Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az elkövetet...

Mi a véleményetek az elkövetett hibakról, amiket elvileg nem lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok túl naiv, de én úgy gondolom, hogy helyrehozhatatlan, vagyis talán inkabb nincs olyan hiba, amit majd egyszer ne lehetne jóvá tenni, ti mit gondoltok erről, úgy általánosságban kérdezem.
2011. ápr. 25. 03:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy vagyok annyira büszke, hogy nem bocsájtok meg mindent.
2011. ápr. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szemelyen mulik, mert ha meg van benne a szandek, hogy jova tegye a dolgot, akkor van ertelme folytatni, de ha nincs meg benne a szandek, akkor kar megbocsatani, mert ugyis ujra megteszi. Konkretan nem irtad, hogy milyen esetekre gondolsz, de azert van par dolog, amit szerintem semmifelekepp nem lehet jova tenni. Pl. emberoles meg ha ugy alt. bunozove valik valaki.
2011. ápr. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van amit nem lehet helyrehozni:

- pl egy ittas (drogos) vezető elgázolja a férjedet / gyerekedet / hozzátartozódat és/vagy meghal és/vagy tartósan nyomorék lesz. Ittas (drogos) volt tehát erre nincs mentség. Felnőtt volt tehát elvileg önálló akarattal rendelkezik. Ha nem fogja fel épp ésszel hogy ha ittasan (drogosan) ül a volán mögé akkor azzal mást veszélyeztet, az már az ő bűne (igen ezt akár Stholra és a rendőrt gázoló énekesre is értem, ugyanúgy mint egy hétköznapi mezei emberre. Nem értem, ha valaki ivott akkor tessék taxit hívni!)

- ha a párod megcsalt egyszer és az véletlenül a tudomásodra jut, vagy ha ő mondja el, és elkezd bömbölni hogy jaj én úgy szeretlek s nem fog többé előfordulni, de tudod részeg voltam... egyrészt a bömbölést nem tudom megbocsátani - legyen már férfi és bőgés nélkül mondja el, ha be tudta tenni valakinek a f@rkát akkor ezt is illene bömbölés nélkül elmondani, illetve azét is bőgnek ilyenkor hogy elkerüljék a nagyobb büntetést ezt meg rühellem - másrészt ismét felnőtt férfi, el tudja dönteni hogy akarja e vagy sem, harmadrészt megint az alkohol. HA nem bírja akkor ne igyon

- ha az exed valótlant állít rólad és még ráadásul terjeszti is, csak azért hogy saját magát jó színben tüntethesse fel. Te meg akarnád vele ezt beszélni, de arra hivatkozik, hogy felejtsük már el ezt az egészet és legyünk jó barátok! JAh persze úgy hogy bennem egy rakat tüske van???? NA ne már!

- ha egy pasi veri a feleségét/gyerekét, vagy megüti, bármire is hivatkozzon

- ha a szüleiddel veszekszel / kígyót békát kiabálsz a fejükre és másnapra meghalnak (baleset, betegség bármiben)


kell még példa

;)

2011. ápr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Az élet kioltásán kívül nincs olyan hiba, amit nem lehet helyrehozni!!!


Ha valamit hibáztál és belátod, bocsánatot kérsz, azzal még szerintem nincs elintézve. Mert nagyon oda kell figyelni arra, hogy legközelebb ugyanazt a hibát ne kövesd el.


Az élet nem más, mint egy iskola. Minden egyes döntésünk, cselekedetünk helyessége vagy az elkövetett hibáink, tévedéseink következménye egy bizonyos idő eltelte után válik nyilvánvalóvá. Ok = okozat törvénye!


Lehet, hogy ugyanazon személlyel szemben már nincs lehetőségünk jóvátenni az elkövetett hibáinkat, de ha éberen figyelsz, rájössz, hogy az élettől kapsz újabb lehetőséget arra, hogy egy ugyanolyan szituban másként cselekedj.

A lényeg ott van, hogy vedd észre: ez a szitu ugyanaz, akkor így és így tettem, most megpróbálok másként tenni.

Az élettől mindig kapunk újabb és újabb lehetőséget az elkövetett tévedéseink kijavítására!

2011. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:

Nagyon sok olyan hiba van, amit nem lehet helyrehozni:

Pl. - ha a gyerekedet állami gondozásba adod

- ha nem szerzel semmilyen képesítést

- ha rászoksz a játékgépezésre

- ha kölcsönkérsz és nem adod meg

- és még rengeteg ilyen van.

Ha valaki másképp gondolja, írja meg, a fenti hibákat hogyan lehet helyrehozni.

2011. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor valaki porig aláz,akár tettekkel,akár a szavaival,SOHA nem bocsátom meg,mert az mindig bennem fog maradni tüskeként.Számomra ez megbocsáthatatlan bűn.
2011. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2011. ápr. 25. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindent helyre lehet hozni...hála az égnek még nem teremtődött olyan hiba,amit ne lehetne megoldani! :)
2011. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Hűtlenség. Soha nem lehet helyrehozni és nincs rá bocsánat.
2011. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!