Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak eredendően gonoszabbak?

A férfiak eredendően gonoszabbak?

Figyelt kérdés
Nem feminista vagy provokatív célzatból tettem fel a kérdést. Szerintetek a férfi nem hajlamosabb az agresszióra, gonoszságra? Gondolok itt a háborúkra például, nők iránti erőszakra, a tömeggyilkosok, vagy bűnözők többsége férfi, a családon belüli erőszakot elkövetők jelentős része férfi, nők ill. gyerekek életét képesek tönkre tenni, több férfi lép félre mint nő, egy szimpla kapcsolatnál is sokszor a nő húzza a rövidebbet (majd hívlak baby és társai)...Sok gonosz nő is van, de én úgy látom, hogy férfiból összehasonlíthatatlanul több. Mit gondoltok?
2010. nov. 10. 00:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy gonoszabbak a férfiak… igen, agresszívabbak, és erőszakosabbak, de áskálódásban viszont a nők jeleskednek. És hidd el, az áskálódás megkeserítette már annyi ember életét, mint az atombomba…


Azt meg, hogy a férfiak erőszakosabbak, agresszívabbak, szerintem hülyeség az evolúcióra meg a tesztoszteronra fogni! Jó, biztos van szerepe, de kicsi. Nálam kevés pacifistább ember van a földön, gyűlölöm az erőszakot, és mindig kerülöm, nagyon toleráns és türelmes vagyok (de nem nyuszi!), pedig nincs semmi gáz a tesztoszteronszintemmel :)


Szerintem inkább nevelés és társadalmi hozzáállás a kérdése. A fiúk állandóan azt hallják, hogy a fiúk rosszabbak, és elevenek, „Ne sírj, katonadolog”, egy fiú akkor jó gyerek, ha okos és erős, a nőknek fontos a férfiban, hogy meg tudja védeni őket, és még sorolhatnám… a fiúkat arra nevelik, hogy agresszívabbak és erőszakosabbak legyenek. Bizonyos szituációkban, ha nem agresszívan reagálsz férfiként, hülyének vagy nézve, ezt tapasztalatból mondom. Ilyenné nevelik a fiúkat (ami nem baj, hiszen egy társadalomnak szüksége van a védekező erőre is). De nézzük meg, hogy a történelem folyamán kinek volt nagyobb szerepe a gyereknevelésben, az anyának vagy az apának? Ki neveli ilyenné őket? :) Persze nem azt mondom, hogy az orosz katonák azért erőszakolták meg a magyar nőket, mert az anyjuk rosszul nevelte őket, hiszen ez nem egyéni felelősség kérdése, nem lehet ráhúzni senkire, ez az egész társadalom „hibája” (bár még egyszer mondom, szerintem nem feltétlenül hiba).


A háborúkat pedig a férfiakra ráhúzni nem szép dolog! Persze, több háborúzó férfi volt, mert több volt a férfi uralkodó! De nézd meg a női uralkodókat, Mária Terézia, Nagy Katalin, Viktória királynő, I. Erzsébet… ők is háborúztak rendesen, nem kellett félteni őket!

23/F

2010. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

érdekesek a vélemények...

Valaki írta, hogy az egész világ romlott....ott a pont.

Én azt mondom, hogy legyen mindenki egy kicsit türelmesebb, tisztelettudóbb és kedvesebb az embertársaival szemben, nemtől függetlenül és máris jobb hely lesz ez a világ. Hajrá emberek és köszi a válaszokat.

