Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tehetném jóvá? Még...

Hogy tehetném jóvá? Még kisgyrekként elkövettem egy oltári butaságot

Figyelt kérdés

A történet elég régi.A faluban meghalt egy számomra idegen kislány apukája,a lányt és a családot is nagyon sajnáltam,pedig nem ismertem őket.Mindenkéépen fel akartam venni valük a kapcsolatot,de nem tudtam,hogyan,Gyerek ésszel az jutott eszembe,hogy írok a lány anyukájának egy levelet,amelyben csúnya dolgokat állítok róla.Ez inkább olyan zaklató jellegű levél volt.A nő odajött hozzám,és megkérdezte,hogy én írtam -e ezt a csúnya levelet,én megijedtem,és letagadtam.

Ezek után magamba zárkóztam évekig.Most nincs olyan nap,hogy ne gondolnék erre a nagy butaságomra,szégyellem magam nagyon.


2010. nov. 20. 16:57
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
70%

Értem már! Szerintem ne valld be a történteket az illetőnek, mert lehet, hogy megint beégsz, mivel nem is emlékezett már rá, most meg majd jól kiröhög, meg elmeséli ennek-annak, hogy képzeld már, emlékszel arra a valakire a szomszédból? Átjött ma és azt mondta.... :-/ Ez neki nem volt olyan lelki dráma, mint neked, szerintem hagyd!

Legalábbis én hagynám. Inkább legyél mindig segítőkész másokkal, udvarias, figyelmes. Aztán ha sok jót teszel majd az életben, akkor az kárpótol azért a kis rosszért, utána már nem lesz ilyen bűntudatod!

2010. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
ezen agyalok most,hogyha bevallom,lehet hogy már rég el is felejtették,és az osztálytársam se ez miatt haragszik rám lehet,hanem azért,mert olyan csendes vagyok
2010. nov. 20. 18:25
 23/44 anonim ***** válasza:
Gondolj abba bele, hogy mi lesz azzal jobb, ha tovább emészted magad ezen a dolgon? Változtat a tényeken? Nem, csak magadat teszed nyomorúságosabbá. Inkább próbálj túllépni a dolgon, az ember gyerek fejjel (hát még felnőttel, hajjaj) sok hülyeséget csinál, amit aztán később nagyon megbán és legszívesebbem visszaforgatná az időt... de most már mindegy. A legjobb, amit tehetsz, hogy úgy emlékszel vissza rá, mint valamire, amiből sokat tanultál, és igyekszel nem elkövetni hasonló hibát legközelebb.
2010. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Ne bevalld, hanem óvatosan kérdezz rá:


"Emlékeztek, amikor régen írtam egy buta levelet? Én bizony igen, és ha eszembe jut, azóta is szégyellem magam! Pedig ma már tudom, hogy éretlen kölyök voltam még." Aztán, ha barátságosan hallgatnak téged, folytathatod:

"Képzeljétek, így akartam veletek kapcsolatba kerülni, mert nagyon sajnáltalak benneteket a bajotokban. Együtt éreztem veletek, tudtam, mit érezhettek, hiszen én is elvesztettem apukámat."


És, ha úgy reagálnak, hogy emlékeznek:

"Ne haragudjatok. Remélem, most, hogy elmondtam, én is megszabadulok attól a kellemetlen érzéstől, ami azóta is elő-előtör."


Ennyi:) És jöhet a megkönnyebbülés:)

2010. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
54%

A lelkiismeret nagyon furi dolog!Ha azonban túlteng valakiben az orvosi kóreset amin pszihiáter tud segiteni!

Nehogy tetézd azzal az általad elkövetett disznóságot vagy gyerekes csinYt(ki minek látja)hogy föltépsz azokban a szegény szülőkben olyan sebet ami már talán már kezd nem annyira fájni-mert be sosem fog gyógyulni!!

Ha 19évesen itt a gyik-on keresel mentséget az nem vezet sehova!Kezeltesd magad!Ennyi!!

2010. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
szegény hozzátartozókban--bocs
2010. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval vitatkoznék, ugyanis 7 év alatt feldolgozzák a halálesetet az emberek, főleg a felnőttek (ha nem akkor nekik is segítséget kell kérniük).


Egy gyerek esetében már más a helyzet (még most is alig felnőtt), és egy egyszerű szimpla beszélgetés az egészet feloldhatja. Minek elültetni olyan gondolatot most még a fejében, hogy valami baj van vele (orvoshoz kellene mennie...)?

2010. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
69%

Egy 19éves nem gyerek, és egy családfő elvesztése soha nem begyógyuló seb!!Nemá hogy annak a családnak kelljen az Ő lelkibékéjét visszaadni!Ezt nem gondolhatod komolyan!!!

Meg vagy smafukérdés volt vagy a kérdező beteg!!Nem gyilkos,nem hullarabló hanem egy pici butaság elkövetője!!Gondold végig!Te sirnál ezen mindennap és ettől flusztrált,menstruációzaros vizicsibe válna belőled??Nézzetek mást bolondnak!!

2010. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

De, egy 19 éves manapság még leginkább gyerek, most nem a törvényi meghatározásban értve.


És igen, ha nincs mögöttem támogató biztos családi háttér, akikre bármikor, bármiben számíthatok, akkor lehet, hogy így viselkednék ilyen fiatalon.


A válaszod alapján te sem lehetsz sokkal idősebb:)

2010. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Szerintem azért teljesen elfelejteni nehéz lehet egy ilyen levelet. Ha ennyire bánt, szerintem is beszélgess el egyszer az anyukával és kérj utólag is bocsánatot. Készülj fel, hogy nehéz lesz, erőltetni fog a sírás, de hidd el, hogy meg fogsz könnyebbülni! Túl kellene esned a dolgon, mert ahogy látom, ez a levél megkeseríti a mindennapjaidat, pedig szerintem sem haragszanak rád. (Bár az sem mindegy, pontosan mi állt abban a levélben..) Sok sikert, szedd össze magad, nem te leszel az első, aki egy régi botlása miatt elnézést kér, hidd el ;)
2010. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!