Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha lányotok...

Mit szólnátok ha lányotok bejelentené, hogy 3millió forint körüli összegért egy éves cserediák programra szeretne menni az USA-ba?

Figyelt kérdés

támogatással (amire kevés esély van) kb. 2 millió.


nem olyan szegény a családom, de sztem sokkot kapnának tőle, de én nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon szeretném.

mit mondjak/mit csináljak, hogy elengedjenek? :S


15/L


2010. nov. 18. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon egyszrű kérdés.


Állj a szüleid elé, és kérdezd meg. Ha van pénzetek ilyesmikre akkor úgyis engednek.


Ha meg nincs pénzetek ennyi, vagy épp van de nem az álmaidra hanem megéhetésre és az egész családnak, akkor úgyis vagy:

- mosolyognak egy jót hogy milyen kis álmodozó vagy és azt mondják nincs ennyi pénz sajnos.

- kicsit beszélnek a fejeddel hogy ennyi pénz azért kell másra is nemcsak rád, gondolom többen vagytok a családban.


Ennyi. Ha nemet mondanak, úgysem tudsz mit tenni, szóval menj és kérdezd őket, ne a netező idegeneket, mi úgysem tudjuk megmondani mit tennénk anyukádék helyében hiszen feltehetőleg nem ugyanaz az anyagi helyzetünk. Én konkrétan az én helyzetemben azt megkérdezném a lányomat, hogy normális-e hogy ilyen ökörséget kérdez? :)

Tehát nem lehet erre neten keresztül választ adni.

2010. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
80%

Ösztöndíjjal is ki mehetsz. Az ingyen van (legalábbis töredéke a 3 millának).

Inkább tanuljál ahelyett, hogy a szüleidet terheled ekkora összeggel, mert neked utazhatnékod van, természetesen a legdrágább helyre, mert az most olyan menő...

2010. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:

napi kaja 2000-rel számolva fél évre elmenve pont 500 000 lett a minusz. szóval az úgy már csak 1,5 fél évre. plusz az apró örömök, hogy tesómnak egész szobája van stb. nem kell annyit foglalkozni velem. hülyén hangzik de ez most így reális. lenne. így milyen? :S


én is sokkot kapnék ha ezt kérné a lányom, de ha tudnám hogy mennyire szeretné, lehet hogy elgondolkoznék rajta......

2010. nov. 18. 16:13
 24/68 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha már te magad is tartasz a válaszuktól, akkor talán nem is alaptalanul:) Sok diáknak kérés nélkül kiperkálnak ilyesmit a szülei, én azonban ha lenne pénzem rá, akkor sem örülnék ha a 15 éves lányom eltűnne egy évre a kontinensről. Nyilván onnan a hazalátogatás sem villámgyors vagy olcsó..

Tehetsz egy próbát, de ha nem jönne össze, akkor se keseredj el: egyetem alatt rengeteg lehetőséged lesz külföldre utazni pl Erasmussal.

Szerintem a jelenlegi helyzetben érthető lenne, ha nem akarnak elengedni..

T.

2010. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 A kérdező kommentje:
és már mind1 hogy hova. csak angolul kelljen beszélni (esetleg olasz)
2010. nov. 18. 16:15
 26/68 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezz rá, azzal nem vesztesz semmit! Amúgy meg...én nem engedném el a lányomat 15 évesen egy évre az USA-ba, pénztől függetlenül.

Kezdj el diákmunkáizni jövőre, gyűjtögess, felvételizz egy fősulira vagy egyetemre, és majd akkor ráérsz elmenni Erasmus-sal Amerikába, addigra idősebb is leszel, tudtommal nem is kerül ennyibe, és ha jól csinálod, lesz addigra némi költő pénzed.

2010. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
79%

Majd írd meg hogy szívrohamot kaptak a szüleid vagy csak azt hitték hogy hülyéskedsz....

Kíváncsi vagyok mit szóltak hozzá.

2010. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
81%

Ha 15 évesen ekkora igényed van, mi lesz később?

Szülő létemre azt a pénzt ( ha lenne) inkább lekötném egy szlára és amikor elindulsz a nagybetűsben, kivehetnéd.

2010. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
72%
ez nagyon abszurd,sosem kérnék ilyet a szüleimtől.menj londonba az olcsóbb.vagy majd kimész 30 évesen mire összegyűjtötted a pénzt
2010. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
21%
Nos én megkérdeztem anyát aztmondta szerinte ez egyáltaléán nem sok föleg nem USA-ba mi 3,5 millioért mentük egyiptomba és az közelebb van..:)
2010. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!