Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Milyen körülmények közt? Milyen "sikerrel"?

Figyelt kérdés

Szóval, mennyi idősen repültetek ki a családi fészekből? Kb mennyire volt jó fizetésetek? Albérletbe költöztetek, vagy kaptatok/vettetek házat? Lakótárssal laktatok, vagy addigra volt párotok és vele? Volt addigra autótok vagy motorotok? Mennyire éltetek nehéz körülmények közt?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jún. 2. 08:44
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

09:10: Szép kis karácsonyi ajándék... :S És addigra Te már külön éltél a szüleidtől, vagy mikor az anyja kirakta, akkor döntöttetek úgy, hogy na akkor irány a nagyvilág és az összeköltözés?


09:23: És hogy érzed? Nem bántad meg, hogy "kirepültél"? Nincs lakótársad aki besegít a rezsibe?


09:25: És hogy állt a saját lábára a párod? Engem mindig az rémiszt meg, hogy fogalmam sincs, hogy mennyire kell jó fizetés ahhoz, hogy akár egyedül megéljek. Gondolom 100rongyból nemigen van meg az ember... akár albérletről van szó, akár hitelre vett de saját lakásról.

2010. jún. 2. 09:38
 12/29 A kérdező kommentje:

09:34: De ezt hogy csináljátok? Esti vagy hogy?


Amúgy ez az! 24 év és még így is 50k-t elvisz havonta. És utána még képesek az albérletek árát a bankok törlesztőrészleteihez is igazítani... Áhh. Kíváncsi volnék, hogy külföldön mennyivel vannak jobb helyzetben a fiatal párok. :S


09:35: Szökés az én ismeretségi körömben is történt. :) Nagyon nehezen éltek meg, de az biztos hogy végül az egyik legtalpraesettebb pár lettek akikről tudok. :D De nem tudom, hogy ez a mai világban is működne-e. Bár tény, hogy 10-20 évvel ezelőtt még talán rosszabb volt a helyzet, mint most. Nem tudom.

2010. jún. 2. 09:46
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

19 évesen beszóltam a mostohaanyámnak.

Azt mondta pakoljak. Én olyan büszke vagyok, hogy pakoltam.Az apám sírt, hogy kérjek bocsánatot és maradhatok.

De hogy én bocsánatot kérjek, mert igazam volt????

Na neeeeee!!!

(apám elvált és a mostohaanyámmal költözött össze, akié a ház volt)

1 évig éltem egy víkendházban, ahol nem volt fűtés és vezetékes víz.

Az apám segített anyagilag és hozta a kaját.

A vizet marmonkannában hoztam a kútról a fát amivel fűtöttem a közeli erdőben gyűjtöttem. Rohadt jó volt , de kemény. És megtanított értékelni az élet apró dolgait.

2010. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Én 21 évesen költöztem a páromhoz,mert szerettünk volna együtt élni. A párom házában élünk (vagyis a bankké még 15évig).

Mivel egyetemista vagyok munkám nincs (kisvárosban járok egyetemre,falun élek, kerestem munkát egyetem mellett,de sajnos nincs semmi,még újsághordás se).

Szerencsére a szüleim továbbra is támogatnak,fizetik az egyetem költségeit (könyvek,fénymásolás stb) és kapok tőlük "zsebpénzt" továbbra is.

Most fogom befejezni a 3. évet az egyetemen és a továbbiakat távúton szeretném,hogy tudjak dolgozni, pénzt keresni.


Úgyhogy most sajnos eltartott vagyok, de remélem nem sokáig. Nagy szerencsém van a szüleimmel,hogy ennyire támogatnak.

2010. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
18 éves elmúltam amikor rákényszerültem,hogy elköltözzem. Sok év után hazaköltözött bátyám,így a nagy szobámból úgy volt át kell költöznöm az öcsém kisszobájába,hogy a fiúk lakjanak egy szobába. Egyik hétvégén amikor a barátnőmnél aludtam,legnagyobb meglepetésemre bátyám barátnője-előkerült egy kihagyott idő után- lakott a szobámba a bátyámmal.Mivel kitúrni nem szerettem volna kiskorú öcsémet,az ágya is az ablak alatt fért el-emeletes ágy sem lehetett a megoldás-pár napig szüleimmel egy ágyban aludtam,a nappaliban laktak.-diplomások,s nem putriban laktunk- Majd elköltöztem barátnőmmel.Érettségi előtti nyár volt. Egész életem rossz irányba befolyásolta.A bátyám többször bukott barátnőm estin leérettségizett,apám segítségével. Szolgálati lakáshoz jutott apám segítségével. Majd sok év múlva elvált mindenféle segítség nélkül,csak jól lerántotta előtte bátyámat anyagilag. :-(
2010. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
72%

26 évesn.Akkor váltak el a szüleim, mehettem volna apámhoz, de nagyon rossz volt a viszonyuk.Az akkori barátom költözött másik városba,igy vele tartottam.Nem sokkal utána szétmentünk, jött az albérletek sora.

Keveset kerestem, volt h 20án már nem volt pénzem, másodállásokat is elvállaltam.

34 évesen tudtam megvenni életem első lakását(részben kölcsönből,amit ma is nyögök)


49/N

2010. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%
23 évesen férjhez mentem, akkor kezdtünk építkezni s így 4 évig a szüleimnél laktunk. Mindketten jól kerestünk, s így sokat tudtunk félretenni. Szüleim egy fillért sem vettek el, sőt ők fizettek mindent s kaját is tőlük kaptuk. örök hála nekik. :))Ennek köszönhetően készen lett a házunk egy 120 nm-es családi ház mindössze 3 millió hitellel. Sosem felejtem el, egy hétfőn beköltöztünk s vasárnap megszületett a kisfiunk. Nagyon ki volt számolva, de sikerült. Azóta is boldogan élünk.Örülök, hogy így alakult.
2010. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%
10:02 többször azt írtam szobába,szobámban helyett. A többször bukott barátnő pedig nem az én barátnőm volt hanem bátyámé...úgy látszik mai napig megvisel ez a téma. Szüleimmel jóban vagyok,de sajnálom,hogy bátyám felé való szeretetem meggátolt akkor abban,hogy kirúgjam a csajt a szobámból,mindenkinek rosszabb lett így.
2010. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
27 evesen koltoztem el otthonrol egyedul kulfoldre a vilag masik felebe Ausztraliaba. azota itt elek. van ferjem es egy kislanyom, fejem true blue aussie ahogy a helyiek mondjak... nekunk is van hitelunk meg 24 ev... itt sem konnyebb, hiaba keresunk tobbet igantlan dragabb ergo tobbet torlesztunk, a torleszto kb 300ezer bhavonta atszamitva...
2010. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
9:23-as vagyok. Nincs lakótársam. Amikor 19 évesen elköltöztem, akkor volt, de amikor itthon mentem albérletbe, akkor már nem. Egyrészt itt olcsóbb a lakbér, másrészt van annyi jövedelmem, hogy ki tudjam fizetni, és igazából szeretek egyedül lakni. Lehet, hogy ha valaki lakna még itt, akkor több pénzem maradna, de nekem megér ennyit az, hogy ne kelljen másokhoz alkalmazkodni. Így az jön fel, aki akar, akkor, amikor akar, stb. Igazából egyetlen ember van, akivel képes lennék együtt élni, a legjobb barátnőm. De neki is megvan a saját kis otthona, meg nekem is. Na meg persze úgy vagyunk vele, hogy ha bejön a képbe egy pasi, akármelyikünknek, akkor nem szeretnénk hármasban élni, viszont akkor szétköltözni meg elég macerás lenne.
2010. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!