Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sok pénzt örökölnétek,...

Ha sok pénzt örökölnétek, adnátok a gyereketeknek, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek, egyetlen gyerekük vagyok, egy kislányunk van a férjemmel, albérletben élünk, nem valami fényesen, de saját erőből legalább. Szüleim fiatal korukban (tanárok indketten) odaköltöztek anyukám szüleihez, persze sokat kínlódtak az együttélés miatt, dehát ők választották ezt a fajta életet. Lényegében önerőből nem kellett semmit létrehozniuk így, megvolt a családi ház, nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, így állandó babysitter is megvolt.

Én, férjem is külföldre mentünk tanulni,mindenféle sz@r munkát elvégeztünk, hogy finaszírozzuk magunkat, szüleim is segítettek ha meg voltam szorulva. Aztán összeházasodtunk, albérletben lakunk, van hitelünk, mert semmink nem volt (4éve), mikor elköltöztünk messzebb, csak az üres albi. Meg kellett vennünk a bútorokat, mindent, egy lábtörlőnk sem volt, sajnos önerőből nem ment, ezért van hitelünk még 2014ig törlesztjük, iszonyú sok kamattal persze, emiatt most nehezen élünk.

Szüleim az elmúlt 4 évben örököltek 8 millát innen-onnan, el is ment, kocsira, házfelújításra. Most nagynénémtől fognak 17 millát örökölni, (már anyukám nevén is van a pénz, csak még él a nagynéném, de sajnos már nem beszámítható, agylágyulása van, 85 éves). Volt egy beszélgetésünk, javaslatot tettem, hogy kéne befektetni a pénzt, de az sült ki számomra ebből a beszélgetésből, hogy nekem ehhez semmi közöm, kell nekik a pénz az öreg éveikre, hisz tudhatnám milyen a helyzet Magyarországon, kell a tartalék, alig tudnak így is megélni a nyugdíjukból...hozzátenném, kicsit több, mint ami tavaly a fizetésük volt. Nem tudom, igaz rendesen felneveltek, bár utálom ezt visszahallani, hisz amelyik szülő ezt felhozza a gyerekének, az minek vállalt gyereket, ha nem azért, hogy rendesen felnevelje? Minek ezt folyton felhánytorgatni?

Nem tudom, fura érzésem van, mert úgymond ezekért a pénzekért nem a szüleim dolgoztak meg, az ölükbe hullik, ráadásul nagynéném engem szeretett egyedül a családból, úgy nőttem fel, hogy mindig emlegette, nekem milyen jó lesz ha majd örökölök tőle, nade nem írt végrendeletet, így anyukám örököl mindent.

Más szülők hogyan vélekednek erről? Kicsit úgy érzem mintha kisemmiztek volna, mert mi szenvedhetünk, meg esélyünk sincs saját lakásra, még hitelre sem, nem bírjuk összerakni a körülményeink mellett annyi alapot, amire hitelt kaphatnánk. De én értsem meg, hogy nekik ennyi pénz kell az idős éveikre?

nem akarok összeköltözni a szüleimmel, de megérdemelnék, hogy ezt bejelentem nekik, hisz ők is ezt tették annó. De tuti, hogy nem engednék meg, ezt hallgattam egész kiskoromtól fogva, hogy eszembe ne jusson az összeköltözés soha, mert az nem egészséges. Tudom igaz is, nade....?


2010. nov. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem írtam azt, hogy adják nekem az egészet!!! Én meg sajnálom azoknak a gyerekeit, akik leszólták a kérdésemet.

Hozzátenném, hogy anyukám anyja is ki van akadva a szüleimre, mert minden pénz kifolyik a kezükből, és ő pont olyan tipus, hogy mindent a gyerekért, de a lánya ezek szerint nem ilyen lett.

Én is így gondolom, hogy mindent a gyerekemért, ezért is teszek már érte most valamit. Nem azt mondtam, egy szóval sem, hogy semmizzék ki magukat a szüleim az én javamra, de 17 milla kell a nyugodt évekhez? Ja, és még számíthatnak 2 90 éves nagyszülőtől is pár millára.

2010. nov. 13. 14:34
 12/43 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg nem értelek.Minek 60 éveseknek ennyi pénz.Meg még 20 évig élhetnek és úgyis felélik ahogy eddig is felélték a pénzüket??

Azért ne írd már le őket..Aki 60 éves az jobb ha felakasztja magát???

Jól teszik,hogy felélik a pénzüket hiszen az övéké.

