Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Milyen körülmények közt? Milyen "sikerrel"?

Figyelt kérdés

Szóval, mennyi idősen repültetek ki a családi fészekből? Kb mennyire volt jó fizetésetek? Albérletbe költöztetek, vagy kaptatok/vettetek házat? Lakótárssal laktatok, vagy addigra volt párotok és vele? Volt addigra autótok vagy motorotok? Mennyire éltetek nehéz körülmények közt?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jún. 2. 08:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen költöztem a párommal össze a szüleihez amikor hozzámentem.Te jó ég semmink nem volt,bár melóztunk,azóta is azon a munkahelyen vagyok.A szüleivel nem jöttem ki,mert szerették volna,ha szabadidőmben etetem a malacokat,meg kibringáznék a mezőre a kukoricát kapálni.Azt mondtam,hogy én nem Anyósom vagyok fiatalabb kiadásban,úgyhogy albérletbe költöztünk.Sajna itt sem voltunk elég messze,a férjem ugyanis a családi vállalkozásban dolgozott.Teljesen rátelepedtek az életére,beosztották az idejét,pénzünk meg sosem volt,mert keveset kerestünk.2,5 év és sok vita után elváltunk.

Ekkor voltam 25,még abban az évben férjhez mentem,akkor sem volt semmink,ugyan abban az albérletben éltünk a 2. férjemmel 1 évig.Aztán terhes lettem,úgyhogy a szüleihez költöztünk,spórolási szándékkal.Na ez isteni volt!!Nagyon jól kijöttem velük,nagyon szeretem őket.Kevés volt a pénzük,mindenből fizettük a részünket,sőt én külön is főztem.

2 éven belül készpénzért vettünk egy kis lakást,kocsit,stb...majd újabb gyermekünk született,10 éves házasok vagyunk.

35/N

2010. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen költöztem koliba,ritkán jártam haza abban az évben halt meg apukám,anyámmal nem lehet egy fedél alatt meglenni 2napnál tovább.Szóval nem gyakran jártam haza.

18évesen kezdtem az egyetemet.Akkor költöztem albiba.1évre rá összeköltöztem a barátommal.Azóta együtt lakunk most vagyunk 21 évesek. Az egyetem mellett dolgozok is (hétvégén,éjszaka)mikor hogy jön ki. A páromnak állandó melója van. Elég jól kijövünk anyagilag. Kocsi van.Lakást ebben a helyzetben nem szeretnénk venni.

Mindent összevéve én örültem hogy sikerült elköltöznöm.Nem bírtam volna sokáig otthon.

2010. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
8:51 vagyok. Kilökött a semmibe, suli közepette. Most nem lenne erőm mindarra, amire akkor volt. Visszanézve el sem hiszem, hogy talpon maradtam, becsületben.
2010. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen, először a fősuli kollégiumába. Aztán 19 éves korom óta szintén dolgoztam a suli mellett (átmentem levelezőre nappaliról) és a párommal albérletbe költöztünk. Akkor már ő is dolgozott, így ketten fenn tudtunk tartani egy albit. Gyűjtögetni kezdtünk, kb. 2 év múlva összeházasodtunk, lakást vettünk. Sajnos mivel semmi segítségünk nem volt lakásügyben, így hitelt kellett felvennünk. :-( Azóta már nekünk is van egy csemeténk is, de autónk, motorunk még mindig nincsen. Nagyon sokat kellett spórolni, nagyon meg kellett nézni, hogy mire mennyit költünk. Például a párommal már 7 éve vagyunk együtt, de nyaralni még sose voltunk. Talán majd idén a gyerkőccel együtt. Szóval nem könnyű, de az önállóság minden pénzt megér.
2010. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%
én szerencsés helyzetben voltam, 18 éves koromra felépült a házam, megvolt a jogsim, kaptam kocsit. szüleimnél dolgoztam. 20 évesen hozzámentem a szerelmemhez, azóta együtt lakunk.
2010. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
100%
21 évesen, mikor férjhez mentem. Anyukám nem repesett az örömtől, de nem volt igaza, azóta is (12 éve) boldog házasságban élek. Ilyen is van.
2010. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Fél éve költöztem el otthonról, 19 éves voltam. Nincs fizetésem, mert még tanulok, max az ösztöndíj. Túl szűkös volt már a hely és így albérletbe költöztem a párommal. Néha nem könnyű, de mégis nagyon élvezem!
2010. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
18 évesen, a mostani férjemmel, egyetem miatt albérletbe (csórók voltunk :D), már a suli alatt dolgoztunk a szakmánkban és most anyagilag jól állunk.
2010. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
23évesen, összeköltöztem a barátommal egy albérletbe, aztán a szüleim örököltek egy nagyobb összeget, beleadtuk a mi megtakarított pénzünket, vettünk fel hitelt, és vettünk egy lakást (a saját lakásom), volt,hogy nagyon jól kerestem, akkor nagyjából fel tudtuk újítani, de most épp nincs állásom, ezért későbbre halasztottuk a további munkákat. Szerencsém van a szüleimmel, mert bármikor visszamehetek hozzájuk, ha úgy alakul. Ja van egy kis robogóm, de azt még 8.-os ballagásomra kaptam, de a barátomnak van kocsija. 25/L jelenleg a barátom fizeti az összes rezsit, így én csak a törlesztőt.
2010. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!