Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sok pénzt örökölnétek,...

Ha sok pénzt örökölnétek, adnátok a gyereketeknek, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szüleim 60 évesek, egyetlen gyerekük vagyok, egy kislányunk van a férjemmel, albérletben élünk, nem valami fényesen, de saját erőből legalább. Szüleim fiatal korukban (tanárok indketten) odaköltöztek anyukám szüleihez, persze sokat kínlódtak az együttélés miatt, dehát ők választották ezt a fajta életet. Lényegében önerőből nem kellett semmit létrehozniuk így, megvolt a családi ház, nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, így állandó babysitter is megvolt.

Én, férjem is külföldre mentünk tanulni,mindenféle sz@r munkát elvégeztünk, hogy finaszírozzuk magunkat, szüleim is segítettek ha meg voltam szorulva. Aztán összeházasodtunk, albérletben lakunk, van hitelünk, mert semmink nem volt (4éve), mikor elköltöztünk messzebb, csak az üres albi. Meg kellett vennünk a bútorokat, mindent, egy lábtörlőnk sem volt, sajnos önerőből nem ment, ezért van hitelünk még 2014ig törlesztjük, iszonyú sok kamattal persze, emiatt most nehezen élünk.

Szüleim az elmúlt 4 évben örököltek 8 millát innen-onnan, el is ment, kocsira, házfelújításra. Most nagynénémtől fognak 17 millát örökölni, (már anyukám nevén is van a pénz, csak még él a nagynéném, de sajnos már nem beszámítható, agylágyulása van, 85 éves). Volt egy beszélgetésünk, javaslatot tettem, hogy kéne befektetni a pénzt, de az sült ki számomra ebből a beszélgetésből, hogy nekem ehhez semmi közöm, kell nekik a pénz az öreg éveikre, hisz tudhatnám milyen a helyzet Magyarországon, kell a tartalék, alig tudnak így is megélni a nyugdíjukból...hozzátenném, kicsit több, mint ami tavaly a fizetésük volt. Nem tudom, igaz rendesen felneveltek, bár utálom ezt visszahallani, hisz amelyik szülő ezt felhozza a gyerekének, az minek vállalt gyereket, ha nem azért, hogy rendesen felnevelje? Minek ezt folyton felhánytorgatni?

Nem tudom, fura érzésem van, mert úgymond ezekért a pénzekért nem a szüleim dolgoztak meg, az ölükbe hullik, ráadásul nagynéném engem szeretett egyedül a családból, úgy nőttem fel, hogy mindig emlegette, nekem milyen jó lesz ha majd örökölök tőle, nade nem írt végrendeletet, így anyukám örököl mindent.

Más szülők hogyan vélekednek erről? Kicsit úgy érzem mintha kisemmiztek volna, mert mi szenvedhetünk, meg esélyünk sincs saját lakásra, még hitelre sem, nem bírjuk összerakni a körülményeink mellett annyi alapot, amire hitelt kaphatnánk. De én értsem meg, hogy nekik ennyi pénz kell az idős éveikre?

nem akarok összeköltözni a szüleimmel, de megérdemelnék, hogy ezt bejelentem nekik, hisz ők is ezt tették annó. De tuti, hogy nem engednék meg, ezt hallgattam egész kiskoromtól fogva, hogy eszembe ne jusson az összeköltözés soha, mert az nem egészséges. Tudom igaz is, nade....?


2010. nov. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg igazán sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok! De gondolj abba bele, hogy ha nincs örökölt pénz, akkor is meg kell oldani valahogy a dolgot.
2010. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Igen, ha nincs örökölt pénz, akkor is megoldanánk, mint ahogy most is azt tesszük, lehet jobb is lenne, megmaradt volna a jó viszony a szüleimmel. csak az a bajom, hogy tök jó kapcsolatunk volt, és ezt a hozzáállást el sem tudtam képzelni róluk, dehát mindenkit befolyásol ha sok pénzhez jut, hogyan ne jutna nekem is eszembe, milyen jó lenne nekünk is egy kis segítség, mikor anyukáméknak minden megadatott, sosem voltak ilyen helyzetben mint mi vagyunk. Szerintem ezért még nem vagyok pénzéhes, csak más az értékrendem, én igenis minden rászoruló közeli családtagomnak adnék ha ennyit örökölnék, akármit is írnak itt sokan.
2010. nov. 13. 14:58
 23/43 anonim ***** válasza:

Szia..

