Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a nővéremm...

Hogyan értessem meg a nővéremmel? Nem bírom!

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok...a nővérem 28, ő féltesó..neki van két gyereke,és férje..az egyik gyerkős 4 éves fiú..a másik 7 éves lány...

A probléma az..hogy állandóan hivnak hogy menjek át...ha átmegyek..a gyerekek szó szerint rajtam lógnak , 5percenként sír valamelyik , rettentő idegesítőek :S szeretem őket, de nem tudok mit kezdeni velük , nővérem pedig egyfolytában áthív , hogy menjek át..a nyáriszünet utolsó napján is rájuk kellett vigyáznom...aztán most , multhéten pénteken nem volt tanítás..és felhív hogy menjek át vigyázni a gyerekekre, reggel fél kilencre, és majd jönnek este...:O nem is értem hogy gondolta hogy végre még egy nap szünet,és én reggeltől estig bébicsőszködöm..hétközbe edzéseim vannak,sok órám minden nap, korepetálásaim..az egyetlen szabad napom a vasáranp..mert szombaton leckézek, takarítok , vásárolnuk apával...és vasárnap , mikor pihenhetné , folyton felhív , hogy menjek át...bevallom , néha füllentettem , hogy miért nem tudok,mert én nem birom elviselni hogy 5percenként hisztiznek valamiért, az egyik ezt nem akarja , a másik azt nem , nagyon idegesítő..:S , readásul nem is az Én korosztályom, és nem tudom hogy mondjam meg a nővéremnek, nem akarok bunkó lenni , mert szeretem őket , de ez borzasztó...tavaly karácsonkor megkért a nővérem, hogy had jöjjön át hozzánk a bátyám szenteste, mert ő csak neki főzne..(a férje rendőr, és 24. este dolgoznia kellett) és persze hogy mondtuk , hogy akkor jöjjön a bátyám , fél 7re..megbeszéltük..négy órakkor!!! csöngetnek, és jön a két gyerek, a nővérem , meg a bátyám..azthittem elküldöm őket..kaja 3 személyre volt főzve, takarítás közepén voltunk , még le se fürödtünk , a fa még nincs feldíszitve, minden káosz..a két gyerek elkezd rajtam lógni , a nővéremék beküldtek a szobámba a gyerekkel hogy odatehessék az ajándékokat a fa alá..kész káosz volt, egy borzalom..augyusztus óta ezt terveztek , és bunkó módon elrontották...márciusig "sirattam" a karácsonyt, hogy mennyire rossz volt..volt olyan ajándék , amit utólag találtunk meg a fiókba , meert e nagy káoszba ki se tudtunk tenni...

ezt csak azért irtam le ,hogy lássátok , tényleg mi a helyzet..

mikor itthonagyunk , folyton rettegek , hogy mikor állitanak be...többször volt hogy hivtak ,és mondtam hogy most nem tudok menni , errre fél óra mulva beállítottak , és el kellett mennem velük -.-"

MIT TEGYEK? HOGYAN ÉRTESSEM MEG A NŐVÉREMMEL HOGY NEKEM EBBŐL ELEGEM VAN? HOGY ÉN NEM VAGYOK EGY BÉBICŐSZ,ÉS NEM BÍROM ELVISELNI EZT!?

SEGÍTSETEK LÉCCI!

[bocsi az íráshibákért,és csak normális válaszokat lécci]


2010. nov. 20. 07:11
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
14%

Miért is kérjek bocsánatot?

Mint kiderült nem sokat vigyázott rád a nővéred,hanem 2 évig minden nap!

Az tény,hogy nem könnyű az életed,de magadnak köszönheted részben.

Attól ,hogy nem fényes a jövőd lehetsz önző és az is vagy.

Ezért nem "szeretnek" sehol.Nem a túlsúlyod miatt.

Lehet keménynek tűnik,amit írtam,de ha nem akarsz egy továbbiakban is elb...életet,akkor ideje változtatni.

Megtanulni,hogy nem a TE karácsonyod a karácsony,hogy egy tányért is el kell pakolni,hogy szabadnapot fel kell tudni"áldozni" a családért.Mert ha mindenkit visszautasítasz,ne csodálkozz,ha ők is ezt teszik.

2010. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Erre inkább nem reagálnék..
2010. nov. 22. 16:08
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

ha ez igaz akkor téged csodálni kéne, kérdező nem pedig sértegetni és a maradék önbizalmadat is "kiverni" belőled!

a nővéreddel kapcsolatban azt javaslom hogy úgy ordítsd le a fejét mint az apád a tiedet, tudom hogy durvának hangzik és neked ez nehéz lenne de ha normális életet szeretnél élni akkor mondd meg neki hogy hagyjon békén!

gyerek vagy használd ki, de ne úgy hogy állandóan a nővéred gyerekeire vigyázol!

ő elszúrta az életét mert (ezek szerint) túl korai volt neki a gyerekvállalás!

te ne legyél ilyen felelőtlen, használd ki az életed, ne hagyd hogy bárki is elrontsa!

remélem segítettem!

2010. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó,üvöltözzön csak a nővérével.

Aztán ha valami történik az apjával mehet majd a gyivibe.Tényleg tök jó tanács.

2010. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!