kellene 5 évet.Mert mi van ha 5 év mulva nem lehet már??

Akkor ő lesz legjobban megbántva,és elhagy,mert ő családot akar alapitani.

2010. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ebben a szituban, biztos nagyon elkeseredett lennék. Kilátástalan a helyzet. Most viszont tudom kívülállóként szemlélni a dolgokat. Kívülállóként azt tudom neked mondani, hogy ha nem akar akkor nem szabad erőltetni. Nincs annak semmi értelme. Megkeserítetd a férjed, és a gyermeked életét is. Biztos sokan írják majd, hogy hagyd ott a fenébe, keress olyat aki szeretne babát. Csak abba gondolj bele, hogy azt írtad, hogy 5 éven belül nem akar, egyébként igen. Na mármost, ha ott is hagyod és azonnal találsz magad mellé valakit, akkor se hiszem, ha felelősséggel gondolkodsz, hogy 5 éven belül meg lenne a baba. Tehát így is úgy is ugyanott vagy.

Azt kellene tudni, hogy később biztos, hogy szeretne e gyereket, mert ha igen, akkor egy kis kompromisszummal talán lehetne az 5 év és az azonnal között találni valami kedvezőbb időpontot. Ha nem, akkor egyértelmű, hogy el kell hagynod, ha te annyira szeretnél babát.

Szóval semmit nem segítettem neked.

2010. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A párod gondolom tudja, hogy milyen problémával küzdötök és ennek ellenére se tud férfiként viselkedni? Már meg ne haragudj, tényleg nem bántásból írom, de ha nekem a barátnőmnek ilyen baja lenne az első lenne, hogy 4-5 gyereket összehoznánk mert tudnám később úgyse lehet! Meg ezzel téged is veszélyeztet...minnél tovább húzza annál rosszabb lesz neked.
2010. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat..

Hát azt mondja a párom,hogy szeretne,de még élni akar..

Idegesíti a gyerek sírás,szóval nincs felkészülve rá.

De én félek hogy mivan ha....

Mert oké hogy most várunk a babával,de ha esetleg bekövetkezik a legrosszabb,akkor nem tudnék azzal a tudattal együtt élni vele,hogy neki lehet sajátja,nekem meg nem:(

2010. nov. 24. 09:23
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen tudja,amikor tud jön velem a dokihoz..

De sokszor ugy érzem,mintha nem érdekelné:(

Csak megy a saját feje után..

2010. nov. 24. 09:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? mert ha a párod 20-25 közötti akkor talán még érthető hogy kiakarja magát élni,de ez felett hova él még?


A másik: mennyire veszélyes ez a betegség neked?Meddig lehetne várni, a "kipakolással"?


Ezeket fontos lenne összevetned és eszerint beszélni a pároddal!

2010. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A párom 25 éves,Én 22...

Hát a dokik szerint,nem lehet tudni. Minden egyes hónapban van,és mindig szövettant vesznek belőle,majd ha 5cm nél nagyobb akkor leműtik.

Azt mondták,legyengűlt az immunrendszerem e miatt.

Akármikor kipakolhatnak,ha a ciszta ne adj isten rossz indulatú lesz,vagy eléri a 10 cm.

2010. nov. 24. 09:32
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, nagyon nehéz helyzetben vagy. Szerintem, ha ez a fiú nem érti meg ezt a helyzetet, akkor nem szeret igazán és nem teljesen biztos benne, hogy te vagy az igaz. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de így van. Ha igazán szeretne, fontosabb lenne neki, hogy legyen gyereked, legyen közös gyereketek, mint az, hogy kiélje magát. Ha veled akarna maradni örökre, őt is megrémítené a gondolat, hogy ha most nem cselekszik, lehet, hogy soha nem lehet apa. Ezen gondolkozz el, mielőtt döntesz, de semmiképp ne áldozd fel az anyaság örömét egy éretlen pasi miatt( 25 évesen azért már nem olyan gyerek, hogy ne élte volna ki magát eléggé, ha csak 18 évesen kezdte, de gondolomom hamarabb is, az is már 7 év)
2010. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pasasod tényleg szeretne, és fontos lenne neki a te boldogságod, akkor megajándékozna egy gyerekkel. ezen nincs mit szépíteni, nem akar veled túl komolyan tervezni. lehet hogy ezt mondja, de a lelke mélyén nem így gondolja. keress mást hamarosan!!! hátha még időben találsz olyan férfit aki segít neked ebben.


Ha kitartasz mellette, és utána tényleg nem lehet gyereked, akkor sose bocsátod meg ennek a marhának az önzőségét. Mert ez az, ne haragudj. Az ő félelmei nem indokoltak, mellesleg még ha azok is lennének, megmondhatná, hogy rendben, neked ez a dolog sürgős, belemegy, de nem ígéri hogy meg tud felelni teljesen mint apa. ez lenne a korrekt hozzáállás. és te eldöntheted, hogy így kell-e neked tőle gyerek vagy nem. és hogy egyáltalán kell-e gyerek.


Ha ennyire labilis az egészséged, lehet hogy tényleg hamarosan már nem lehet gyereked. egyébként az is elképzelhető hogy már most sem esnél teherbe. de azért próbálkozz. Egyébként gyereked lehet mástól is. egy szimpatikus férfit is meg lehet kérdezni, hogy hajlandó-e erre. szerintem lehet találni aki igen. :)


32/N

2010. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, hogy miért kell ezt a szerencsétlen lányt azzal traktálni, hogy nem szereti a párja!? 25 évesen nem biztos, hogy a párjában feléledtek az apai ösztönök. Ettől még szeretheti a párját, csak nem akar még apa lenni.

Akkor szeretné, ha teljesíteni a Kérdező vágyát és aztán beállna a többi nem érdekel a családom típusú apa sorába? Ismeritek egyéb élethelyzetüket? Lakás, munka stb. stb. Lehet nem is annyira égetni való ez a srác. Miért kell rögtön felkoncolni?


Megértelek Kedves Kérdező, hogy te a leírtak miatt szeretnél gyereket, de attól, hogy a párod most még nem akar, attól szerethet nagyon, csak még nem érett erre! Egy gyerek akkora felelősség, hogy nem erőltedheted rá senkire.

2010. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!