Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Bővebben lent?

Mit tegyek? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

A párom nem akar gyereket(legalább is 5 éven belül nem)..

Nekem viszont állandó cisztáim vannak(minden hónapban).

A dokim azt mondta:Nem akar elkeseríteni,de előbb-utóbb az lesz a vége,hogy kipakolnak,mert nagyon megviselik a ciszták a méhemet..

Én fel lennék készülve a babára...De a párom erősen tiltakozik...


2010. nov. 24. 09:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én nem is erőltetem a páromra.Elmondtam neki hogy ez van,erre az volt a reakció hogy ő még nincsen felkészülve rá,mert élni akar,és hogy ne gondoljak egyből a legrosszabbra.Mert ez ugysem fog bekövetkezni..

Igencsak jól keres,6 éve van egy munkahelyen.Apukája egyik lakásában élünk,csak mi ketten.

Én jelenleg nem tudok dolgozni ez miatt,mert szinte minden hónapban műtenek...

2010. nov. 24. 09:57
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

előzőleg már írtam. 32 éves vagyok, elég nagy tapasztalatom van a férfiakkal kapcsolatban. meggyőződésem, hogy a párod valószínűleg szeret, de akkor sem vagy neki az első. ez egyébként még nem is lenne baj, mert el lehet járogatni valakivel évekig, ráadásul a kérdező még elég fiatal, ráérne váltani akár 5-6 év múlva is. De mivel most gondja van, és ha kitart a pasi mellett, akkor nagyon valószínű hogy soha nem lesz gyereke. Persze ez sem biztos, lehet hogy helyre áll az egészséged, de sok nőnek nem lehet gyereke nőgyógyászati problémák miatt, úgyhogy én nem bíznék abban hogy csak úgy meggyógyulok. persze ettől még lehet.


Itt nem arról van szó, hogy szegény fiú milyen maceráknak akarják kitenni ilyen fiatalon, mert az a helyzet hogy jelen esetben az ő "élni akarása" másodlagos a kérdező "nem lehet később gyerekem" helyzetéhez képest. Ez azt hiszem elég egyértelmű. És a kérdező lehet hogy bevállalná úgy is a gyereket, hogy lehet hogy később elválnak, mert most lehet még gyerek, később nem. gyerekkel is lehet másik párt találni, de szülni méh nélkül nem lehet.


Szerintem ülj le a pasiddal. mondd el, hogy igen, érted, és nem is lenne neked se fontos, mert te is fiatalnak érzed magad a gyerekhez, de mivel ilyen rossz helyzetben vagy, döntened kell. Ez van. Hajlandó ebben segíteni neked vagy nem. Örök szerelmet kérni tőle persze nem lehet, sem azt hogy mindig együtt maradtok (ezt egyébként egyébként sem lehet kérni) de legyen a gyereked apja most. a barátságot egyébként is meg lehet tartani egy válás után is. tapasztalatból mondom. Szóval mondd meg neki, hogy ettől még nem vagytok összeláncolva, ne érezze hogy akkor "nem élhet" ami alatt nem tudom mit ért, de mindegy. A helyzet nem változna sokkal többet, igaz egy gyerekre mindig vigyázni kell, de ahogy látom anyagilag egy bébicsőszt is meg tud engedni magának ha arról van szó.

Adj neki egy két hetet gondolkozni, de ha még mindig nem, akkor nincs mellette keresni valód, mert soha nem fog melléd állni fontos kérdésekben. ez van.

2010. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,egyet értek veled..

Mindenki ezt mondja egyébként..

Azt látják hogy szeret,megkapok mindent,csak ezt nem érti meg senki..

Én sem,mert azt mondja velem akar megöregedni,de ha a baba téma feljön,nagyon hisztis lesz.Azt mondja hogy senki nem tudja rábeszélni erre.(nem is akarom,ha magától nem akar,akkor nem fogom erőltetni).

Én arra is gondoltam már,hogy valaki pl:az apja telebeszéli a fejét.(mert nekem is mondta már hogy túl fiatalok vagyunk,és ne menjünk ilyesmibe bele.)

