Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Miért költöztetek el és hogyan oldottátok meg az anyagiakat?
2010. nov. 10. 11:23
1 2
 1/13 anonim válasza:

Én 19 évesen mentem külföldre egyetemre, a Magyar állam adott ösztöndíjat.

Az egyik lányom a 18-ik születésnapja után szinte azonnal a barátjához költözött, egyetemre jár és továbbra is én tartom el.

A másik lány 25 évesen, amikor befejezte az egyetemet férjhez ment és átköltöztek a férjével a saját lakásukba, ez év végéig még támogatom (másfél évig).


Ne siesd el, nem lesz könnyű, ha nem gondolod át jól!

2010. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Eloszor 14, de a rendorok mindig visszavittek. Azert, mert nem szerettem otthon lenni, a fater ivott es vert mindenkit, anyam meg egy idegroncs lett es o is rajtunk vezette le a feszultseget. 16 voltam, amikor otthagytam az iskolat es elkoltoztem vegleg, eloszor ismerosoknel laktam, aztan szereztem penzt magamnak (nem becsuletes munkaval) annyit, hogy ki tudtam jonni kulfoldre. Azota itt vagyok. (Es most mar rendes munkaval keresek penzt:)))

21/l

2010. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23 voltam és egyedül tartottam el magam.(Nem mentem azért férjhez,hogy elköltözhessek).Nem romlott meg a viszonyom a szüleimmel,nagyon jóban vagyunk,de akkor már eljött az idő az önálló életre.
2010. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

19 évesen, albérletbe mentem, egy másik városban kaptam munkát.

23/L

2010. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Érettségi után feljöttem Pestre albérletbe és dolgozni kezdtem, abból fizettem. Ez még a klasszikus: egy szobát bérlek és együtt lakok a tulajokkal változat volt. Teljes lakásra nem volt pénzem. El akartam jönni otthonról, s alig vártam, hogy megtehessem.Az első időszakot nagyon élveztem, még délután 4-kor !! is volt élet az utcákon!/ Otthon akkor már megállt az élet./ BKV-val mindenhova el lehetett jutni, nem kellett annyit gyalogolni,ráadásul akkor adták át a3-as metrót,igy lehetett azon is utazni- vagyis igen, régen volt, de akkor én nagyon örültem ennek.
2010. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk meg úgy alakult, hogy én 23 éves voltam, amikor kész lett a nagy családi házunk, ami kettőnk nevén van a tesómmal, a szomszéd ház pedig meg lett véve fater nevére.

Most a húgom lakik a párjával a kis szomszéd házban, cserélt apámmal, aki most a nagy ház földszintjén lakik. Mi meg a párommal a nagy ház tetőterében.

Tehát erre a kérdésre nem egyszerű válaszolni, mert jó ideje olyan szinten vagyunk szeparálva, mintha csak szomszédok lennénk. Mindenkinek külön lakás, külön konyha, minden háztartási felszerelés. A túlzott közelség nem túl ideális, de ide köt a közös családi vállalkozás, amiben dolgozunk, (itt). Mondjuk jobb lenne külön, de egy külső munkahelyen sem keresnék annyit(már ha egyáltalán találnék munkahelyet), hogy érdemes legyen elpártolnom és urambocsá még plusz egy ingatlant is venni. Már bőven 30 fölött vagyunk. Én pedzegettem már azt is, hogy el kéne adni a házat és külön kisebbeket venni.

2010. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

tavaly, 20 évesen a páromhoz. akkor már több, mint két éve tartott a kapcsolat, és szerettünk volna összeköltözni.

de gyakran járunk haza a szüleimhez is.

2010. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20évesen koloztem ossze a párommal 1 év kapcsolat után. Szuleim nem rajongtak, hogy ilyen gyorsan, de nem szóltak bele. Azóta is egyutt vagyunk, és bovultunk egy kisfiuval.
2010. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 hónapja költöztünk saját családi házba amit a szüleimtől kaptunk tavaly decemberben, a felújítás, berendezés már a mi dolgunk volt, saját pénzből. 5 éve együtt. Addig míg tanultam nem akartam elköltözni bár a párom szerette volna.Most dolgozunk, hitelünk nincs. Nagyon féltem hogy fogunk kijönni a pénzből, kicsit túl is bonyolítottam, ő meg nem foglalkozott vele.Megvagyunk, nagyjából jut mindenre, nyaralni is voltunk.

23/ N

2010. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21 évesen költöztem egyedül egy albérletbe Pestre, így nem kellett annyit utazni a munkahelyemre és szabad lehettem. Nem szerettem otthon lakni, mert a szüleim mindenbe beleszóltak és nem volt magánéletem. Még egy telefonbeszélgetést sem tudtam úgy elintézni, hogy ne kérdezzék meg ki volt, mit akart, stb...
2010. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!