Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sok pénzt örökölnétek,...

Ha sok pénzt örökölnétek, adnátok a gyereketeknek, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek, egyetlen gyerekük vagyok, egy kislányunk van a férjemmel, albérletben élünk, nem valami fényesen, de saját erőből legalább. Szüleim fiatal korukban (tanárok indketten) odaköltöztek anyukám szüleihez, persze sokat kínlódtak az együttélés miatt, dehát ők választották ezt a fajta életet. Lényegében önerőből nem kellett semmit létrehozniuk így, megvolt a családi ház, nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, így állandó babysitter is megvolt.

Én, férjem is külföldre mentünk tanulni,mindenféle sz@r munkát elvégeztünk, hogy finaszírozzuk magunkat, szüleim is segítettek ha meg voltam szorulva. Aztán összeházasodtunk, albérletben lakunk, van hitelünk, mert semmink nem volt (4éve), mikor elköltöztünk messzebb, csak az üres albi. Meg kellett vennünk a bútorokat, mindent, egy lábtörlőnk sem volt, sajnos önerőből nem ment, ezért van hitelünk még 2014ig törlesztjük, iszonyú sok kamattal persze, emiatt most nehezen élünk.

Szüleim az elmúlt 4 évben örököltek 8 millát innen-onnan, el is ment, kocsira, házfelújításra. Most nagynénémtől fognak 17 millát örökölni, (már anyukám nevén is van a pénz, csak még él a nagynéném, de sajnos már nem beszámítható, agylágyulása van, 85 éves). Volt egy beszélgetésünk, javaslatot tettem, hogy kéne befektetni a pénzt, de az sült ki számomra ebből a beszélgetésből, hogy nekem ehhez semmi közöm, kell nekik a pénz az öreg éveikre, hisz tudhatnám milyen a helyzet Magyarországon, kell a tartalék, alig tudnak így is megélni a nyugdíjukból...hozzátenném, kicsit több, mint ami tavaly a fizetésük volt. Nem tudom, igaz rendesen felneveltek, bár utálom ezt visszahallani, hisz amelyik szülő ezt felhozza a gyerekének, az minek vállalt gyereket, ha nem azért, hogy rendesen felnevelje? Minek ezt folyton felhánytorgatni?

Nem tudom, fura érzésem van, mert úgymond ezekért a pénzekért nem a szüleim dolgoztak meg, az ölükbe hullik, ráadásul nagynéném engem szeretett egyedül a családból, úgy nőttem fel, hogy mindig emlegette, nekem milyen jó lesz ha majd örökölök tőle, nade nem írt végrendeletet, így anyukám örököl mindent.

Más szülők hogyan vélekednek erről? Kicsit úgy érzem mintha kisemmiztek volna, mert mi szenvedhetünk, meg esélyünk sincs saját lakásra, még hitelre sem, nem bírjuk összerakni a körülményeink mellett annyi alapot, amire hitelt kaphatnánk. De én értsem meg, hogy nekik ennyi pénz kell az idős éveikre?

nem akarok összeköltözni a szüleimmel, de megérdemelnék, hogy ezt bejelentem nekik, hisz ők is ezt tették annó. De tuti, hogy nem engednék meg, ezt hallgattam egész kiskoromtól fogva, hogy eszembe ne jusson az összeköltözés soha, mert az nem egészséges. Tudom igaz is, nade....?


2010. nov. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
93%
Ha mondjuk a kérdésben szereplő 17 millát én örökölném, akkor vennék a két gyerekemnek egy-egy lakást, maradna pár millám, azt pedig nyugodt szívvel magamra költeném, régi álmomat teljesíteném, azaz utazgatnék nyugdíjasként mindenfelé.
2010. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
93%

nem túl etikus, amit a szüleid csinálnak.


ha én ebben a helyzetben lennék, szépen betenném a pénzt valami jól hozó betétbe, vagy akármilyen banki termékbe, ami ad kamatot.

