Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a nővéremm...

Hogyan értessem meg a nővéremmel? Nem bírom!

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok...a nővérem 28, ő féltesó..neki van két gyereke,és férje..az egyik gyerkős 4 éves fiú..a másik 7 éves lány...

A probléma az..hogy állandóan hivnak hogy menjek át...ha átmegyek..a gyerekek szó szerint rajtam lógnak , 5percenként sír valamelyik , rettentő idegesítőek :S szeretem őket, de nem tudok mit kezdeni velük , nővérem pedig egyfolytában áthív , hogy menjek át..a nyáriszünet utolsó napján is rájuk kellett vigyáznom...aztán most , multhéten pénteken nem volt tanítás..és felhív hogy menjek át vigyázni a gyerekekre, reggel fél kilencre, és majd jönnek este...:O nem is értem hogy gondolta hogy végre még egy nap szünet,és én reggeltől estig bébicsőszködöm..hétközbe edzéseim vannak,sok órám minden nap, korepetálásaim..az egyetlen szabad napom a vasáranp..mert szombaton leckézek, takarítok , vásárolnuk apával...és vasárnap , mikor pihenhetné , folyton felhív , hogy menjek át...bevallom , néha füllentettem , hogy miért nem tudok,mert én nem birom elviselni hogy 5percenként hisztiznek valamiért, az egyik ezt nem akarja , a másik azt nem , nagyon idegesítő..:S , readásul nem is az Én korosztályom, és nem tudom hogy mondjam meg a nővéremnek, nem akarok bunkó lenni , mert szeretem őket , de ez borzasztó...tavaly karácsonkor megkért a nővérem, hogy had jöjjön át hozzánk a bátyám szenteste, mert ő csak neki főzne..(a férje rendőr, és 24. este dolgoznia kellett) és persze hogy mondtuk , hogy akkor jöjjön a bátyám , fél 7re..megbeszéltük..négy órakkor!!! csöngetnek, és jön a két gyerek, a nővérem , meg a bátyám..azthittem elküldöm őket..kaja 3 személyre volt főzve, takarítás közepén voltunk , még le se fürödtünk , a fa még nincs feldíszitve, minden káosz..a két gyerek elkezd rajtam lógni , a nővéremék beküldtek a szobámba a gyerekkel hogy odatehessék az ajándékokat a fa alá..kész káosz volt, egy borzalom..augyusztus óta ezt terveztek , és bunkó módon elrontották...márciusig "sirattam" a karácsonyt, hogy mennyire rossz volt..volt olyan ajándék , amit utólag találtunk meg a fiókba , meert e nagy káoszba ki se tudtunk tenni...

ezt csak azért irtam le ,hogy lássátok , tényleg mi a helyzet..

mikor itthonagyunk , folyton rettegek , hogy mikor állitanak be...többször volt hogy hivtak ,és mondtam hogy most nem tudok menni , errre fél óra mulva beállítottak , és el kellett mennem velük -.-"

MIT TEGYEK? HOGYAN ÉRTESSEM MEG A NŐVÉREMMEL HOGY NEKEM EBBŐL ELEGEM VAN? HOGY ÉN NEM VAGYOK EGY BÉBICŐSZ,ÉS NEM BÍROM ELVISELNI EZT!?

SEGÍTSETEK LÉCCI!

[bocsi az íráshibákért,és csak normális válaszokat lécci]


2010. nov. 20. 07:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem nekem van gondom az elfogadással.

Nektek.

Teljes mellbedobással bátoritatok egy késői,egykeként nevelt,valószínűleg végletekig elkényeztetett gyereket.Akire valószínű baromi sokat vigyázott a nővére,különben nem tartaná természetesnek,hogy felkéri ugyanerre.

Az én lányom és a barátnői sem marslakók és extra teherbírásuk sincs.Viszont úgy lettek nevelne,hogy megértették nem csak körülöttük forog a világ és bizony vannak nekik is elvégezendő dolgaik.Mivel ez nekik természetes,nem nyűgként élik meg,hanem meglátják benne az örömöt.Ilyen egyszerű.


