Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sok pénzt örökölnétek,...

Ha sok pénzt örökölnétek, adnátok a gyereketeknek, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek, egyetlen gyerekük vagyok, egy kislányunk van a férjemmel, albérletben élünk, nem valami fényesen, de saját erőből legalább. Szüleim fiatal korukban (tanárok indketten) odaköltöztek anyukám szüleihez, persze sokat kínlódtak az együttélés miatt, dehát ők választották ezt a fajta életet. Lényegében önerőből nem kellett semmit létrehozniuk így, megvolt a családi ház, nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, így állandó babysitter is megvolt.

Én, férjem is külföldre mentünk tanulni,mindenféle sz@r munkát elvégeztünk, hogy finaszírozzuk magunkat, szüleim is segítettek ha meg voltam szorulva. Aztán összeházasodtunk, albérletben lakunk, van hitelünk, mert semmink nem volt (4éve), mikor elköltöztünk messzebb, csak az üres albi. Meg kellett vennünk a bútorokat, mindent, egy lábtörlőnk sem volt, sajnos önerőből nem ment, ezért van hitelünk még 2014ig törlesztjük, iszonyú sok kamattal persze, emiatt most nehezen élünk.

Szüleim az elmúlt 4 évben örököltek 8 millát innen-onnan, el is ment, kocsira, házfelújításra. Most nagynénémtől fognak 17 millát örökölni, (már anyukám nevén is van a pénz, csak még él a nagynéném, de sajnos már nem beszámítható, agylágyulása van, 85 éves). Volt egy beszélgetésünk, javaslatot tettem, hogy kéne befektetni a pénzt, de az sült ki számomra ebből a beszélgetésből, hogy nekem ehhez semmi közöm, kell nekik a pénz az öreg éveikre, hisz tudhatnám milyen a helyzet Magyarországon, kell a tartalék, alig tudnak így is megélni a nyugdíjukból...hozzátenném, kicsit több, mint ami tavaly a fizetésük volt. Nem tudom, igaz rendesen felneveltek, bár utálom ezt visszahallani, hisz amelyik szülő ezt felhozza a gyerekének, az minek vállalt gyereket, ha nem azért, hogy rendesen felnevelje? Minek ezt folyton felhánytorgatni?

Nem tudom, fura érzésem van, mert úgymond ezekért a pénzekért nem a szüleim dolgoztak meg, az ölükbe hullik, ráadásul nagynéném engem szeretett egyedül a családból, úgy nőttem fel, hogy mindig emlegette, nekem milyen jó lesz ha majd örökölök tőle, nade nem írt végrendeletet, így anyukám örököl mindent.

Más szülők hogyan vélekednek erről? Kicsit úgy érzem mintha kisemmiztek volna, mert mi szenvedhetünk, meg esélyünk sincs saját lakásra, még hitelre sem, nem bírjuk összerakni a körülményeink mellett annyi alapot, amire hitelt kaphatnánk. De én értsem meg, hogy nekik ennyi pénz kell az idős éveikre?

nem akarok összeköltözni a szüleimmel, de megérdemelnék, hogy ezt bejelentem nekik, hisz ők is ezt tették annó. De tuti, hogy nem engednék meg, ezt hallgattam egész kiskoromtól fogva, hogy eszembe ne jusson az összeköltözés soha, mert az nem egészséges. Tudom igaz is, nade....?


2010. nov. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Sajnos többször volt az utóbbi 2 évben agylágyulása, otthonban van, állandó ápolásra szorul, alig tud beszélni, nem tud írni, olvasni, nem is nagyon beszámítható, csak néha vannak tiszta pillanatai, így nem lehetséges vele beszélni már ilyesmiről.
2010. nov. 14. 14:49
 42/43 anonim ***** válasza:
90%
szerintem,hagyd a fenébe az egészet,ha adnak fogadd el,ha nem akkor úgy sem tudsz mit csinálni,de az biztos,hogy csúnya dolog egy szülőtől,hogy nem gondol ilyen esetben a gyermekére.Te nem leszel ilyen,az a lényeg,ők meg tegyék a pénzüket ahová akarják.Látom vannak olyan hozzá szólók akik azt sem tudják miről van szó.Ők a pénzéhesek,már nekem is fájt amiket némelyik írt rád.Minden jót az életben és mutasd meg,hogy nélkülük is haladni fogsz.Kérdés,milyen hangulatban fog majd telni a karácsonyotok.
2010. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
69%
Azért itt nem semmi válaszok vannak. Én nem tudom, de tényleg van olyan, akinek természetes az, hogy az ember gyereke nyomorog, a szülő meg vígan elver 17 misit? Nehogymár ez legyen a normális!!!! Csodálatos családja lehet mindazoknak akik ezt az elvet vallják. Bizonyára azok a gyerekükkel is így fognak viselkedni bár akkor jobb volna nem szaporodni.Ma egy fiatal nem tud boldogulni javarészt, ha szülő nem segít. Ilyen világot élünk , kész. Nekem nem lenne nyugodt a lelkiismeretem, hogy én bora borán üdülök a gyerekem meg nyomorog, és több párhuzamos melója van egymást mellett, és húzza az igát mint a barom. Nálunk ez nem így van, engem szeretnek a szüleim, és én is bármikor bármekkora összeget feláldoznék, ha rá volna szorulva.
2010. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!