a kamatot felélném, a tőke meg ott maradna a gyerekemnek, miután kilehelem a lelkemet :D

2010. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se szép dolog a szülők részéről. Úgy értem, nem mondják, hogy mire kell a pénz? Nem kell sem esküvőre gyűjteniük, sem továbbtanulásra, állításod szerint a házat már felújították, adósságuk vélhetően nincs. Szóval, mire kell nekik a pénz? Netalán egy nagyon drága műtétre? Mert, ha nem, és tényleg csak úgy elszórják, miközben nektek fontosabb dolgokra kellene, ez tényleg nem szép dolog.
2010. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
azt mondta az öreg éveikre, ami jelentheti azt, hogy ha nem jönnek ki a nyugdíjból pl, vagy betegség, ..ilyesmik. Nagymamám is tett félre 3 millát, hogy ha úgy járna, hogy ápolónő gondozására szorulna, vagy otthonba kéne mennie, mert mondjuk pelenkázni kell ilyesmi...nem akar a lányára szorulni. Ha ezt vesszük egy csomó dolog van idős korban is amire elvileg pénz kell
2010. nov. 13. 20:30
 35/43 anonim ***** válasza:
93%

Én nem is tudom mit gondoljak rólad. Azt hiszem nagyon kétségbe vagy esve a helyzeted miatt és ez egy kis reménysugár volt, de elveszett.

Mi anyósomékkal jártunk úgy, hogy a férjem nagymamájának a házában laktunk havi 25/hó + rezsiért. Amikor odaköltöztünk akkor azt mondták, ha saját házat akarunk venni akkor eladják és fele fele a férjem és a tesója között. Majd pár év múlva változott a szitu, már harmadolás lett belőle. Aztán alig vártam, hogy megszabaduljak onnan. (2 utcával arrébb laktak.) A vége az lett, hogy amikor már gyerekünk is született akkor tudtunk saját házat venni, hitelre persze. És...hát visszakaptuk gyakorlatilag azt a pénz, amit mi albira fizetgettünk nekik hosszú éveken keresztül. Némi felújítás, persze a vízóracsere is a mi sarunk volt. Minden amit el tudsz képzelni. Ez az évek alatt 3 millió ft lett és ezt megkaptuk végül is. A sógorom szintén kapott 3 milliót tőlük, mert ha az egyik kap a másik is. Aztán azt kellett hallgatnom és persze hálásnak lennem, hogy az én anyám miért nem ad ugyanennyit és szerződést akartak íratni arról, hogy ugye csak a férjemé a 3 millió. Szerinted ez etikus?! Volt hogy az utolsó fillérünket elszedték, mert az albit ki kell fizetni én meg még hálás is legyen. Azzal fenyegetőztek, hogy az utcára tesznek minket... nem engem, hanem engem és a fiát. Sőt tovább megyek az apósom szó szerint szurkolt, hogy belebukjunk a dolgokba. De tudod nem haragszom rájuk. Örülök, hogy 25 km-el arrébb költöztünk és 1 évben 1x jönnek.

Akkoriban én is azt gondoltam mint te, hogy segíthetne valamelyik szülő, mert nehogy azt hidd, hogy rosszul állnak anyagilag. Utólag azt mondom jó ez így, legalább nem tartozom senkinek semmivel. Hidd el változni fognak a dolgok és akkor másképp fogod látni a helyzetet utólag, csak most ebben láttad a kiutat és hát nem jött be.

Azt elfelejtettem írni, hogy anyósom "magasabb" körökben mozog és ott az van elhintve, hogy nekünk ők vettek mindent az autókat a házat. Nekünk csak be kellett költözni. Órákat tudnék erről mesélni...

Egyébként szerintem a szülő a gyerekéért élete végéig felelősséget vállal és ha nagyon picit is segíteni kellene a gyereket. De ezt nem minden szülő így látja. A másik szerintem baromság most banki betétre rakni a gyereknek pénzt. Tudod mennyit fog az érni mire neki arra szüksége lesz?! Más megoldás kell.

