Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a nővéremm...

Hogyan értessem meg a nővéremmel? Nem bírom!

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok...a nővérem 28, ő féltesó..neki van két gyereke,és férje..az egyik gyerkős 4 éves fiú..a másik 7 éves lány...

A probléma az..hogy állandóan hivnak hogy menjek át...ha átmegyek..a gyerekek szó szerint rajtam lógnak , 5percenként sír valamelyik , rettentő idegesítőek :S szeretem őket, de nem tudok mit kezdeni velük , nővérem pedig egyfolytában áthív , hogy menjek át..a nyáriszünet utolsó napján is rájuk kellett vigyáznom...aztán most , multhéten pénteken nem volt tanítás..és felhív hogy menjek át vigyázni a gyerekekre, reggel fél kilencre, és majd jönnek este...:O nem is értem hogy gondolta hogy végre még egy nap szünet,és én reggeltől estig bébicsőszködöm..hétközbe edzéseim vannak,sok órám minden nap, korepetálásaim..az egyetlen szabad napom a vasáranp..mert szombaton leckézek, takarítok , vásárolnuk apával...és vasárnap , mikor pihenhetné , folyton felhív , hogy menjek át...bevallom , néha füllentettem , hogy miért nem tudok,mert én nem birom elviselni hogy 5percenként hisztiznek valamiért, az egyik ezt nem akarja , a másik azt nem , nagyon idegesítő..:S , readásul nem is az Én korosztályom, és nem tudom hogy mondjam meg a nővéremnek, nem akarok bunkó lenni , mert szeretem őket , de ez borzasztó...tavaly karácsonkor megkért a nővérem, hogy had jöjjön át hozzánk a bátyám szenteste, mert ő csak neki főzne..(a férje rendőr, és 24. este dolgoznia kellett) és persze hogy mondtuk , hogy akkor jöjjön a bátyám , fél 7re..megbeszéltük..négy órakkor!!! csöngetnek, és jön a két gyerek, a nővérem , meg a bátyám..azthittem elküldöm őket..kaja 3 személyre volt főzve, takarítás közepén voltunk , még le se fürödtünk , a fa még nincs feldíszitve, minden káosz..a két gyerek elkezd rajtam lógni , a nővéremék beküldtek a szobámba a gyerekkel hogy odatehessék az ajándékokat a fa alá..kész káosz volt, egy borzalom..augyusztus óta ezt terveztek , és bunkó módon elrontották...márciusig "sirattam" a karácsonyt, hogy mennyire rossz volt..volt olyan ajándék , amit utólag találtunk meg a fiókba , meert e nagy káoszba ki se tudtunk tenni...

ezt csak azért irtam le ,hogy lássátok , tényleg mi a helyzet..

mikor itthonagyunk , folyton rettegek , hogy mikor állitanak be...többször volt hogy hivtak ,és mondtam hogy most nem tudok menni , errre fél óra mulva beállítottak , és el kellett mennem velük -.-"

MIT TEGYEK? HOGYAN ÉRTESSEM MEG A NŐVÉREMMEL HOGY NEKEM EBBŐL ELEGEM VAN? HOGY ÉN NEM VAGYOK EGY BÉBICŐSZ,ÉS NEM BÍROM ELVISELNI EZT!?

SEGÍTSETEK LÉCCI!

[bocsi az íráshibákért,és csak normális válaszokat lécci]


2010. nov. 20. 07:11
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
100%
anyukádnak mért nem szólsz? hogy a nővéred gyerekcsősznek hív mindig? biztosan látják otthon mennyire nehéz tanulni edzeni segíteni a házimunkákban és még gyerekekre vigyázni.. a nővéredtől meg kérdezed meg h kinek szülte a 2 kicsit? magának vagy neked...-.-'
2010. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy én jóval idősebb korosztály vagyok, (nagymama), de nagyon nem vagyok híve, ha valaki a más (legyen az az anyja, testvére stb. ) nyakára szül gyereket. A nővéred dolga a gyereknevelés, nem a tied. Még én sem ugrálok állandóan az unokák miatt, pedig egy nagymamára inkább bízzák az unokákat. Természetese vigyázok rájuk , ha előre szólnak, és nem dolgozok, vagy nincs más elfoglaltságom, de a nevelésük a szülők feladata. Mindenki nevelje a saját gyerekeit, nem a te feladatod. Ezt szépen, kedvesen mondd el, esetleg hetente 1-2 órát ajánl fel. A te dolgod még a tanulás, szabad idődben pedig szórakozz, találkozz a barátaiddal, lesz még lehetőséged gyereket nevelni, ha felnótt leszel. A testvéred pedig ezen nem sértődhet meg, nem illik valahova negyedmagunkkal váratlanul beállítani, még akkor sem, ha a szülőkről van szó, főképp, ha másképp volt lefixálva. Ha hozzánk akar jönni valaki, mindig felhív előtte, mert aki eddig meglepetést akart okozni, hogy váratlanul jött, többnyire ő lepődött meg, mivel nálunk általában nincs itthon senki .
2010. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
A 08:50-el értek egyet. Szerintem is anyukádnak kellene szólni, hogy szép finoman adja a nővéred tudtára, hogy eléggé le vagy terhelve. Nem is kell megmondani, hogy te szóltál neki, hanem csak ő úgy magától észrevette. Így szerintem a nővéred sem sértődik meg (max. anyura egy kicsit, de az úgy is hamar elmúlik), és te sem keveredsz bele egy kínos beszélgetésbe. Mert ezt tényleg nehéz valakinek elmondani, aki ennyire nem veszi észre magát. Tuti megsértődne!
2010. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító az egész helyzet. A nővéred nevelje a saját kölykeit, ha megszülte őket - ő vállalta, nem Te. Anyukádnak meg mellesleg kötelessége lenne (lett volna már rég) az asztalra csapni, hogy álljon már meg a menet.

