Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 évesen,2 gyerek mellé...

40 évesen,2 gyerek mellé szülnél egy harmadikat is?

Figyelt kérdés

Nagynéném 40 éves, 2 kislány édesanyja. Sem lakása, sem rendes jövedelme. Az új "pasija" 25 éves, roma származású, fogatlan és nem dolgozik.

Nagynéném 10 hetes terhes. A gyerekei a mamánál laknak, ő meg a munkahelyén kapott egy kis lyukat ahol alhat. (szoc. ápoló). Próbáljuk lebeszélni, hogy megtartsa a gyereket (minden hónapban tőlünk kér kölcsön - 15 vagy 20 ezer forintot-, mert nem jön ki a fizujából), de a pasija meg szeretné felnevelni.


Hasonló korú nők, ti mit tennétek a nagynéném helyében?


(A pasi családja nem tudná őket anyagilag támogatni, meg nem is szeretik a nagynénémet)


2010. nov. 23. 15:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
7%
Mostmár késő bánat! Azt akarod, hogy gyilkos legyen a nagynénédből? Az abortusz gyilkosság, az a gyerek semmiről nem tehet, és nagyon örülök, hogy nem lehet őt lebeszélni arról, hogy megtartsa a gyereket. Lehet hogy azt a más nézőpontú emberek elítélik, én viszont az abortuszt ítélem el teljes mértékben! Ha már egyszer terhes lett, akkor válalja a felelőséget, és erről ne akarjátok lebeszélni!
2010. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Csak tudod nem tudja eltartani a már meglévő 2 gyerekét sem.

És mi is tudnánk ám azt a havi 15-20 ezret másra költeni!

És inkább vetesse el, minthogy egy meggondolatlan döntés miatt az egész család életét tönkre tegye!

2010. nov. 23. 15:27
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

40 évesen 2 gyerek mellé simán szülnék harmadik gyereket.

Olyan körülmények közé, mint amilyet te leírsz, még első gyereket sem szülnék.

2010. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

A korom ugyanaz de nem vagyok hasonló nő! 39 évesen szültem az első gyerekem és 41 évesen fogom a másodikat de én rendezett körülmények közé,biztos anyagi háttérrel egy szerető családba! A férjem dolgozik, jól keres és én is kapok gyedet 80 000 forintot.

Nem az a baj mennyi idős , ő szerintem 20 évesnek is felelőtlen volt! Nem a kora a visszatartó erő, hanem az ahogy él!

2010. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Szerintem 40 évesen azért elég felelőtlenség szülni. Mert ugye könnyebben elmehet a baba, vagy nem lesz egészséges. Persze tudom, vannak ellenpéldák.


Az anyagi körülményei miatt "szólunk" bele a dolgába. Ha a család nem támogatná, nem is tudom mi lenne vele és a gyerekeivel.

2010. nov. 23. 15:37
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénéd helyében az elsőt SEM szültem volna meg.Felelőtlennek tartom!Azért az utolsó kommentedhez szeretnék 1-2 dolgot hozzáfűzni:én 38 éves leszek hamarosan,2 gyerekem van,és jövőre szeretnénk még egy babát.Mindkét terhességem és szülésem probléma mentes volt(pedig a 2.-nál már majdnem 36 éves voltam).Amennyiben a terhesség alatt maximálisa az odafigyelés,semmivel sem kockázatosabb 40 körül(pláne,ha nem is az első babáját szüli a kismama).Ráadásul,mivel jobban odafigyelnek,és a kismamák szinte minden létező szűrővizsgálaton részt vesznek,kevesebb sérült,vagy beteg babát hoznak világra,mint a fiatal anyukák(pl. a Down kóros babák többségét is fiatalok szülik).Szóval ne írjuk le a 40 körüli szülő anyukákat!
2010. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%
Hát én biztos nem válalnák 40évesen gyereket,azért is mert már öregnek tartanám magam,de még így,hogy semmi jövedelem?Tuti nem mennék bele...
2010. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Rendben!

Mikor az első 2 gyerekét szülte,még rendezett körülményei voltak. Lakás, normális fizetés stb.

Vettek fel hitelt, de nem fizették így a lakást el kellett adni. Közben a nagynéném elvált, munkahelye is megszűnt.

2010. nov. 23. 15:55
 19/33 anonim ***** válasza:
84%
Vannak módszerek amivel elérhető a spontán vetélés...Amúgy szülje csak meg aztán adja át egy ilyen csökött abortusz ellenes szájkaratésnak,biztos nem kellene neki se,csak a szájuk jár,jó másnak szart akarni...
2010. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen esetekkel foglalkozom,és százszor inkább abortusz,mint hogy kukában végezze a baba...
2010. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!