Ha még mindig azt mondod nincs igazam,kívánok neked egy késői testvért,aki hisztériás rohamot kap,mert szenteste a családi házba mersz menni a szüleidhez(és testvéreidhez)

2010. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Igen , az ÉN karácsonyom..nem vagyok önző , jöjjenek nyugodtan , de legalább szoltak volna ide , és pontosan jöttek volna...egyébként meg anyai részről vagyunk testvérek, és enyukáb 6 éve meghalt , egy orvosi műhibában..most apuval élek , ugyhogy az nem lehet hogy amiatt jöttek , hiszen apa nem a rokonuk..

és nem lett volna bajom vele ha jönnek..hiszen ez családi ünnep..de az hogy nem szólnak , hogy jönnek még plusz hárman , és 2 és fél órávala megbeszélt előtt beállítanak...apa is látja hogy mennyire elegem van az örökös gyerekvigyázásból, de ő se tudja mit csináljon...

és én szivesen vigyázok rájuk..ha van időm...a heti egy szabadnapomat nem velük szeretném tölteni , legalábbis nem egész nap...:/

Jöhetnek még tippek!

2010. nov. 20. 14:51
 23/34 A kérdező kommentje:

JAaa..kihagytam hogy közben nem telefonálok , gépezek , hanem próbálok kitalálni játékokat..de ami az egyiknek tetszik , az a másiknak nem , és akkor elkezd nyafizni , hisztizni, hogy miért nem mást játszunk..kitalálok mást , az sem jó...vittem át állatos dvd-ket , meséket, de nekik az sem jó...ha egyikük elmondja mit akar , az a másiknak nem tetszik , nem birnak megegyezni..én pedig nem tudomm , mit tedjek , mert bármit mondok , nem segít...rengeteg mindent megpróbáltam már ,de nem...egyszerüen nem jó nekik semmi...

És örülök ha a te lányod jól birja , ez diséretes, sajnálom nekem nem megy , de nem lehetünk egyformák...

2010. nov. 20. 15:15
 24/34 A kérdező kommentje:

" Teljes mellbedobással bátoritatok egy késői,egykeként nevelt,valószínűleg végletekig elkényeztetett gyereket"


Nem , nem vagyok elkényeztetett.Roh@dtul megkaptam a magamét az élettől..Ebbe ink. nem mennék bele , de belinkelem az egyik kérdésemet..olvasd el és meglátod hogy nem vagyok egy "késői egykeként nevelt , végletekig elkényeztetett gyerek"

2010. nov. 20. 15:20
 25/34 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Parancsolj ;)


Remélem annyi van benned hogy egy bocsánatot majd eleresztessz nekem...

2010. nov. 20. 15:22
 26/34 A kérdező kommentje:
*anyukám
2010. nov. 20. 15:23
 27/34 anonim ***** válasza:

juuuj azt a kérdést olvastam..olyan szomorú:(

amugy szerintem mondd meg neki hogy sok dolgod van és 1 szabad napod és akkor nem a kis gyerekekkel akarsz lenni, meg hallgatni a hisztijeiket, hanem vannak barátaid, és azon az egy napon végre lazitani velük..persze 3havonta egyszer elvállalhtanád, de nem állandóan..vagy aki irta h kérj érte pénzt az is jó ötlet.: D

2010. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Hadd sértődjön meg, addig is békén hagy.
2010. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ingyenes bébisziternek hisznek de ha fiatal vagy is nem kell hagynod hogy kihasználjanak.
2010. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13évesnek még nem sok választási lehetősége van, gondolom a szülei is biztatják, hogy menjen segítsen a nővérének, mert annak nehéz a gyerekekkel.

Azt tanácsolom, hogy hazudj többet a nővérednek, néha hazudhatsz átlátszóan is, és egy idő után rájön, hogy direkt kerülöd őket és nem akarsz átmenni. Viszont így lehet, hoyg majd később meg a nővéred nem fog neked segíteni semmiben.

Mérlegelj és dönts.

2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!