Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha lányotok...

Mit szólnátok ha lányotok bejelentené, hogy 3millió forint körüli összegért egy éves cserediák programra szeretne menni az USA-ba?

Figyelt kérdés

támogatással (amire kevés esély van) kb. 2 millió.


nem olyan szegény a családom, de sztem sokkot kapnának tőle, de én nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon szeretném.

mit mondjak/mit csináljak, hogy elengedjenek? :S


15/L


2010. nov. 18. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy ez nem ösztöndíj, hanem befizetendő?

Megérttetném vele, hogy bocs, de ez nem megy.

2010. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
87%
16:32 vagyok. Különben is miféle csereprogram az, ahol ilyen rohadtul kell tejelni??? A csereprogram lényege az én csökevény agyam szerint pont az, hogy én is fogadok kölköt és etetem, altatom stb és az enyémet is fogadják és etetik stb. Úgyhogy ez marhanagy lehúzás. Aki kifizeti, az meg is érdemli.
2010. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
63%

Én sem tudom, mit értesz azalatt, hogy "nme szegények". Viszont, hogyha csak aggódás kérdése a dolog, hogy a 15 vagy (16 éves) lányukat kiengedjék-e külföldre, egy másik kontinensre, teljesen egyedül, ismerettségek nélkül, vagy minimális ismeretségekkel akkor, bizony meg kell győzni őket :) Be kell bizonyítanod, hogy igenis vagy már olyan érett,hogy ellásd önmagad.


Ha pénz kérdése és nem vagytok szegények (és milliárdosok sem vagytok, hiszen akkor az egész kérdést nem tetted volna fel mert akkor már rég kinnt csücsülhetnél Amerikában :D ) akkor, úgy gondolom ha nem NAGY KÁROKAT okoz, tehát nem kell majd a családnak koplalni hogy visszahozzák a "lemaradásnak tekinthető 3 milkát" akkor szerintem egy kis igyekezettel és szorgalommal ÉRDEMELD KI!!


És ez a fontos, hogy ne csak úgy ki szállingózz New Yourkba, hanem hogy ezért tettél is valamit (pl.: jegyek, házimunka, ilyenek....)

2010. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
69%
Én nem engedném el a 15 éves lányomat enniyre messze, pénztől függetlenül. De azért kérdezd meg a szüleidet.
2010. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
82%

Valaki írta, hogy egyiptomi utazás 3,5 millió!

Megnézted a plafont, miután leírtad?

Ha nem kamu, akkor meg úgy b*sztak át benneteket, ahogy nem akartátok...

2010. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
68%

Ha az én lányom kérne ilyet, nem az összeg miatt kapnék sokkot, hanem hogy 15 évesen el akar menni egy évre az USA-ba, ahol köztudott, hogy a lakosság 1%, 3 millió ember ül börtönben....

És mindennapi a bünözés, mindenki tarthat magánál fegyvert...


Magyarország sem épp biztonságos, de az USA tuti felülmúlja.


Én azt mondanám keressünk egy cserediák programot, amivel Angliába lehet kimenni. Az valószínűleg 10ed ennyibe kerülne. Látogatható távolságban van és nem annyira veszélyes ország.


Plusz azt mondanám a lányomnak, hogy várjunk vele 1-2 évet.


Hogy te mit mondj azt nem tudom. Nyomtasd ki a hírdetést és add oda neki és kérdezd meg mi a véleménye.


De szerintem, ha nem jön össze, akkor felvételizel egy fősulira, ahol majd 2. évben jelentkezhetsz Erasmus programra, ami szintén csere diák szerű program csak épp teljesen ingyenes. A tanulmányaidat is finanszírozzák, plusz havi 300-400 euró körüli zsebpénzt kapsz.

2010. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
86%
Azt írtad, hogy a tesódnak külön szobája lenne, nézd, ha még külön szobád sincs, miből gondolod, hogy majd pont erre lesz pénzetek...
2010. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
69%

Nincs saját szobád? Akkor nem lehettek valami gazdagok, a szüleidnek gondolom ha lett volna pénze inkább nagyobb lakást vettek volna.

Az meg, hogy túl fiatal vagy ahhoz, hogy dolgozz.. M.o.-n ha idősebb leszel akkor is alig fogsz tudni, most végeztem egyetemen és nem kapok munkát.. (nem, nem BTK és társai)


Amúgy meg sok fiatal 18 alatti kacérkodik a gondolattal, hogy de jó is lenne kimenni valahová, de a többség szülei nem engedhetik meg maguknak. Néhányat ismerek akik voltak Amerikában, az ő szüleik vállalkozók, magánorvosok, politikusok.

Ha lenne rá pénze a szüleidnek, akkor is nyilván féltenének egyedül kiengedni. Inkább várj egyetemig, ott tanulj jól és akkor olcsóbban megúszod meg már nagykorú is leszel, úgy jobb Amerikában lenni.

2010. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondanám, hogy ostoba vagy gyerekem. Szerinted úgy működik a világ, hogy ja anya nagyon szeretném azt a 3 milliót, hadd menjek? Anyádék is nyilván nagyon szeretnének sok mindent, de az élet nem így működik. Baromira irreálisan gondolkodsz még, valószínűleg halvány gőzöd nincs a családod anyagi helyzetéről vagy hogy a szüleid mennyit keresnek havonta.

Fogjuk rá, mi átlagosan élünk, telik amire kell és évente belefér egy hosszabb belföldi vagy egy rövidebb külföldi nyaralás Európán belül, mégse követelőzhetek egy ájfón 4 után, hiába "csak" 200ezer. Remélem érthető mire akarok célozni. Úgyhogy ne viselkedj úgy, mint egy hülye kisgyerek, hogy nagyon nagyon blablabla szeretném, mert ettől még nem lesz anyádék zsebébe fölös 3 milla. Világot látni majd mehetsz saját pénzből, angolul meg lehet tanulni itthon is. Kezdj el agyilag felnőni leginkább.

2010. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
72%
OFF: Azoknak, akik az Erasmust ajánlgatják amerikai utazásra csak egy kis info: annak pont az a lényege, hogy külföldön, de Európán belül tanulj egy félévet.
2010. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!