Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljam helyrehozni a...

Próbáljam helyrehozni a lányunkért, vagy hagyjam el?

Figyelt kérdés
Sokat jár kocsmába mert neki szüksége van társaságra naponta többször is.Ezt még toleráltam, de a hétvégén lebukott hogy van egy másik kapcsolata. Szerinte nem csalt meg mert nem volt semmi köztük, csak flört, de ez annál kicsit több több (több mint 200 küldött sms). Engem okol a kialakult helyzetért, mert nem vagyok elég kedves hozzá ezért keresi máshol a boldogságot, a kedvességet. Felajánlottam a szakítást mert én is boldogtalan vagyok, de nem akar elengedni, szerinte helyre lehet még hozni.Mégis "flörtöl" tovább. Teljesen ki vagyok készülve.
2010. nov. 16. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős a kislányod?

HA az ő érdekét szeretnéd szem előtt tartani, akkor tudnod kell, hogy a gyerekek annyira kötődnek a szüleikhez (főleg az anyához), hogy a fogantatástól kezve, kábé három éves koráig mindent, amit az Anyukája - azaz te - átélsz, úgy éli meg, mintha vele történne. Például ha ti sokat veszekedtek egymással, arra lehet, hogy felnőtt korában úgy fog visszaemlékezni, hogy vele veszekedtetek. Azt, ha érezhetően nem szeretitek egymást (vagy a másik hibájából akár önmagatokat), úgy élheti meg, hogy őt nem szerettétek eléggé.

Ezért ez a menjek-maradjak, mindenképp veszélyes terep. Hiszen mindemellett a kislánynak szüksége van az édesapjára is.

Ha köztetek már nincs szeretet-kapcsolat, és te szívesen kilépnél ebből a kapcsolatból, akkor próbáljátok meg ezt úgy megoldani, hogy a gyerek kapcsolata az apjával harmonikus maradhasson. Ha egyáltalán most az...

Szép napot neked!

ParlanDo

2010. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolat csúnyán kisiklott.. én szerintem ha legfeljebb ideig-óráig lehetne helyrehozni, és később pedig mély gyűlölettel hagynád el a párod, amiért annyi felesleges energiát áldoztál a kapcsolatra hiábavalóan. Elég szomorú, ha egy férfi, akit asszony és gyerek vár otthon, titokban kifelé tekintget a kapcsolatból.. Ez ilyen kecske is, káposzta is megmaradjon felfogás a férfiaknál szerintem. Ha valóban úgy érzi, baj van a kapcsolattal, és szeretné rendbe tenni, az nem így derült volna ki.. Véleményem szerint arról nem tehet az ember, ha a szerelem elmúlik, de akkor is tiszteletben kell tartani a másik felet: lezárni a kapcsolatot, és megbeszélni, hogyan történjen tovább a gyermek nevelése.

A lányod még kicsi, és valószínűleg hozzá van szokva, hogy ritkán látja az apukáját: számára szinte semmi sem változna egy esetleges különválással. A feszültség azonban megszűnne körülötte, és szerintem sokkal szebb gyermekkort élhetne két boldog, kiegyensúlyozott, de külön élő szülővel, mint egy kényszerből összezárt családban.

2010. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!