2010. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, nem tudom, melyik részét nem értetted annak, amit itt a csodásan lepontozottak írtunk: SEMMI KÖZÖD a szüleid pénzéhez. Ha holnap úgy döntenek, hogy az egészet nekiadják az állatkórháznak, vagy kisétálnak az utcára, és minden járókelőnek adnak egy ezrest, akkor sem lenne hozzá semmi közöd. Pénzéhes vagy és rettenetesen önző, ráadásul ritka visszataszító módon írsz a szüleidről (a "minek már nekik annyi pénz"-re gondolok)
2010. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam se le se föl. Az utolsó válaszoló meg írhat amit akar, nem csak az ő véleményét osztók írtak itt azt hiszem. Nem érdekel a szüleim mit csinálnak, én nem így teszek a saját gyerekeimmel az biztos, és sajnállak téged is, biztos csodálatos családod lehet, ahol senkinek nincs köze egymáshoz! Te biztos szívesen nézed ha nyomorog a gyereked meg az unokád, és vígan elköltesz közel 20 millát, és elvárod, hogy ehhez jó képet vágjon a gyereked, és örüljön mikor a Föld körüli utadról képeslapot küldesz neki. Igen mindenki azt csinál amit akar, ez tökéletesen igaz, de ha nekem nincs közöm hozzájuk és a dolgaikhoz, akkor ez fordítva is igaz. Olyan lehetsz mint az anyósom, aki azt mondta a fiának, hogy tisztelned kell minket bármit is teszünk, hisz az észt is mi adtuk neked kisfiam.:)
2010. nov. 14. 11:21
 38/43 anonim ***** válasza:

Én megértelek,de a szüleidet is. Az az igazság,hogy tisztességben felneveltek ahogyan azt te is leirtad. Már magadért felelsz,saját családod van,nem kell téged anyagilag támogatniuk. lehet arról vitatkozni,hogy ez szép vagy etikus dolog-e,de akkor is így van,ezt nem lehet nekik felróni .

Egyébként akik azt hiszik hogy öregkorr nem kell pénz,azok nagyon el vannak téevdve. Bezzeg mikor odaköltöztetik ezekhez az emberekhez a 90 éves cselekvőképtelen nagyit már nem füllik annyira a foguk a pelenkázáshoz,és azt kivánják brácsak rakott volna félre pénzt személyi ápolóra.Sajnos erre is gondolni kell. Másrészről attól,hogy öreg valaki és van pénze nem kötelessége elosztogatni ,kihasználhatja hogy nem kell dolgoznia,utazgathat,ehet mindennap kaviárt szarvasgombával stb .

Az,hogy kisemmiztek nem értem miért mondod. Azért mert a szüleidnek van pénze,neked meg nincs? Ezt szerencsének hivják és semmi köze a kisemmizés fogalmához.

2010. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Igen igazad van kedves utolsó válaszoló, de a kisemmizést mint érzést csak arra értettem, hogy ebben a tudatban neveltek föl, hogy én öröklök a nagynénémtől, ő maga is ezt akarta, de mindig is jó viszony volt a családon belül, valószínűleg ezért nem jutott eszébe, hogy végrendeletet írjon, nem úgy ismerte anyámat sem, mint aki megtartana magának mindent. Még nagymamám is meglepődött a saját lányán, de igaz, végülis azt csinál amit akar, mikor erről volt szó mindig csak hallgatott ez is igaz, pedig sokkal jobb lett volna mindenkinek, ha tisztázva van, kié is az a pénz, és akkor nincs ez, hogy úgy érzem magam mint akit átvert a saját anyja. Tudom sokan nem bírják ezt felfogni miről is írok, de nem baj, elég az a pár ember, aki megérti.
2010. nov. 14. 13:22
 40/43 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy még nem halt meg a nagynénéd, akkor szólj neki most, hogy amennyiben valóban Neked szánná a pénzét, írjon végrendeletet.
2010. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!