Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak eredendően gonoszabbak?

A férfiak eredendően gonoszabbak?

Figyelt kérdés
Nem feminista vagy provokatív célzatból tettem fel a kérdést. Szerintetek a férfi nem hajlamosabb az agresszióra, gonoszságra? Gondolok itt a háborúkra például, nők iránti erőszakra, a tömeggyilkosok, vagy bűnözők többsége férfi, a családon belüli erőszakot elkövetők jelentős része férfi, nők ill. gyerekek életét képesek tönkre tenni, több férfi lép félre mint nő, egy szimpla kapcsolatnál is sokszor a nő húzza a rövidebbet (majd hívlak baby és társai)...Sok gonosz nő is van, de én úgy látom, hogy férfiból összehasonlíthatatlanul több. Mit gondoltok?
2010. nov. 10. 00:05
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
vagy, az is sokkal gyakrabban megesik, hogy egy "apa" otthagyja a gyermekét vagy nem fizeti a gyerektartást...csak az ismeretségi körömből fel tudnék legalább 10 ilyen esetet sorolni. Egy nő ilyenre nem képes, legalábbis a túl nyomó többség...( nyilván itt is van egy két kivétel) ez miért van? ez szívtelenség!
2010. nov. 10. 00:32
 12/50 anonim ***** válasza:
6%

Először is, a háborúk... a háborúk mint tudjuk, mindig vagy a nők, vagy a birtoklási vágy miatt folynak. De gonosz-e az az állat, amelyik megvédi csordáját/élőhelyét és ezért harcba bocsájtkozik?

A családon belüli erőszakot elkövetők között csaknem ugyanannyi nő van, mint férfi, mégha nem is szó szerinti erőszakról beszélünk, DE a nőket szinte soha nem jelentik fel, ráadásul a verbális erőszak manapság nem számít erőszaknak...(Nem mellesleg...hány anya teszi tönkre gyermeke életét...a kérdés költői, lehet rajta gondolkozni)

A félrelépésben lehet valami, de nem gonoszság, hanem evolúció a neve. A nő feladata az ápolás a férfié a szaporítás...

Az viszont tény, több a sorozatgyilkos, illetve az előre megfontolt szándékkal bűnncselekményt elkövető a férfiak között. Nekik ez megy hideg fejjel, a nők hirtelen felindulásból ölnek, soha nem előre megtervezetten. Ez megint csak nem gonoszság, hanem a két nem közötti evolúciós fejlődés különbözősége (olyan ez, mint hogy a férfiaknál az agy nagyobb területe "szexközpontú"... nem tehetnek róla).


Hol itt a gonoszság?


22/L

2010. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
34%
En meg kapasbol fel tudnek sorolni vagy 10 csaladot, ahol a tok normalis ferjet tobb gyerekkel is otthagyta a no. Na, van ertelme ezen vitazni? Nyilvan mindenre lehet peldat irni. Hisz nem a nemet kell nezni, hanem az egyent. Vannak normalis nok meg ferfiak is, meg nyilvan az ellenkezoje is igaz. Nagyon sok no is tesz gonosz dolgokat. Pl. megolik a gyerekuket, gatlastalanul embert olnek, csak ok alt. kevesebb buntetest kapnak ezekert. Es szeretnenek a nok is reszt venni a haborukban (mar amelyik), csakhogy a gyalogsagi egysegekbe nem tehetnek noket, erre szabalyozas van, amugy sok lenne ra a jelentkezo (tudnek meselni errol, mert a ferjem katona). Nemcsak a haboru lehet gonoszsag meg eleve 1 haboru hany ember gonoszsagan mulik? Kb. 10 fejesen, a tobbi ember meg azt teszi, amit azok mondanak... az atombomban meg a hasonlokon gondolkodvan pedig eszedbe juthatna, hogy amikor ezeket a dolgokat feltalaltak, a nok olyan statuszban voltak, hogy a legtobb orszagban az elemi iskolan kivul nem is mehettek tovabbtanulni, igy nehez lett volna nekik atombombat a 4-6 elemijukkel alkotni. Es en arrol sem vagyok meggyozodve, hogy az atombomba alkotoi gonosz szandekkal hoztak letre a krealmanyukat. Rajottek valamire, amit eladtak x kormanynak. Nekik ez egy talalmany volt, ami sikert hozott, nem pedig ok exkluzive akartak valakin hasznalni. A tobbi mar a politikusokon mult (igen, akkoriban nem voltak noi politikusok a legtobb orszagban, mivel sok helyen meg szavazatai joguk sem volt).
2010. nov. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
utolsó, tiszteletben tartom a véleményed, de egyáltalán nem értek egyet és furcsállom hogy nőként így gondolkodsz. A háború miért folyna a nők miatt? Nekem mind a 2 nagymamám megélte a a világháborút, és szörnyű dolgokat mesélnek róla, hogy hogyan erőszakolták meg és kínozták meg őket férfi katonák. Miért akarna egy nő háborút és pusztítást? Te is írtad, hogy az ápolás a feladatuk...az hogy fér össze a hatalomvággyal? És a háború nem csak védelemről szól, hanem támadásról is. Tehát azt mondod az összes szörnyű háború mögött ami a világtörténelemben zajlott és milliók életét követelte a nők állnak? ez elég abszurd...Az evolúciós megcsalós dologgal meg végképp nem értek egyet. Emberek vagyunk nem állatok, a Teremtő adott agyat amivel gondolkodunk, lelket, és szívet amivel szeretünk, ez különböztet meg az állatoktól. Ha egy férfi úgy dönt hogy párt választ akkor tartson ki mellette, ne "szaporítson" másokat. Te pl hogy tolerálnád ha a párod mondjuk terhesen vagy egy újszülöttel hagyna ott, vagy derülne ki róla, hogy félrelép? akkor is ráfognád az evolúciós fejlődésre?
2010. nov. 10. 00:47
 15/50 A kérdező kommentje:
bocs, utolsó előtti
2010. nov. 10. 00:47
 16/50 A kérdező kommentje:

és miért nem volt szavazati joguk a nőknek? miért nem járhattak iskolába? kik döntöttek erről? a férfiak....milyen alapon? milyen jogon? Isten előtt mindenki egyenlő elvileg. De ez már egy másik téma.

Igen, egyetértek hogy sok aljas nő is van, szomorú, de a kérdésben megfogalmaztam, hogy én általánosságban beszélek. És akárhogy is nézzük, átlagosan több a férfi "gonosz"

De ez csak az én véleményem, tényleg azért tettem fel a kérdést, mert érdekel mások véleménye. Attól, hogy megcáfolok ezt azt, még tiszteletben tartom a véleményeket. A kulturált "vita" vagy inkább eszme csere pedig kifejezetten szórakoztató

2010. nov. 10. 00:52
 17/50 anonim ***** válasza:

00:46-os


És az nem gonoszság hogy annyi évszázadon át elnyomták a nőket? Én párom is katona amúgy, náluk van nő a gyalogságnál, nem is egy (Szolnokon).

2010. nov. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
00:37es: Szóval akkor bocsássunk meg nekik mindent, a gyilkosságokat, veréseket is az evolúcióra fogva???
2010. nov. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
50%
Isten?!... Hagyjuk, ha valamit a fejedbe veszel nem lehet rációval sem elmagyarázni ha nem úgy van, mert nem hiszed el... Akkor minek tetted fel a kérdést?
2010. nov. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
59%

A nők ÉS a birtoklás. Egyik nem feltétele a másiknak, úgyhogy sikerült erősen sarkítani a mondandómat, amikoris kijelentetted, hogy szerintem minden háború hátterében a nők állnak.

Az evolúció pedig. Nos. Vannak az emberben kiölhetetlen ösztönök. Ha nem lennének, nemigen létezne emberiség. Ezek kontrollálhatóak ésszel és szívvel, ha a férfi olyan nőt talál, aki megérdemli.

Szeretjük a mai világban a férfiakat okolni mindenért, csak azért, mert a nők nem látványosan teszik amit tesznek. És igen, biztos nem járnék örömtáncot, ha otthagyna a párom terhesen. De ha megteszi akkor, valószínűleg jobban jártam, mintha a gyerek miatt maradt volna, vagy kényelemből.


00:58 Bocsássuk meg a nőknek, hogy kihasználva gyengeségüket, aljas módon gonoszok és tudatosan sokszor sokkal gonoszabbak, mint a férfiak, mert ők a "gyengébbik nem" akik mindik tetszeleghetnek az áldozat szerepében?


Egyébként nem megbocsátásról beszéltem. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sok esetben, amit a kérdező leírt, szó sincs gonoszságról (legalábbis nem tudatosan, mégha akként éljük is meg), továbbá arra, hogy sok esetben a nők sokkal aljasabbak, mint a férfiak. Valamint hogy általánosítani lehet, mélységes cslódottság, megbántottság, ilyesmi, de én undorítónak tartom, amikor a nőket butának, tanulatlannak, hozzá nem értőnek bélyegzik, csak azért mert nők, és hasonlóan gondolkodom arról is, ha a férfiakról születik ilyen általánosítás.


00:37 voltam

2010. nov. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!