Ne az ő pénzükre fájjon a fogad.

Egyébként nagyon sokan vagyunk akik minden szülői segítség nélkül szereztek lakást. Sokunk vettek fel hitelt a lakásra,házra..

Szóval tévedésben vagy ha azt hiszed mindenki a szülői segítséggel érte el azt amit elért az életben..

Remélem a szüleid élnek még vagy 40 évig,és kívánok nekik sok boldogságot öregkorukra..

2010. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
34%

Nem semmi vagy,hallod-e!

"Itt örököltek 8 millát,ott örököltek 17 millát,amott örököltek 2 millát, a mamától örökölnek X.millát"

neked csak a pénz körül forog az agyad?

És ha kifolyik a pénz a kezükből???

AZ Ő PÉNZÜK! azt csinálnak vele amit akarnak..Nem sok beleszólásod lesz.

Idővel ami megmarad(pl:ingatlan) azt te fogod örökölni..

2010. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
17%
Remélem, lesz valaki, aki ezt a kérdést megmutatja a szüleidnek...
2010. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
igen, szerintem hibás gondolkodás, ha valaki felél ennyi pénzt, és nem szakembertől kér segítséget, hogy legalább egy részét fialtassa. Ez a bajom, hogy eszükbe sem jut, hogy 1 ftból 2t csináljanak értelmes módon, bár sosem tették, miért pont most gondolkodnának másképp.
2010. nov. 13. 14:39
 16/43 A kérdező kommentje:
Anyukám örökli ezeket a pénzeket, akkor apukámnak mennyivel több beleszólása van a dolgokba mint nekem? A férjnek joga van, a gyereknek nincs?
2010. nov. 13. 14:41
 17/43 anonim ***** válasza:
30%

Ha egyszer ilyen helyzetben lennék mint a szüleid, akkor bizonyára adnék a gyerekemnek belőle.

Persze, amennyiben nem lenne pénzéhes. Ilyen hozzáállással mint a tiéd nem biztos, hogy segítenék.

2010. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
21%

Bocsi,hogy ezt mondom,de te már tényleg szánalmas vagy!

Miért fektesse be a pénzét? Mert te úgy akarod? Vagy mert milyen jó lesz,hogy több lesz belőle? Minek nekik több? hiszen 17 millió sem kevés pénz.Ha egy nap úgy dönt anyukád,hogy az összes pénzt egy kutyamenhelynek adja akkor sem lenne semmi közöd hozzá..

A másik,hogy apád és anyád gondolom több mint 20 éve házasok..Ők együtt vannak,együtt élnek,együtt döntenek.Te akkor amikor férjhez mentél,és külön költözték,kiléptél az életükből valamilyen szinten.Te éled a saját életedet a saját családoddal,és ők is.A gyerekük vagy,de nincs jogot bele avatkozni az életükbe..

2010. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi bunkó válaszoló van itt...

Nem értitek mi a helyzet?Szegény csajszi albérletben van a párjával és a pici gyeerekükkel,szüleik meg otthon,a saját házukban, csomó pénzzel,és még egy csomó várható pénzzel...és a lányuk még mindig albérletben van,nem segítenek neki,és ez rosszul esik neki.Nektek nem esne rosszul,őszíntén????

2010. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Akik szerint önző vagyok, annyit mondanék, hogy fordított esetben, ha annyira szarul élnének a szüleim mint mi, én mindenképp adnék nekik, és segítenék rajtuk. Több diplomával férjem minden 2. héten hajnali 3ra jár kamiont pakolni, (más időpontban a rendes munkánk miatt nem fér bele mellékállás), hogy bírjuk fizetni az albit meg a hitelt. Ja meg a babysittert is, mivel dolgoznom kell, nincs más választás, babysitterre szorulunk, anyám még úgy sem utazott el hozzánk mikor nem volt 2 hétig babysitterünk, hogy kifizettük volna az utiköltségét. Azt mondta, oldjuk meg, eddig is megoldottuk. Igen, betegnek irattuk magunkat felváltva a férjemmel, ami igencsak jót tesz az állásunknak...

Pedig nyárig tök jó volt a viszonyunk, fogalmam sincs mitől lettek ilyenek, nem történt semmi konfliktus, bár a pénzügyi beszélgetés óta nem hívom őket, mert mit mondhatnék? Velünk mostanság csak rossz dolgok történnek, panaszkodni meg nem akarok, nem is fogok.

2010. nov. 13. 14:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!