2010. nov. 24. 10:56
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok. Igen, biztos szeret téged. minden férfi szereti valamennyire azt akivel egyébként együtt van. csak kérdés hogy mennyire. és ez az a pont ahol eldől hogy mennyire.


azt írod, meg kapsz tőle mindent. csak a lényeget nem, ugyebár. amit később már nem lehet visszacsinálni. Figyelj, mindenki átesik ilyen vízválasztókon.

Igen, lehet hogy az apja beszélt vele, lehet hogy nem vagy nekik szimpatikus. de később se leszel, ha most nem vagy az. akkor meg megint nincs miről beszélni. Nem tudom mióta tart a kapcsolatotok, de gondolom nem 2-3 hónapos.


van másik férfi a környezetedben, aki esetleg érdeklődik irántad? ha ez mostani élettársad ennyire nem hajlandó, akkor nézz körbe. ha fontos neked a gyerek.


Persze, a szülei attól félnek, hogy nem fog tudni tőled megszabadulni, csak a feneked alá tolták a lakást, és te meg így akarsz ott maradni. ami egyébként igaz is lehetne, de mivel neked tényleg ilyen gondod van, ezért nem teheted meg, hogy ráérjél éveket várni amíg elfogadnak. ezt is mondd meg nyugodtan a pasinak. hogy nem akarod magadhoz láncolni. ha később úgy alakul, hogy szétmentek, hát szétmentek. (szerelmi házasságokkal is megtörténik egyébként ilyen) ha gondolják lehet vagyoni szerződést írni, hogy elismered semmi sem a tied ami most megvan neki. ha ezt felajánlod, lehet hogy nem fognak már tiltakozni. és ne is vedd magadra, hogy féltik a fiukat.

szóval csak határozottan, legyél elfogadó, de a gyerektémában ne engedj.

2010. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom szeretnek a szülei..(legalábbis ez a látszat).

3éve vagyunk együtt,egy éve költöztünk össze.

Igen van olyan férfi akinek tetszem,de próbálom kerülni,nehogy rosszul essen a páromnak ha esetleg beszélek vele.(őt szeretem és tudja hogy soha nem csalnám meg).

Ő tudja hogy engem nem a pénze érdekel,hisz régebben nem álltak ennyire jól,és akkor is mellette álltam mindig..

Azthiszem beszélni fogok a párommal..

2010. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kérdező voltam az előző választ én irtam...

Csak az öcsém is bejelentkezett az előbb,aztán megjegyeztette a jelszavát,igy automatikusan az övével küldtem el a válaszom...bocsi:)

2010. nov. 24. 11:31
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán teherbe tudsz esni? Próbáld ki!
2010. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Szeretném kipróbálni,de ez nem csak rajtam múlik:)
2010. nov. 24. 14:03
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

szia!szerintem is jó lenne alaposan végig gondolni a helyzeteteket,mert olyan kapcsolatba nem szabad szülni ahol nem várt a gyerek.ha ő nem akarja akkor nem elég érett rá.sajnos mi is a párommal hasonló helyzetben vagyunk mint ti,csak annyi különbséggel hogy mi próbálkozunk a babóval de nem jön össze ,miattam(21/N)mert teljesen felborult a hormonháztartásom,gyógyszert szedek rá amitől már teherbe kellett volna esnem.Így december első hetében vissza kell mennem a magán nőgyógyászhoz és majd eldönti hogy mi legyen.Én abból a szempontból marcangolom magamat,hogy a párom (24/F)már nagyon szeretne és szinte a szex is ezért gyakoribb.Én is szeretnék,csak nem jön össze és attól félek hogy elhagy egy olyan nőért aki megtudja neki adni.Bocs hogy leírtam a saját ki gondom is.Szerintem beszéljétek át mégegyszer és ha jobb nincs akkor csendben engedjétek el egymást.

Amúgy aszem ő is tett fel kérdést

itt a link

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,és a linket is.

A párom nem is mondta h tett ide fel ilyen kérdést,Ő viszont tudott az én kérdésemről..

2010. nov. 26. 12:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!