Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sok pénzt örökölnétek,...

Ha sok pénzt örökölnétek, adnátok a gyereketeknek, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek, egyetlen gyerekük vagyok, egy kislányunk van a férjemmel, albérletben élünk, nem valami fényesen, de saját erőből legalább. Szüleim fiatal korukban (tanárok indketten) odaköltöztek anyukám szüleihez, persze sokat kínlódtak az együttélés miatt, dehát ők választották ezt a fajta életet. Lényegében önerőből nem kellett semmit létrehozniuk így, megvolt a családi ház, nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, így állandó babysitter is megvolt.

Én, férjem is külföldre mentünk tanulni,mindenféle sz@r munkát elvégeztünk, hogy finaszírozzuk magunkat, szüleim is segítettek ha meg voltam szorulva. Aztán összeházasodtunk, albérletben lakunk, van hitelünk, mert semmink nem volt (4éve), mikor elköltöztünk messzebb, csak az üres albi. Meg kellett vennünk a bútorokat, mindent, egy lábtörlőnk sem volt, sajnos önerőből nem ment, ezért van hitelünk még 2014ig törlesztjük, iszonyú sok kamattal persze, emiatt most nehezen élünk.

Szüleim az elmúlt 4 évben örököltek 8 millát innen-onnan, el is ment, kocsira, házfelújításra. Most nagynénémtől fognak 17 millát örökölni, (már anyukám nevén is van a pénz, csak még él a nagynéném, de sajnos már nem beszámítható, agylágyulása van, 85 éves). Volt egy beszélgetésünk, javaslatot tettem, hogy kéne befektetni a pénzt, de az sült ki számomra ebből a beszélgetésből, hogy nekem ehhez semmi közöm, kell nekik a pénz az öreg éveikre, hisz tudhatnám milyen a helyzet Magyarországon, kell a tartalék, alig tudnak így is megélni a nyugdíjukból...hozzátenném, kicsit több, mint ami tavaly a fizetésük volt. Nem tudom, igaz rendesen felneveltek, bár utálom ezt visszahallani, hisz amelyik szülő ezt felhozza a gyerekének, az minek vállalt gyereket, ha nem azért, hogy rendesen felnevelje? Minek ezt folyton felhánytorgatni?

Nem tudom, fura érzésem van, mert úgymond ezekért a pénzekért nem a szüleim dolgoztak meg, az ölükbe hullik, ráadásul nagynéném engem szeretett egyedül a családból, úgy nőttem fel, hogy mindig emlegette, nekem milyen jó lesz ha majd örökölök tőle, nade nem írt végrendeletet, így anyukám örököl mindent.

Más szülők hogyan vélekednek erről? Kicsit úgy érzem mintha kisemmiztek volna, mert mi szenvedhetünk, meg esélyünk sincs saját lakásra, még hitelre sem, nem bírjuk összerakni a körülményeink mellett annyi alapot, amire hitelt kaphatnánk. De én értsem meg, hogy nekik ennyi pénz kell az idős éveikre?

nem akarok összeköltözni a szüleimmel, de megérdemelnék, hogy ezt bejelentem nekik, hisz ők is ezt tették annó. De tuti, hogy nem engednék meg, ezt hallgattam egész kiskoromtól fogva, hogy eszembe ne jusson az összeköltözés soha, mert az nem egészséges. Tudom igaz is, nade....?


2010. nov. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy a beszélgetés nem volt jól kezdve. Úgy értem, lehet anyudék úgy vették, hogy te arra a pénzre fened a fogad, ők meg akkor eleve úgy reagáltak, ahogy. Szerinte, ha látják, hogy hogyan kínlódtok, akkor fog adni neked anyud meg apud, legalábbis én úgy tennék. Valamikor úgyis te öröklöd majd az egészet a szüleid után. Azt megértheted, hogy ők is szeretnék nyugalomban bebiztosítani magukat, bár az én anyum az utolsó falat kenyeret nekem adná, de úgy látszik, ez is szülőfüggő. Tul.képp nem gondolom, hogy anyukádék önzőek, és csak maguknak akarják, szerintem lekötik, és valamennyit kapsz majd belőle.
2010. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%

Nézd! Nem felnőtt fiam van.Ha nagy összeget örökölnék(bár kizárt) A felét oda adnám a fiamnak.De ez én vagyok.