Ha van kedved beszélgetni,vagy msnenezni,küldj egy mailt a címeddel,én szívesen beszélgetnék veled..hasonló a helyzetem kicsit..

:)

2010. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
93%
Sajnállak,h ilyen szüleid vannak.A helyükben én adtam volna nektek,hiszen nektek most vannak anyagi gondjaitok,ha most helyre tudnátok hozni őket,akkor könnyebb lenne a gyermeketeket is taníttatni stb,Nem igaz,h ők ebbe nem gondolnak bele.Jó persze nekik is szükség van a pénzre,de azért nektek is adhatnának.Persze nem kötelesek adni,na de kérdem én más szülő mit tenne?Nem adna a gyermekének pénzt,ha neki is az ölébe hullott???Sajnállak nagyon.
2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Kedves előző válaszoló: látod, a többség szerint pénzéhes, számító és önző vagyok. Ha hasonló a szitud, akkor biztos te is az vagy, örüljünk, hogy szüleink boldogan és jól élnek. Nem tudom szeretném-e még a témát elemezgetni, meglepődtem, hogy ez a többség véleménye, mert igenis mindenhol azt láttam a környezetemben, hogy fiatal házasoknál az egyik szülő legtöbb esetben tud segíteni az elindulásban valahogy. Ha valaki tudna, de nem akar, ez sajnos nem fér bele az én értékrendembe, mert másképp gondolom, ezért sajnos csalódtam a szüleimben. Mert legalább ne ebben a tudatban neveltek volna fel, mert most olyan a szitu mint egy meglepetés. Minden rokon szajkózta nekem, hogy hű de jó lesz majd nekem, mert a nagynéném rámhagy mindent, de nem írt végrendeletet, csak mondogatta mindig, hogy a legfiatalabbnak adjátok, az már a kislányom. Nem tudom miért titkolta anyám eddig, hogy ő ezt márpedig nem így gondolja, mert övé lesz a pénz, és nem ad senkinek.
2010. nov. 13. 15:08
 26/43 A kérdező kommentje:
14.59es előző..
2010. nov. 13. 15:09
 27/43 anonim ***** válasza:

14 59es vagyok..:)

Nálam a helyzet a következő: összeköltöztem a párommal,aki tőlünk 360km-re lakott eddig világéletében.Megoldható lett volna az is valahogy,hogy náluk éljünk,azonban akkor az én családom,főleg a nagyszüleim kivágták volna a balhét,megutálták volna talán őt is meg engem is,és hát a nagyszüleimből még azt is kinézem,hogy rendőröket küldtek volna a nyakunkra.Így is egyszer,mikor elkísértem a páromat állásinterjúra,mert ő nem ismerős pesten,és későn értünk haza,felhívták párom anyjának a munkahelyét,és szegény anyósomat telefonon zaklatték,hogy párom éppen leszöktet hozzájuk....tehét ilyen dolgok miatt maradtunk itt fent,pest mellett...a helyzet az,hogy most leszek januárban 20,párom áprilisban 23...fősulis lennék,csakhogy betegség miatt halasztok egy évet,így dolgozni se tudok..ahogy eddig se tudtam..párom fizujából élünk meg abból,amit anyukámék adnak,bár az se sok.Albérletben vagyunk,egy utcányira laknak tőlünk mamámék.A maguk 35 millás házában.Ketten vannak,keringőznek egész nap vagy nemtudom.Megdolgoztak a házért,aláírom.4hónapig ott éltünk,aztán márciustól már albiban,mert szerintük nekünk külön jobb.Anyumék amásik településen laknak,5 percnyire vonattal.Anyum szülői háza tőlünk kb fél órás utazásnyira van,de elég elmaradott település,infrastruktúa szempontjából egy nagy nulla.5 nagy szobás házban egyedül él a dédim.60 Km-es körzeten belül van tehát a családom tulajdonában 3 ház is,én meg most kezdem az életet,és albérletben vagyok!!!És mikor ezen kibukok,még én vagyok a szemét hogy mit panaszkodok..Meg ami engem zavar,hogy nagymamámék mindig beleszoltak a nevelésembe..mindig én voltam a kis kedvenc,a házukat rám meg öcsémre akarják iratni majd...de attol,hogy félig a nevemen lesz,még házam nem lesz.Most ergo arra várok,hogy meghaljanak...ez meg nem szép dolog, és nem is akarok várni rá,mert szeretem őket mindennél jobban,és szeretném ha még élnének 20 évet még minimum..papa 82,mama 76...csak itt az a baj hogy nekem most kéne a segítség....és szerintem neked is ez a bajod,ugye?Én teljesen megértelek...

