Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Milyen körülmények közt? Milyen "sikerrel"?

Figyelt kérdés

Szóval, mennyi idősen repültetek ki a családi fészekből? Kb mennyire volt jó fizetésetek? Albérletbe költöztetek, vagy kaptatok/vettetek házat? Lakótárssal laktatok, vagy addigra volt párotok és vele? Volt addigra autótok vagy motorotok? Mennyire éltetek nehéz körülmények közt?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jún. 2. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

17 évesen, elküldött az apám, nem bírta a képemet (most sem). Volt hogy száraz kenyeren éltem, de akkor mégis jó volt, nem voltak időhatárok, hogy mikor tanuljak, mikor érjek haza.

Felnőtt fejjel, anyaként másként ítélem meg a helyzetet...

2010. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%

18évesen először koliba,utána albérlet lakótársakkal,diákként dolgoztam nappali egyetem mellett,nehezen jöttem ki

utána albérlet,párommal összeköltözve,kocsi van,körülmények elfogadhatóak,bár ki nem vágyik jobbra

dolgozunk mindketten másoddiploma mellett,lakást venni én itt nem akarok,hanem vmelyik másik országban

2010. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Én sokáig spórolgattam, és mikor befejeztem a sulit 21 évesen, és már megvolt a biztos állásom Bp.-en, akkor költöztem (f)el otthonról (kb. 300 km-ről), azóta is a párommal élünk, tavaly lett saját lakásunk (na jó, még a banké, de már csak 24 év hiteltörlesztés, és a miénk lesz!), előtte albérletben éltünk 28 nm-en. De nem volt rossz, semmit nem tettek a fenekünk alá, mindenért megdolgoztunk, becsüljük is.
2010. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
15. sokat éheztem és fáztam,sokat melóztam,sokat tanultam. most mindenem megvan és a szüleimmel is rendeződött a viszonyom. de hozzátartozik,hogy egy felsőbb hatalom mindig vigyázott rám,se börtönbe,se hullaházba nem kerültem,pedig lett volna alkalom. nagyon nehéz volt.
2010. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 shelli ***** válasza:
53%
21 voltam. A páromat kirakta az anyja karácsony délelőtt. /full bolond a nő/ Ennek már 6 éve...
2010. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%

19 évesen először, munka miatt, elég messzire. De utána fél év múlva kaptam itthon is munkát, ezért visszajöttem. Aztán véglegesen 21 évesen albérletbe, egyedül. Nem volt semmi különösebb oka, csak szerettem volna már független lenni. Autóm, motorom, vagy egyéb járművem nem volt, és most sincs, jogosítványom sincs.

23/L

2010. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
21 voltam, amikor a párom külön költözött a szüleitől. Ekkor elkezdtem nála alukálni, de nem minden éjszaka, s nappal a szüleimnél voltam. Aztán folyamatosan egyre többet voltam éjjel is és nappal is a ma már férjem házában. 24 voltam, amikor teljesen ideköltöztem, rá 2 évre házasodtunk össze. Most 30 vagyok.
2010. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

08:51: 17 évesen kilöktek a semmibe???


08:55: Nappali mellett hogy oldottad/oldod meg a munkát? Ez érdekelne, mert nekem is jól jönne a jövőben. :)


Amúgy melyik ország van tervben? Anglia? Kanada? USA? Vagy egy közelebbi? (pl: Ausztria, Franciaország) Vagy távolabbi? (pl: Ausztrália, Japán)


08:56: 24 év azért nagyon kemény. :O Mire leálltok, már a gyerek is elköltözik otthonról. :D


08:58: Te döntöttél a költözés mellett, vagy téged is a szüleid utáltak ki otthonról? Mennyire volt ez régen?


Köszönöm még egyszer is mindenkinek a válaszokat! :)

2010. jún. 2. 09:29
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

08.56-os vagyok. Én is tanulok a suli mellett, de muszáj is, különben sosem fogok/fogunk egyről a kettőre jutni.

25 éves lakástörlesztés szerintem annyira nem is gáz, van olyan ismerősöm, aki 35 évig törlesztheti az ugyanolyan lakótelepi panelját, mint a miénk. Szerintem máshogy nem is lehet elindulni, maximum csak akkor, ha valaki nyer a lottón, vagy full milliomosok a szülei. Hát nálunk ez nem állt fenn, egy bank volt, amelyiktől egyáltalán hitelt tudtunk kapni, 7 millió ft 25 évig, és így is majdnem 50ezer ft havonta. Nagyon durva, hogy ilyen világban élünk, de tényleg nem lehet máshogy csinálni. Ha később vágunk bele, még tovább kel törleszteni. Olyan ember meg szerintem a világon nincs, aki össze tud spórolni egy lakásra elegendő összeget, tisztességes munkával...

2010. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Én 17évesen költöztem/szöktem el apám miatt.

Nagyon nehéz volt, mint ahogy már egy válaszadó is írta.

De! én sem kötöttem ki a hullaházban, vagy a sitten.

26L

2010. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!