A te esetedben csak azt tudom mondani,hogy nem te örököltél hanem a szüleid.A szüleid meg úgy döntenek az örökségükről ahogy akarnak.Ha akarnak adnak neked,ha nem akarnak nem adnak.Itt nem mondhatod azt,hogy "nem is dolgoztak meg érte" mert ha te is kapnál belőle,akkor neked is lehetne ezt mondani.

Egyébként te amúgy is szerencsés vagy,.mert az én szüleim még ennyit sem segítettek.Nekem tényleg a nulláról kellett indulni.De tudod ez a jó benne.Így legalább ahogy én is te is elmondhatod,hogy büszke vagy magadra mert önerőből érték el mindent..

Az örökségből ha a szüleid nem adnak egy fillért sem az az ő döntésük..

De (megint csak az én véleményem) ha egy szülő ekkora összegnél nem ad a gyerekének ott történnie kellett valaminek ami miatt elzárkóznak a segítségtől..

2010. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
javítok* nekem felnőtt fiam van...
2010. nov. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Azért 60 éves szülőknél nem arra számítok, hogy majd egyszer jó esetben 20-30 év múlva öröklök majd tőlük, egyrészt felélik, mert eddig is ezt tették minden pénzzel, másrészt akkor már minek nekem, lakást akkor már nem veszek, mert 50 évesen nem kapok már hitelt rá, másrészt számomra egyértelmű, hogy a gyerekemnek adnám. Most is rakunk már neki, (2éves), takarékot, hogy ha felnő, ne álljon ott meztelen seggel mint mi a férjemmel.

Épp ez az, hogy én is ezt látom a környezetemben, hogy senki korombelinek nem lenne lakása, háza szülői segítség nélkül, mégis mindegyiknek van, ezek szerint más szülők nem így gondolkodnak.

2010. nov. 13. 14:21
 5/43 anonim ***** válasza:
70%
Jézusom, ez szerintem nem normális! Én még csak 21 vagyok, de tuti a még nem létező gyerekemnek tenném félre bankba, semmiképp se magamnak. Örülnék, mert legalább lenne mivel elindulnia. Így meg hogy ráadásul a szüleid 60 évesek, pláne! Könyörgöm, minek ennyi idősen ennyi pénz? A nagymamám is ilyen, folyton hajtogatja is neki a nénikém (62), hogy minek tartogatja a pénzét, ahelyett, hogy a dédunokáknak venne játékot. A sírba akarják magukkal vinni?
2010. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
58%

Miért adnának neked a szüleid az örökségükből?

Hiszen egyszer te is örökölni fogsz tőlük(amiért nem dolgoztál meg)

Miért ne élhetnének végre nyugdíjas korukban békességben,nyugodtan?

Arról ők sem tehetnek,hogy te hitel vettél fel,és albérletbe mentél.Az a te döntésed!

Ha nem adnak akkor sem szólhatsz egy szót sem..

2010. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
69%

hát én bár még nem vagyok szülő de ha örökölnék akkor adnék testvéremnek is , anyuéknak is, sőőt ha nagyon sok pénz lenne még férjem testvérének is.

amúgy viszont az is igaz hogy ha a szüleid örökölnek akkor az ő döntésük azt mire fordítják. az én szüleim tuti segítenének nekem ha ennyi pénzhez jutnának.

2010. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

ma 14:21

Talán azért teszik félre a pénzt,mert tudják,hogy a temetés nem olcsó mulatság,és szeretné ha szépen,nyugodtan lenne eltemetve.Az ilyen fiatalok akik így gondolkodnak mint te,ha meghalna a mama/papa ki lennének akadva,hogy miért nem tett félre temetésre..

És miért ne lehetne két 60 éves embernek öregkorukban szépen élnie? Ha valaki 60 éves az élőhalott legyen?

2010. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok,mint Te,kisebb eltérésekkel...és engem sem ért meg senki,hogy miért panaszkodok..én vagyok a sz@r,mert merek panaszkodni...
2010. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
13%
Egyszerűen undorító a kérdésed. 60 évesnek már minek a pénz??? Még egy ilyen pénzéhes, önző alakot, mint te... Igazán sajnálom a szüleidet, amiért ilyen gyerekük van...
2010. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!