2010. nov. 10. 13:11
 43/50 anonim ***** válasza:
Igen..minden a férfiak hibája!Mindenről mi tehetünk!-.-
2010. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
11:18-nak: az en ferjem nem varja el, hogy mindent megcsinaljak, viszont meg kell mindent oldanom. Latod, eppen errol a kulonbsegrol beszeltem. A te ferjed ott van, az enyem meg nincs itt (nem eloszor, nem masodszor es nemcsak 1 evre ment, hanem volt, hogy hosszabb idore) es ha nincs itt, akkor nincs senki mas, hogy megcsinalja a teendoket. Nekem meg a gyerek szuletesenel sem volt ott a ferjem, 1 eves koraig is teljesen egyedul neveltem, nem segitett senki a pelenkacsereben meg a fozesben, takaritasban, megsem rinyalok, hogy de rossz nekunk, noknek. Inkabb azert rossz nekunk noknek, mert mar be sem engednek elore az ajton, nem segitik le a kabatunkat, nem neveznek holgynek minket, pedig ezeknek a nemi jellegeknek nem kellett volna megszunnie. Az emancipacio tobbet artott, mint hasznalt...ahhoz meg semmi kozod, hogy a ferjem mennyit keres, megdolgozik erte nem kicsit.
2010. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Ja, es azt nem ertetted meg, ami a lenyeg volt:


Hogy a magyar hadseregben valasztasi alapon megy. Eldontod, hogy akarsz-e menni vagy nem. Itt meg nincs valasztasi lehetoseg. Ismerek magyar katona felesegeket, akiknek a ferje 20 eves szolgalat alatt egyszer sem volt sehol. Annak nagy haszna van, de komolyan...

2010. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

"Én lány vok, és hát nem véletlenül nem barátkozom csajokkal, merth ők a gonoszabbak! Egy pasi verekszik, ebcsont beforr. Egy nő irigy,intrikus, pletykálkodik, tönkreteszi 1 életre a becsületed, és olyan lelki sebeket okoz, amik soha nem hegednek be. Sokkal többször teszik ezt, mint a férfiak. A férfiak többségénél van 1 bajtársiasság, ha igazi barátok, nem másznak rá a másik nőjére. A csajok többsége minden lelkifurdalás nélkül belepiszkít egy kapcsolatba, még ha a barátnőjéé is."


Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 76%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:20


azt hiszem ennyi!

2010. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

16:04-os


Annyira nagyon sajnálom a férjedet, aki azért megy háborús területre, hogy a saját hazájának dőljön az olaj, és a saját hazája gazdagodjon, míg a szemét magyar katona itthon marad ahelyett hogy ő is az amcsiknak hajtsa a lettát. Tényleg semmi értelme... Itthon sem a seggüket vakarják ám a katonák, nehogy azt hidd. Évekre egyedül maradsz? Ez van. Szerinted nekem sír a szám amikor az uram misszióban van? Az hogy nem vagyok cseléd nem azt jelenti hogy életképtelen vagyok.

2010. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

"Hogy a magyar hadseregben valasztasi alapon megy. Eldontod, hogy akarsz-e menni vagy nem. Itt meg nincs valasztasi lehetoseg."


Nincs??? Nem önként állt katonának? Nem ő választotta? Szóval beállt katonának, de sír a szátok, hogy harcolni kell? :) Hát tudod mit szoktak mondani... aki kurwának áll, ne sírjon, ha megb@sszák...

2010. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Ki sir? Epp azt mondom, hogy en mindent egyedul fenn tudok tartani es nem sirok, hogy be kell tolteni klasszikus szerepeket es nekem epp az nem tetszik, hogy ezek a szerepek mar nincsenek, a noket sok helyen ferfikent kezelik, pedig nem veletlenul nem azonos funkciora lettunk teremtve. Nem vagyok cseled es nem tudom, hogy ezek a tevkepzeteitek honnan jonnek, mikor nem is ismertek. A politikat meg nem kellene idehozni.
2010. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Es ha meg mindig nem ertettetek: azert irtam le, hogy mindent egyedul kell csinalnom, mert a ferjem nincs itt a legtobb esetben. Ezt annak a valaszolonak irtam, aki irta, hogy az o ferje is katona, megis azt irta, hogy otthon mennyire besegit. Hat akkor o ezek szerint megsem megy mashova (legalabbis nem huzamosabb idore) ha ott van otthon segiteni. Erre a kulonbsegre probaltam ravilagitani.
2010. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!