Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem azt mondta ne...

A volt férjem azt mondta ne vergődjek. Ez vergődés?

Figyelt kérdés

Tavaly október óta tartozik 5 ezer ft-al.

Már többször kértem tőle, mindig az volt a válasz, neki nincs pénze.

Most viszont nagy szükségem van rá, költözök, stb....

Hívtam, hogy jó lenne ha már végre vissza adná, mert nagyon kell most.

Majd meglátja megy -e...

Elmondtam miért kell nagyon.De azért muris, hogy meg kell indokolnom, hogy a saját pénzem miért kell...

Fel is húzott, le tettem a telefont.Írtam egy sms-t hogy egy év alatt már akár ötszáz forintjával is vissza adhatta volna...Vissza hívott,és erre mondtha, unja már hogy vergődök..

(Tavaly a gyereknek vettem(tünk) a név napjára egy táviányítós helikoptert.Akkor azt mondta vegyem meg a felét kifizeti ami azóta nem történt meg.Mondom neki én sem mondtam a boltban, hogy majd rendezem a másik felét, meg a gyereknek sem mondtam, hogy csak akkor veszem meg, ha az apja ide adja a másik felét az összegnek...)

Ez volt az első, meg az utolsó is, hogy közösködtem vele ilyen ügyben.)

Az érdelekne hogy aki kölcsön ad az meddig türelmes?

Meg van beszélve egy időpont, hogy mikorra adja visza az illető a pénzt.Utána mikor szóltok, kezditek el kérni?

Úgy gondolom ez az egy év, már nem kis időnek számít.

Akár már kamatot is lehetne kérni...


2010. nov. 9. 10:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Elmesélem neked az én esetemet a fodrászommal. Nem vagyunk barátnők, csak évek óta hozzá járok, és a férje a kollégám. Ő júliusban úgy gondolta, hogy kér már tőlem kölcsön 10 ezer Ft-ot. Én akkor 36 hetes terhes voltam + két gyerek otthon, és ráadásul egyedülálló vagyok. 3 napra kérte, hogy majd úgyis lesz munkája, és akkor vissza is adja. Na ezt a mai napig nem tette meg! Már többször kértem tőle én is, meg egy párszor azóta megcsinálta a hajam, én meg voltam olyan pofátlan, hogy nem fizettem érte. De ha még ezeket is beleszámoljuk, akkor is jócskán tartozik. Ma már eljutottam odáig, hogy fodrászt váltottam és hagyom a fenébe, mert nekem nincs már pofám járni a nyakára, és hallgatni az ígérgetéseket. Szerintem már soha nem kapom meg a pénzem, pedig azért három gyerekkel egyedül...

Te se látod többé, hagyd a fenébe, legyen vele boldog! Ez tényleg az ő szegénységi bizonyítványa, hogy így viselkedik veled. A gyerektartásnak meg semmi köze, az adósságához!

2010. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

11.29

De könyörgöm mire megy vele? Neki lesz pénze? A gyerek jobban érzi magát hogy apa le sem szarja? Fogd már fel! Van gyereked?

2010. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát igen a te esed sem semmi....

A gyerektartás összege 25 e ft.Nem mondom hogy kevés, de nem is sok.Amikor az év elején a gyerek könyvei 32 e ft-ba kerültek, akkor hogy is van ez?

Az ajándékoknak semmi köze a gy.tartáshoz.

2010. nov. 9. 11:38
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem némi fegyverszünet után mikor legközelebb dumáltok, lazán kérdezd meg, hogy amúgy nem tud-e véletlenül kölcsönadni 5000 forintot, majd visszaadod ne aggódjon..
2010. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hát a máshogy nem megy, és tényleg annyira elengedhetetlen az az 5 ezer, akkor én a helyedben kitalálnék vmit,hogy a gyereknek kell megvenni sürgősen valamit, de tényleg nincs rá pénzed. Ha egy kicsit is jóérzésű, akkor kifizeti!
2010. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Ha kérnék tőle bármire is, előbb menne be a gyámügyre, mint adjon.

Akkor is azért vettem meg a gyereknek, mert nem akartam hogy ő igya meg a levét az egésznek.Júliusban van a névnapja, de októberban kapta, mert addig nem látott olyat amit szeretett volna.

2010. nov. 9. 13:57
 27/28 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem elég érdekes,hogyha a saját gyerekednek vásárolt ajándék árán kiakadsz..nem azért hogy a férjedet védjem,mert igenis egy köcsög bu.zi ha megigérte,hogy odadja a felét,de nem tette.

Viszont 1 éve 5ezer forint után járkálni már részedről is szarrágás szerintem..megkimélhetnéd magad egy infarktustól ha hagynád a fenébe,és csak simán nem vennétek soha többet "közösen" semmit.Jól írta valaki,költse gyógyszerre és kész. Egyébként ha egy évig kibirtad nélküle,nem fogtok utcára kerülni most sem..

Egyébként ha ennyire nincsne pénzed,nem kötelező 10ezer forintos ajándékot venni a gyerekednek

2010. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Ahhhha."Kölcsön adok" és még én vagyok a szemét, mert az egy év alatt mertem neki jelezni, kb 2-3 alkalommal, hogy szükségem van rá.Mondjuk szép, hogy mégmeg is kell indokoljam, miért kell a saját pénzem.

Hát, igen a 10 e ft-os ajándék ugye KETTŐNK AJÁNDÉKA LETT VOLNA.Ha nem azt mondja, hogy holnap oda adja biztos lehetsz benen, hogy nem veszem meg.

Egyébként csakis azért írtam ki a kérdést ilyen formában, mert selytettem, hogy ez lesz a reakciója a legtöbb embernek.

Szegény apuci, aki elvált...Aki azt mondta a kapuban a gyereknek, vedd le a kesztyűdet, mert azt én vettem, ....

Közben még a gyereknek a metró jegyetsem veszi meg, ha elviszi valahová.Ha ne adj isten elfelejtek adni a gyereknek, akkor a zsebpénzéből veszi meg, utólag oda adom neki.Vagy ha a lányom barátjával ott alszik, haza jönnek enni, mert nincs számukra enni való..

Igen, nagyhiba volt ezt így intézni.Nagyon nagy.Többet nem is fordul elő az biztos.

Csak azt hinné az ember, hogyha a gyerekének megigér valamit, azt betartja.

Így igaza van az egyik válaszolónak, mivel nem fizette ki a felét, megmondtam a gyereknek azt csak tőlem kapta.Ennyi se több se kevesebb fozzá fűzni valóval.

Ennyi.

2010. nov. 10. 08:26
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!