2010. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

egy kis történet:

Volt egy kedves öreg néni akihez eljártam segíteni neki..3 év alatt (egyébként a szomszédja voltam) egyszer nem láttam a lányát,egészen addig amíg a nénike kapott az államtól 4 millió forint kárpótlást. A lánya pár nappal később megjelent,és elsírta,hogy milyen szerencsétlen hiszen albérletben lakik 1 gyerekkel,és tele adóssággal.A nénike úgy örült,hogy a lánya meglátogatta,hogy azt se tudta mivel kedveskedjen..Kérte,hozza el az unokáját is.a válasz az volt,hogy ebbe a koszfészekbe nem hozza,mert macskáék vannak itt.Hozzáteszem,hogy tiszta lakás volt,hiszen én minden nap felporszívóztam a macskák

után,és tényleg rend volt.A néni végül is azt mondta,hogy intézkedik..De a lánya türelmetlen volt,mert minden ismerősnél,rokonnál arról panaszkodott,hogy az anyja milyen smucig mert nem ad neki pénzt.Már majdnem 70 éves minek neki ennyi pénz,ráadásul szép nyugdíjat is kap..Mit tud az anyja a nehézségekről,a rossz életkörülményekről??Persze a néninek mindent visszamondtak.Na itt lett mérges,ugyanis 56-os politikai fogolyként majdnem 7 évig börtönben volt.Utána soha nem tudod érvényesülni az életben,mert nem kívánatos személy lett..Ha valaki hát,őt tudta mi a szenvedés,pokol.Egy nap úgy döntött,hogy a 4 millió forintot egy alapítványnak adományozta,(valami állatmenhelynek)Na itt volt ám ordibálás a lánya részéről! Eltelt újabb 6 év ,és ezalatt az idő alatt sosem látogatta meg.De 2001-ben meghalt.Az elsők között volt aki rohant,hogy mit örökölhetett.nagy meglepetésére a nénike csinált végrendeletet.Semmit nem kapott a lánya.

Ezt a történetet csak azért írtam le,mert emlékszem a nénike mindig mondta,hogy ha a lánya nem így viselkedik mindent az utolsó fillérig oda adott volna neki..

ne akarj te is ebbe a hibába esni.

Én is azt mondom neked,hogyha nem lenne örökség akkor is boldogulnod kellene,és boldogulnál is.Azért mert az anyukád örökölt ahhoz neked tényleg nincs semmi közöd,és nem arra kéne építened.Ha akar úgyis ad neked..De nem várhatod el tőle,mert te úgy gondolod,hogy mint anya te adnál a gyermekednek..nem vagyunk egyformák,és nem kötelező önzetlennek lennünk..

Én anyaként ha örökölnék adnék a lányomnak...de ha letámadna,bántana,halálomat kívánná akkor bizony én sem adnék.( a nénike lánya azt mondta,hogy az anyjának már rég meg kellett volna halnia)

Biztos nem kaptatok össze valamin?

2010. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
biztos nem kaptunk össze semmin, náluk voltunk egész nyári szünetben is, közösen mentünk még a Balatonra is nyaralni.
2010. nov. 13. 15:41
 30/43 anonim ***** válasza:

Én fordítva voltam. Örököltem fél milliót, el akartam rakni, apám meg elköltötte... Persze nem arra, amit ígért (fűtés miatt, meg bank tartozás, elvileg elitta, kaszinózta) szóval mérges vagyok rá azóta is. (15 voltam akkor)

Ha nekem meg lenne mindenem (nem luxusra kell gondolni), nem élnék nyomorban, akkor biztos kapna belőle bőven a gyerekem, ha már beleerőszakoltam (megszültem) a nagy világba.

2010. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!