Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha lányotok...

Mit szólnátok ha lányotok bejelentené, hogy 3millió forint körüli összegért egy éves cserediák programra szeretne menni az USA-ba?

Figyelt kérdés

támogatással (amire kevés esély van) kb. 2 millió.


nem olyan szegény a családom, de sztem sokkot kapnának tőle, de én nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon szeretném.

mit mondjak/mit csináljak, hogy elengedjenek? :S


15/L


2010. nov. 18. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sem olyan szegény a családom, de egy használt gépjárművet (ami fele összegből megvehető lenne) nem merek tőlük kérni.
2010. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
84%
Nekem sem lenne pofám ennyi kérni. Így sincs azokra kérni, amit egy végzős diáknak általában kell (pl. táncruha, meghívó stb stb)
2010. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
84%

hát ez családfüggő nyilván

ahol nem probléma a 3 milla, mert havi 25 milla a szülők jövedelme, ott nem gáz nyilván, na de ahol éppen kijönnek mert mondjuk van 2 pedagógus szülő a 110 ezrével, hát ott meredek lenne


léneg h te ismered csak a család anyagi helyzetét, nyilván jó kaland és jó ismeretszerzési lehetőség lenne ez minden fiatalnak, csak hát a pénz ...

2010. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudjatok,de kit érdekel,hogy ti elmennétek e vagy sem, vagy hogy terhelnétek e ilyenekkel a szüleiteket??Nem rólatok szól eza a kérdés...és a válaszaitokkal nem is a kérdésre válaszoltok.

Tény,hogy tényleg nagyon sok ez a pénz, de mivel az első mondat így kezdődik "nem olyan szegény a családom," lehet,hogy ők megengedhetik maguknak.

Szerintem kérdezd meg a szüleidet, és aztán írd le mit válaszoltak,így talán könnyebben tudunk segíteni, pl. hogy mivel győzd meg őket.

De az is lehet,hogy megengedik.

2010. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
77%

Megkérdezném, jól érzi-e magát, vagy az agyára ment valami betegség?!

Majd szépen elmagyaráznám neki (amit nyilván egyébként is tud), hogy ez rengeteg pénz, nem engedhetjük meg magunknak, különben is hosszú idő az az egy év, ilyen fiatal lánynak...

2010. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:

utolsó: jah. asszem megkérdezem.

többiek pedig: szeretnék dolgozni, és szívesen dolgoznék,csak nincs rá lehetőségem. keresnék ennyi pénzt, ha nem lennék fital ahhoz, hogy dolgozzak. :s

2010. nov. 18. 16:02
 17/68 anonim ***** válasza:
43%

Ebben úgy látom minden költség benne van. Még a megélhetés és ruházkodás is.


No..akkor számold ki, hogy ha nem utazna el, akkor mennyibe kerülne egy év alatt a lányod? Etetni, ruházni ugyan úgy kell. :) Szóval nyugodtan le lehet vonni legalább fél millát, vagy többet :D

2010. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mit értesz nem olyan szegény alatt.


Egy biztos, ha lenne ennyi megtakarításom a gyerekemnek, akkor sem mondanék igent. Hogy miért nem?

Csak az országgal van bajom, az USA oktatási rendszer nem éppen arról híres, hogy olyan jó lenne. Menjen svédországba, hollandiába, akárhova, de az usába ne:)

2010. nov. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha az én lányom evvel jönne(bár kizárt mert tudja,hogy ennyi pénz nagyon sok)

akkor mosolyognék,és azt mondanám,hogy

"drágám! kérni kérhetsz de nem tudok adni ennyi pénzt."

2010. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
82%

Nézzük így:


Ha egy reális fizetés(havi 80.000) minden fillérjét elteszik a szüleid, akkor is több mint 3 évig kell gyűjteniük, amíg ezt az összeget elérik. De ugye ez nem reális, szóval ez a 3 év inkább 10.

Mindezt egy év cserediák programért?

2010. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!