Azt javaslom, még ma(!) beszélgess el mindkettővel. Úgy vettem ki a szavaidból, félsz ettől a beszélgetéstől, mert "mit fognak majd gondolni", "hátha kiakadnak", és hasonlók. Én meg azt mondom, hogy az önvédelem nem lehetőség, hanem kötelességed. Jól mondták az előzők, a jövőd múlhat ezen az időszakon, hogy milyen középiskolába leszenk elegek a jegyeid, tudásod. Kötelességed megvédeni magad, mert felelős vagy az életedért. Arra koncentrálj, ami a dolgod: tanulás, megfelelő pihenés, saját társas kapcsolataid. A nővéred felnőtt nő, ő akarta a kölykeit, viselje a következményeit ő. Ettől nem vagy sem gonosz, sem önző. Ne legyél balek, mert ha folyamatosan tűrsz, akkor a hátadon fog taposni mindenki egész életedben.

2010. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
5%

lehet dobálni a köveket,de nekem az a véleményem,hogy igenis be kell segítened -neked és szüleidnek is -a nővérednek.Erről szól a család.

Még meg is sajnáltalak az elején,mert igaz,hogy a szünet utolsó napja és a múlt péntek között elég hosszú idő telt el,de hosszúnak találtam az egész napig tartó gyermekfelügyeletet,de aztán kiakadtam.

Mi az,hogy elrontották a TE karácsonyodat?!Azzal,hogy a szülői házban akarnak együtt lenni Szenteste a szeretteikkel?!És ha csak három adag étel van?Meg lehet osztani,össze lehet valamit dobni.Normális embereknél ez nem is kérdés.Szerintem nem kissé önző emberke vagy,aki más befeketetésítésével akarja önmagát igazolni.

Fiatal korodra való tekintettel kissé elnézhető,mindenesetre úgy érzem,hogy jobb,ha erről felvilágosítalak,hiszen a jellemed még sokat változhat.

Mindenesetre a családnak nem arról kell szólnia,hogy te egyedül jól érezd magadat(mint írtad megkapsz mindent,próbálnak normális nevelést adni),hanem neked is adni kell.Nem beszélve arról,ha majd neked lesz családod,gyermeked,akkor majd nem fogod kérni a segítségüket?Dehogynem.Lehet a pont most idegesítő 7 éves fog besegíteni neked.


Aztán kicsit más:azért hisztiznek 5 percenként,mert unatkoznak.Ha ott vagy ne nézz olyan tv-műsort,ami nem érdekli őket,ne számítógépezz,telefonálgass.Kösd le őket!

A festés,gyurmázás,ragasztás,főzőcske(vannak darált kekszből elkészíthető sütik,amit sütni nem kell),beöltözés,sminkelés,fürdőszobai játékok(kiskádba papírhajó úsztatás,vízszínezés,buborékfújás)mindig bejön és biztos van amit te is élvezni fogsz.Hívhatod egy barátnődet"segíteni".Mindig mond el a nővérednek,hogy mit szeretnél csinálni a gyerekekkel és kérj hozzá alapanyagokat(pl legközelebb nagy kartondobozokat,ragasztószallagot,vízfestéket-és lehet házat készíteni)Közben fényképezz sokat,néha lustább órákban jó lesz visszanézni,hogyan "alkottatok")

2010. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen mondd meg hogy nem mész át, nem érsz rá, nem akarod. Nem kell magyarázkodni. Nem kényszerithet. Nem a te dolgod szórakoztatni őket.
2010. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a család arról szól, hogy segítjük egymást de nem erőn felül. Szerintem az nem fér bele az "összetartás" kategóriába, hogy olyan terheket tesznek valakire (főleg egy gyerekre), amit nem bír el. Nem azt mondom, hogy nem kell besegíteni egyáltalán, de vannak fokozatok! Azt írta, "nem bírja". Nála jobban ki tudhatja, hogy mennyit bír? Ha nem áldozza be a saját kis életét teljes mértékben, az már önzés? Kíváncsi lennék, ha fiú lenne a kérdező, akkor mi lenne a megítélés... Szerintem valahol itt kezdődik az a folyamat, hogy a lányokat/nőket teljes önfeladásra neveli a társadalom, és a nőiesség kb. annyit tesz, hogy "légy cseléd, és tűrj el tőlem mindent".
2010. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
10%

13.12:Ha valakinek ereje felül van az,hogy 3 hónapon belül két napot el kell töltenie a saját unokatestvéreivel-akkor ott bibi van.Méghozzá nagy.

az én kamasz lányomat le se lehet vakarni a kisebb gyerekekről,pedig tanul,szakkörözik,sportol.De ha valamilyen kisgyermekfelügyeletről van szó,rohan.Az utcán messziről integetnek a kicsik neki,mert még a boltban,orvosnál is leguggol játszani velük.

Hozzáteszem nem egyedi eset,mert jár a barátnőihez "segíteni" húgra,öcsire vigyázni,rendszeresen a játszótérre beszélik a találkozókat,ahova a kisebbeket is vihetik.

Hát,furcsállom,hogy ez szerintetek a nemnormális,de a világ nem hiába tart ott ahol....

2010. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Különbözőek vagyunk. Van, aki a vaníliás fánkot nem szereti, van aki a kisgyerekekkel való játékot - amúgy ez utóbbi nem hinném, hogy az egyetlen módja annak, hogy valaki értékes ember lehessen.
2010. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó ideje lenne elfogadást tanulni! Tudod minden ember mást szeret és más mennyiségü terhet bir el! A te lányod ezt birja, akkor aki másmilyen az már nem is lehet jó?
2010. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!